KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

AK PARTİ ADAYLARINI AÇIKLIYOR

  Bedir ALTUNOK

          baltunok@hotmail.com
         AK PARTİ ADAYLARINI AÇIKLIYOR

 AK Parti adaylarını açıklıyor

Kafkas Haber Ajansı ( KHA ) Yazarı Bedir Altunok’un, “AK Parti adaylarını açıklıyor” yazısı:

AK Parti Genel Merkezi’nin aday listelerini yarın YSK’ya sunuyor olmasına saatler kala nefesler tutuldu. 81 ilde olduğu gibi Kars’ta da heyecanla adayların kimler olacağı bekleniyor.

Bugüne kadar bir çok yorum yapıldı, değerlendirmeler ve tahminlerde bulunuldu Bazı köŞe yazarları bazı isimleri öne çıkararak kamuoyunu yönlendirmeye çalıştı.

Kars’ta da birçok hesap yapıldı. Kimi hesaplar eski ve yeni milletvekillerinin üzerine yapıldı, kimi hesaplar eski il başkanlarının üzerine kimileri de yeni yüzler üzerinde yoğunlaştı. Ağırlıklı olarak Kars’ta etnik yapının aday belirleyeceği konuşuldu. Bunun üzerine hesaplar yapıldı. 36 aday adayının da etnik yapıları belirlendi. Sonra bu aday adaylarının tanınıyor olup olmadıkları, oy potansiyelleri, etnik olup olamama durumları, yaşadıkları çevreler ele alındı. Özellikle de Kağızman, Selim, Sarıkamış ve Kars merkezden adayların belirleneceği öne atıldı.

Aday adayları temayüllere girdi, STK’ları, kurumları gezdi, İl ve ilçe teşkilatlarının yanında köy ve mahalle temsilcileri ziyaret edildi. Cep telefonlarıyla mesajlar gönderildi, önemli gün ve haftalar kutlandı, afişler, broşürler, reklam ve tanıtım programlarının yanında youtube gibi yaygın sosyal paylaşım sitelerinde de yer alındı. Her aday adayı kendince bir çalışma içine girdi. Birbirlerini sıkça takip ettiler, programları kaçırmamaya çalıştılar ve yorucu günler geçirdiler.

Ardından son yapılan STK temayülünden sonra soluğu Ankara’da aldılar. Bu defa Ankara hesapları tutuldu. Kimin Ankara’da gücü daha fazla, kim Ankara’da daha etkin gibi hesaplar yapıldı. Halen Ankara’da olan aday adayları yarın (7 Nisan) 3 adayın isminin YSK’ya verilmesiyle birlikte yeniden Kars’ın yolunu tutacaklar.

İşte şimdi en heyecanlı saatlerin içindeyiz. Yarın öğlen saatlerinde isimlerin kamuoyuna açıklanması bekleniyor. Yukarıda sayılan çalışmaların yarın yerini neye bırakacağı merak konusu. Asıl merak edilen ise adayların belirlenmesinde 2 aydır yapılan hesapların hangisinin tutacağı. Etnik yapı mı, adayın doğduğu yer mi yoksa projeleri ve vizyonlarıyla kendini kanıtlayanlar mı?

Hadi hayırlısı bakalım. Şunun şurasında ne kaldı ki.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 88077 Defa Okundu
2015-04-06

SON YAZILARI

Kars’ta sağlıkta güzel gelişmeler Remzi Aras’a sevgi seli! Teşekkürler Taner Tazegün; Bıraktığın Eseri Yaşatacağız Akıllı Duraklar İstiyoruz Digor’un TEOG Şampiyonlarından Abdullah Yakışır’ın eğitim aşkı Yanında bir de Baba duası varsa Kars Valisi kayağı da öğrendi Bakan Arslan ve Mont! Kars Şeker’e katılan artılar Üç Yürekli, Dinamik Adam, Erdinç Dolu

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır