KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

ELİ ÖPÜLESİ AYTEMİZ

  Bedir ALTUNOK

          baltunok@hotmail.com
         ELİ ÖPÜLESİ AYTEMİZ

Eli öpülesi Aytemiz 

Aytemiz Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Aytemiz’e Üniversiteye yaptığı katkılarından dolayı 6 Ekim günü saat: 15.00’de Prof. Dr. Necdet Leloğlu Konferans Salonu’nda, Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) tarafından Fahri Doktorluk Payesi verilecek.
 
Bu haber Karslıları heyecanlandırdı. Bu heyecanlarında da haklıydılar. Çünkü İsmail Ağaları, İsmail Ağabeyleri; Ay kadar berrak ve ışık veren, ısıtan, eğiten, tertemiz bir soy ismiyle anıldı her zaman.
 
Aytemiz, ailesinin gururu olduğu kadar Kars’ın da gururu, onuru, yıldızı ve saymakla bitmeyecek özeliklere sahipti Sayın İsmail Aytemiz.
 
Huyu temiz, suyu temiz, soyu temiz, AYTEMİZ
 
Ay kadar koruyucu, ay gibi aydınlatıcı, AYTEMİZ
 
Sayın İsmail Aytemiz ile gurur duyan sadece Karslılar mı?
 
Bende attığım her adımda gurur duyduğum Kars’ta, Kars’a yaptığı hizmetlere tanık olunca gözleri yaşaran, Karslı kadar Karslı olan Erzurumlu biri olarak hep gurur duydum. Her Erzurum’a gittiğimde, Erzurumlu biriyle konuştuğumda övünerek anlattım, Sayın İsmail Aytemiz’in Kars’tan da büyük yüreğini, fedakârlığını, heyecanını…
 
Ayşe Alibeyoğlu (Serhat TV Yönetim Kurulu Başkanı), Hıdır Keleş (Halk Gazetesi sahibi), Fikri Durgun (Serhat Kars Gazetesi sahibi), Erbil Hüryurt (Hüryurt Gazetesi sahibi), Yakup Orhan Tan (Kars Postası Gazetesi sahibi), Gümüşpala Kortağ (Çağdaş Kars Gazetesi sahibi), Muharrem Yerli (Bora Gazetesi sahibi), Salih Şahin (Ölçek Gazetesi sahibi), Hikmet Karabulak (Denge Gazetesi sahibi), Cem Daşdelen (Önder Gazetesi sahibi) hepsi her fırsatta manşetlerine taşımaktan gurur duydular ve bizlerinde gurur duymasına vesile oldular.
 
Kars eski Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, asla dilinden düşürmedi İsmail Ağabeyisini… Her açıklamasında, her konuşmasında bahsetti. Anlatırken heyecanlandı. Çünkü bir Kars aşığı da kendisiydi.
 
2000’li yılların başında merhum Öner Daşdelen’in sahibi olduğu Önder Gazetesi’nde de kaleme almıştım; Sayın İsmail Aytemiz’in Kars’a olan sevdasını, bağlılığını ve ağabeyliliğini… Rahmetli Öner Daşdelen (Allah rahmet eylesin), gazetesinin manşetlerine taşırdı, “İsmail AĞA Kars’ta” başlıklarıyla…
 
Okudukça, tanıdıkça, Kars’a yaptığı hizmetleri gördükçe heyecanım artardı…
 
Bir araya gelmişliğim, özel bir sohbetim de olmadığı kendisiyle…
 
Kendisini Dünyaya tanıtmış, Türkiye’nin önde gelen İşadamlarından olan Sayın İsmail Aytemiz’i meşgul etmek bizim ne haddimize. O, daha çok kazanmalı, daha çok yatırım ve hizmet etmeliydi. Bizler gazeteciler olarak Kars’a yaptığı hizmetleri yazarken zaten mutlu oluyorduk…
 
Bu mutluluk geçtiğimiz günlerde yeniden canlandı…
 
Adına ve Kars’a yaptığı hizmetlere layık bir davetiye geçti elimize…
 
Kafkas Üniversitesi’nde Fahri Doktora töreni olacak ve Sayın İsmail Aytemiz’e, üniversiteye yaptığı hizmetlerinden dolayı Fahri Doktorluk Payesi takdim edilecek.
 
Gururumuz bir kat daha arttı.
 
Daha önce de; Türkiye’ye karşı duyarlılığından dolayı 5 Nisan 2007’de TBMM’den Üstün Hizmet Ödülü takdim edilmişti kendisine.
 
İsmail Aytemiz’in Kars’a yaptığı yatırımlara bakıldığında; oldukça anlamlı mesajlar ortaya çıkıyor.
 
Rahmetli babasının (Allah rahmet eylesin) adına yaptırdığı Gül Ahmet Aytemiz Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’yle yatırımların tohumları ekildi. Burada gösterdiği “layık evlat” vasfını bu defa “layık Karslı” vasfıyla sürdürdü. Artık yatırımların ardı arkası kesilmedi. Bugüne kadar yüzlerce öğrenci mezun oldu. Ardından onların barınmaları yurt yaptırdı.
 
2 bin 500 kişilik modern bir Kapalıspor Salonu yaptırdı. Gençlerin spor yapabilmelerine olanak sağladı. Kentin imajını kurtardı adeta. Dev organizasyonların Kars’a yakışır şekilde yapılmasını sağladı.
 
Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Konservatuar binasının onarımı ve tüm donanımını sağladı. Bütün eksiklikleri giderdi. Kentin kültür ışığı oldu adeta.
 
Adliye binasının modernizasyonu yapılması, Kars Belediyesine bir çöp kamyonu temini gibi bir çok alanda da hizmetlerin insanlara daha kolay ulaşması için çaba harcadı.
 
Karsspor için adeta kendini yıprattı. Çünkü; gönül adamıydı, gayesi Kars’ın gelişmesi, tanınmasıydı. Günümüz Türkiye’sinde bu tanınmanın ağırlı olarak spor alanıyla olduğunu iyi biliyordu. Spora yatırımdan asla kaçınmadı. Her fırsatta maddi gücünü seferber etti.
 
Siyasal Birikim Gazetesi sahibi Mustafa Küpeli’nin yazdığı, “KAI Aracılığıyla Öğrencilere verdiği burslar gibi bilinmeyen gizli yüzlerce yatırım ve katkılardan…” da söz edersek, sayfalar bile yetmez.  
 
Sayın İsmail Aytemiz, miktarın konuşulmasını sevmezdi. Onun için bende yaptığı hizmetlerin tutarına değinmedim. Zaten gerek de yoktur. Sonuçta her şey ortada. Yaptıklarını anlatmaya kelimeler bile yetmez ki. Çok fazla değil, 10 yıl, bilemedin 15 yıl sonra… Okullarından, yurtlarından, spor salonlarından, konservatuarından mezun olanların kazandıkları, kazandırdıklarına vesile olduğunu da hesaplarsan, deyim yerindeyse Kars’tan Cennet’e kadar uzar gider…
 
İyi ki varsın Kars, iyi ki var olduğun sürece var olacak olan İsmail Aytemiz’in var. İyi ki İsmail Aytemiz’in Kars’ı var. Değil senin üzerinde adım atmaktan haz duymak, nice İsmail Aytemiz’lerin var olması için dua etmek bile azdır.
 
Aşık Reyhani’nin güzel bir değişi vardır: “Eskiden kar yağardı Erzurum’a, Adam boyu. Adamlarda adamdılar o zaman” İşte o eskilerden kalan, eli öpülesi, ADAM GİBİ ADAM vasfını taşıyan, KARS SEVDALISI AYTEMİZ’i var Kars’ın. Hep gurur duydu, duymaya da devam edecek.
 
Bedir ALTUNOK
  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 12291 Defa Okundu
2010-10-04

SON YAZILARI

Kars’ta sağlıkta güzel gelişmeler Remzi Aras’a sevgi seli! Teşekkürler Taner Tazegün; Bıraktığın Eseri Yaşatacağız Akıllı Duraklar İstiyoruz Digor’un TEOG Şampiyonlarından Abdullah Yakışır’ın eğitim aşkı Yanında bir de Baba duası varsa Kars Valisi kayağı da öğrendi Bakan Arslan ve Mont! Kars Şeker’e katılan artılar Üç Yürekli, Dinamik Adam, Erdinç Dolu

YORUMLARKARS'I SEVEN BİR KARS'LI 2010-11-05
methiye önemli ama...

sayın yazar hizmet verenleri övmek,yüceltmek elbette çok önemli.hele ismail ağaya yapılack her övgü anasının ak sütü gibi helaldir. ama birazda kars'ın başka dinamiklerini ön plana çıkarmak gerek diye düşünüyorum.Kars'ta öylesine hizmet aşkı ile dolu olup bütün enerjisini bu şehre harcyan ve harcamakta olan çok önemli inasanlarımız bulunmaktadır.lütfen birazda bu dinamiklerimizi ön plana çıkaralım.kiminin parası kiminin duası.

Gönül Yiğit Esenler İstanbul 2010-10-07
Eli öpülesidir.

İsmail Aytemize verilen bu ünvanı seviçle karşıladık kendilerini tebrik ediyorum. Hakikat vardır ki eli öpülesi bir insandır İsmail Aytemiz.

Jale Kurbağalıdere/ist. 2010-10-05
haklı gurur

Sayın yazar çok güzel yazmışsınız. Karslılar İsmail Aytemizden gurur duymakta haklıdır. Aytemize iş dünyasındaki çalışmalarında başarılar diliyorum

İsmail Hakkı 2010-10-05
Aytemiz herşeyin güzelini hak ediyor

Bedir bey yazınız çok mükemmel olmuş.İsmail Aytemiz için ne yazılsa azdır. Gerçek Kars sevdalısı, eğitim gönüllüsüdür. Bende sayın Aytemiz'in ellerinden öpüyorum.

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır