KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Emniyette yılın son huzur toplantısı
Anasayfaya Dön Tüm Asayiş Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Emniyette yılın son huzur toplantısı
2015-12-10 - 16:58
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

Emniyette yılın son huzur toplantısı

Kars Emniyet Müdürlüğü’nün belli aralıklarla yaptığı huzur toplantılarının 2015 yılı son toplantısında mahallelerde yanmayan sokak lambaları, sokaklarda dolaşan başıboş köpekler, toplu taşıma ve trafik gibi sorunlar masaya yatırıldı.

Her şeyin emniyetten beklenilmemesi istendi. Emniyetin kendi bünyesinde, görev ve vazife sorumlulukları içinde sürekli bir çalışma içinde olduğunun kaydedildiği toplantıda, muhtarlar, STK’lar, vatandaşların da toplumdaki huzurun oluşması, yaşatılması ve korunmasında önemli görevlerinin olduğu hatırlatıldı.

Emniyet Müdürlüğü tarafından, mahalle muhtarları ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile gazetecilerin katılımıyla gerçekleştirilen Huzur Toplantısı’nda konuşan Kars İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Demir, huzur toplantısının, toplumun kesimleriyle emniyet teşkilatı arasında doğrudan bağlantı kurmak amacıyla düzenlenen bir toplantı olduğunu söyledi.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Demir, Kars Emniyet Müdürlüğü personeli olarak ilin huzur ve güvenliğini sağlamada konusunda arzulu ve istekli olduklarını belirterek, “Bu anlamda da motivasyonumuz da yüksek. Kars’ta belli başlı metropollere bakıldığı zaman suç oranı oldukça düşük” dedi. Emniyet teşkilatı olarak suçla mücadele ve suç korkusuyla mücadele etmek gibi fonksiyonlarının bulunduğu ifade eden Demir, “Bir iki münferit hadise toplumda büyük infial oluşturabiliyor. Konuları küçükken çözmek lazım. İlimizde çok şükür, özellikle gençler nezdinde uyuşturucu problemiyle ilgili bir sorun yok. Bunu istatistiklerle ve yaptığımız çalışmalarla söylemek mümkün” diye konuştu.

Kentteki metruk binalarla ilgili Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekiplerinin bir çalışması olduğunu dile getiren Demir, diğer kurum ve kuruluşlarla koordinasyon kurularak etkin çalışmalar yapıldığını kaydetti.

Toplantıya katılanlar da Demir’e mahalle muhtarları kendi sorumluluk alanı olan mahallelerde yaşanan sorunları anlatarak bu sorunların ortadan kaldırılması için yardım ve desteklerini belirttiler. Mahalle muhtarları mahalle aralarındaki sokakların ışıklandırma sistemlerinin çalışmadığını, şehirde ve mahallelerde bulunan başıboş köpeklerin kış mevsimi olması nedeniyle vatandaşlara saldırdığını, toplu taşıma araçlarının düzenli çalışmadığını ve şehirde yaşanan trafik sorunu gibi sorunları düzenlenen toplantıda iletirlerken il yönetim mercilerinin de bu konularda mahalle muhtarlarına yardımcı olmalarını istediler.

Huzur toplantısı düzenleyen Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Demir ise muhtarlara sunmuş olduğunuz sorunlarla ilgili şube müdürlerimiz not almakta bu sorunların üstesinden gelmek için yapılacak olan toplantılarda dile getirip çözüm arayacağız bundan hiç şüpheniz olmasın dedi. Demir özellikle sokak aralarında ve yollarda yanmayan sokak lambalarının tedaşın özelleşmesi nedeniyle ekonomik maliyet olması nedeniyle Aras EDAŞ ın böyle bir çalışma yapmadığını ve bu konuda defalarca görüştüklerin belirterek hafta başında Aras EDAŞ ile yeniden bir görüşme yapacaklarını söyledi. Toplantı daha sonra soru cevapların ardından sona erdi.

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI


 KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 845 Defa Okundu

YORUMLAR

Asayiş Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars Olaylar Bir Bir Aydınlatılıyor! Çeşitli suçlardan yakalanan 14 şahıstan 7’si tutuklandı Uyuşturucu ve Kaçağa Geçit Yok! Hırsızları Güvenlik Kamerası Ele Verdi! Kars’taki silahlı kavgada 4 tutuklu! Kalorifer Peteği ve Parke Kesme Makinesi çaldılar Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve Parada Sahtecilik Kaçak ete geçit yok Kamera kayıtları hırsızı ele verdi Sigara kaçakçısı tutuklandı Kars Emniyetinden Kaçakçılara Darbe Kağızman’da Terör Operasyonu: 1 tutuklama

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Kars Lojistik Merkezi’nin temeli atıldı
Kars Lojistik Merkezi’nin temeli atıldı
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Kars Lojistik Merkezi’nin temeli atıldı
Kars Lojistik Merkezi’nin temeli atıldı

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır