KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Kamera kayıtları hırsızı ele verdi
Anasayfaya Dön Tüm Asayiş Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kamera, kayıtları, hırsızı, ele, verdi, kafkas, haber, ajansi, kha
2017-02-17 - 21:44
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Kamera kayıtları hırsızı ele verdi

KAFKAS HABER AJANSI

Twetter sayfasımızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfasımızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

KARS EMNİYETİNİN TİTİZ ÇALIŞMASI HIRSIZLIĞI ÇÖZDÜ

KAMERA KAYITLARI HIRSIZI ELE VERDİ

Kars’ta Yeni Sanayi Sitesi 7-B ve 8-B Bloklarda bulunan altı ayrı işyeri içerisi ve işyeri önünden 8 bin TL değerindeki araba parçalarını çalarak bir hurdacıya 800 TL karşılığında satan şüpheli yakalandı. Şüphelinin ifadeleri doğrultusunda hurdacıya ulaşıldı ve malzemeler sahibine teslim edildi.

15 Şubat 2017 günü müşteki M.B. vermiş olduğu ifadesinde; 06 Şubat 2017 tarihi ile 10 Şubat 2017 tarihleri arasında Yeni Sanayi Sitesi 7-B ve 8-B Bloklarda bulunan altı ayrı işyeri içerisi ve işyeri önünden 1 adet Renault Toros TX marka araca ait komple motor, 1 adet krankı olmayan Tofaş motoru, 1 adet Lada boş motor bloğu, 1 adet de Tofaş boş motor bloğu, 1 adet Mazda 323 komple motoru, 1 adet Mazda 323 Şanzımanı, 1 adet Mazda 323 Şarj Dinamosu, 14 adet yaylı amortisör, 3 adet normal amortisör, 1 adet Dacıa Logan akisi, 2 adet Dacia Logan taşıyıcısı, 2 adet Tofaş akisi, 1 adet kartel, 2 adet Renault Brodway kampanası, 1 adet Renault TX taşıyıcısı, 1 adet Renault Brodway taşıyıcısı, 1 adet Dacia logan boş motor bloğu ve  1 adet Tofaş boş motor bloğunun çalındığını ve çalınan malzemelerinin değerinin 8 bin TL olduğunu beyan ederek hırsızlık olayını gerçekleştiren şüpheliden davacı ve şikayetçi oldu.

Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Hırsızlık Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince Hırsızlık olayının aydınlatılmasına yönelik titiz bir çalışma yapıldı. Yapılan çalışmalar kapsamında işyeri civarından elde edilen kamera kayıtlarının incelenmesi neticesinde olayı gerçekleştiren 1 şüpheli erkek şahıs tespit edildi. Şüpheli 16 Şubat 2017 günü Kars Merkeze bağlı Çakmak Köyündeki ikametinde yakalandı. Şüpheli alınan ifadesinde hırsızlık olayını 3 ayrı seferde kendisine ait 36XXXX plaka sayılı araç ile yalnız olarak gerçekleştirdiğini söyledi. Şüpheli, söz konusu işyerinden çalmış olduğu çıkma oto yedek parçalarını Yeni Sanayi Sitesinde hurda olarak 800 TL’ye sattığını beyan etti. Şüphelinin beyanı doğrultusunda hurdacı şahıs da yakalandı. Şüpheli hurdacı, ifadesinde yukarıda marka ve miktarı yazılı malzemelerin tamamını olayın şüphelisinden satın aldığını, bu malzemelerden sadece Mazda 323’e ait şanzıman ve şarj dinamosunu sattığını, geri kalan malzemelerin işyerinde olduğunu ve kendi rızasıyla teslim edebileceğini beyan etti. Şüphelinin kendi rızasıyla teslim etmiş olduğu yukarıda marka ve miktarı yazılı malzemeler sahibine tutanak karşılığında teslim edildi.

Şüpheli Hurdacı, Suç Eşyasının Satın Alınması veya Kabul Edilmesi suçundan ifadesi alınarak Asayiş Şube Müdürlüğünden salıverildi. Hırsızlık olayının şüphelisi erkek şahıs mevcutlu olarak C. Başsavcılığına sevk edildi. Şüpheli, Cumhuriyet Savcılığındaki ifadesinin ardından tutuklanma istemiyle sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliğince ADLİ KONTROL kararıyla serbest kaldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 2120 Defa Okundu

YORUMLAR

Asayiş Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars’ta 5 kişi tutuklandı Kars’ta sokaklar uyuşturuculardan temizleniyor Kars’ta Firari Cinayet Sanığı Tutuklandı Kars’ta kaçakçılara göz açtırılmıyor Kars’ta park halindeki minibüsten madeni para hırsızlığı Kars’ta uyuşturucu operasyonu Iğdır’da Uyuşturucu ve kaçakcılığa geçit yok Kars Emniyetinden Kaçak Sigara ve İçki Operasyonu Kars’ta Gazino Kavgası 5 Yaralı Gelirli Köyü’nden hayvan hırsızlığı Kars’ta GASP’tan 3 kişi tutuklandı Uyuşturucu Madde Kullanan ve satan 3 kişi tutuklandı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır