KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

DELİGÖZ ERZURUM’UN KUZEYİNDE POYRAZ ESTİRECEK!

  Bedir ALTUNOK

          baltunok@hotmail.com
         DELİGÖZ ERZURUM’UN KUZEYİNDE POYRAZ ESTİRECEK!

 Deligöz Erzurum’un Kuzeyinde Poyraz Estirecek!

GİTTİK, GEZDİK, GÖRDÜK VE GÖZLEMLEDİK.

Kafkas Haber Ajansı ( KHA ) Kurucusu Bedir Altunok, AK Parti’den 5. sırada aday olan Orhan Deligöz’ün seçim çalışmalarını kaleme aldı.

Kafkas Haber Ajansı ( KHA ) olarak Kurban bayramı münasebetiyle Erzurum’a gittik ve bugüne kadar mecliste temsilcisi bulunmayan kuzey ilçelerinde kamuoyuna başvurduk.

Aslında siyasette bilinen bir gerçek var ki o da partilerin bulundukları bölgelerde oy oranlarını artırıp meclise çok daha fazla milletvekili göndermeleridir. Olmadı mı? Oldu. Erzurum’da siyaset uzun yıllardır Erzurum’un büyümesi, gelişmesi ve kalkınması noktasında tercih edildi.

Mecliste daha çok sandalyesi bulunan, bölgeye yatırımların gelmesinde daha etkin olabilecek tablolar ortaya çıkardı. Bunu o dönemlerin siyasi akına göre yönlendirmeyi de bildi.

Son yıllarda da Erzurum, iktidar partisinden yana tercih yaptı ve giderek büyüdü, gelişti, bölgede etkin bir konuma geldi.

Partilerin Erzurum’dan aday belirmeleri de bölgelerdeki oy oranlarına göre ayarlanınca Kuzey ilçelerinden ön sıralarda aday gösterilmedi. Bu da ister istemez bu ilçelerde zaman zaman kırgınlıklara neden olurken zaman zaman da umut olarak sürdü.

Nihayet 1 Kasım erken seçim sürecine girildi ve kuzey ilçeler listeler açıklanınca kenti bölgelerinden bir aday gösterilmesi umudunu yaşadı.

Adaylar açıklanınca da ilk göze çarpan isim Orhan Deligöz oldu. AK Parti’den 5. sırada aday gösterilen Orhan Deligöz daha ilk günden Erzurum’da özellikle de kuzey ilçelerinde heyecan yaşattı. Bu gözle görülür heyecanın 1 Kasım’a olumlu yansıyacağı da kendini gösterdi.

1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde AK Parti Erzurum Milletvekili Adayı olan Orhan Deligöz’ün, vatandaşlara olan sıcak ve samimi ilişkileri büyük dikkat çekmesiyle umutlar yerini gerçeğe bırakacak değerlendirmelerine neden oldu.

Seçim çalışmalarına Oltu, Narman, Tortum, Uzundere ilçelerinden başlayan Deligöz, derin siyasi bilgisi ve tecrübesi, iline olan ilgi ve alakası ve mütevazi kişiliği ile gittiği yerde gönüllerde taht kuruyor. 7’den 70’e herkesle sıcak diyalog kurması ve seçmene olan yakınlığı olumlu tepkiler alıyor. AK Parti’nin 1 Kasım’da Erzurum’da zaferle çıkmasına büyük katkı sunacak olan Deligöz daha şimdiden Erzurum’un kuzey ilçelerinde rüzgarını hissettirdi.

Erzurum sevdalısı olarak bilinen, halkın içinden gelen; esnaf, çiftçi, genç ve yaşlılarla aynı sıcak temaslar kurabilen Deligöz, AK Parti’nin aday profiline yeni bir renk kattığı da aşikar.

Etkin bir bürokrat olarak da 10 yıla aşkındır Ankara’da Erzurumlu hemşehrilerinin her daim destekçisi olan Deligöz, Erzurumlu’nun oylarıyla meclise gidecek. AK Partili seçmenin dışında diğer seçmenlerden de oy alması beklenen Deligöz’ün ziyaretlerindeki ilgili bunu rahatlıkla ortaya seriyor.

Uzun yıllardır Uzundere, Tortum, Narman, Oltu, Olur, Şenkaya havzasından iktidar partisinden milletvekilli çıkmadığı da düşünüldüğünde (7 Haziranda seçilen ve kısa süre milletvekilliği yapan Efkan Ala hariç) kuzey ilçelerin bunu da göz ardı etmeyeceği ve bu bölgeden de kendilerini mecliste temsil edecek bir siyasi gücünün olacağı öne çıkmakta. Bugüne kadar Erzurumluların, kapısını çekinmeden çaldığı Orhan Deligöz’ün aday olması bu açıdan bakıldığında kuzeyde dengelerin değişeceği de görmemizi sağlayacak gibi.

Bu etkenler göz önüne alındığında Deligöz’ün mecliste bulunması halinde Erzurum’un sorunlarının Ankara’da çözüme kavuşması için de önemli bir güç olacak.

Orhan Deligöz ile Kurban bayramı tatilinde bir arada olma fırsatı bulduk. Birlikte gezilere çıktık ve kuzey ilçelerindeki heyecana tanık olduk.

Kafkas Haber Ajansı olarak Orhan Deligöz’e seçim çalışmalarında başarılar diliyoruz. Umarız beklenen başarı sağlanır ve Erzurum’un kuzey ilçeleri de Deligöz’le meclise girmiş olur.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 9696 Defa Okundu
2015-09-27

SON YAZILARI

Kars’ta sağlıkta güzel gelişmeler Remzi Aras’a sevgi seli! Teşekkürler Taner Tazegün; Bıraktığın Eseri Yaşatacağız Akıllı Duraklar İstiyoruz Digor’un TEOG Şampiyonlarından Abdullah Yakışır’ın eğitim aşkı Yanında bir de Baba duası varsa Kars Valisi kayağı da öğrendi Bakan Arslan ve Mont! Kars Şeker’e katılan artılar Üç Yürekli, Dinamik Adam, Erdinç Dolu

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır