KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans

TÜRK KIZININ DEDİĞİ GİBİ!

  Dinçer AKTEMUR

          dinceraktemur@msn.com
         TÜRK KIZININ DEDİĞİ GİBİ!

Türk kızının dediği gibi! 

Fransa da Ermeni iddialarının reddini suç sayan yasanın onaylanması gündemden düşmüyor.
 
Yasa şimdi Sarkozy’nin önünde ama bizler gibi Fransızlar da bu işten memnun değil. Fransızların memnun kalmadıklarını gördük de, kendi ülkemizde bunu bıyık altından hoş karşılayanların olduğunu hissedince üzüldük.
**
“Geçmişte Ermenilere yapılmadı ama olsun yapılıyor diyelim… Şimdi Fransa’nın çıkaracağı yasayı destekleyelim ki, gelecekte bize de lazım olur!” diye arka odalarda konuşanların olduğunu da sezmiyor değilim…
**
Tasarının onaylandığı günlerde İstanbul sokaklarında da Ermeni tohumlarının nifak ektiklerine şahit olduk. Kimliğinde uyruğu ‘Türkiye Cumhuriyeti’ yazanlar, ellerine aldıkları zırvalarla, kimsenin istemeyeceği bir şekilde öldürülen Hrant Dink’i bahane ederek, Ermeni olup, taştılar.
‘Hepimiz Ermeniyiz’ diyenlerin zaten Türklükle en ufak bağlarının olmadığı aşikârdır ama birilerinin de çıkıp, ‘Türk’üz ulan sonuna kadar’ diyemediğine şahit olduk.
Aklı beş karış havada olanlar, kral sanıp aldandıklarının aslında soytarı olduğunu yakın zamanda görecekler de o zaman hangi vatana geri dönecekler onu bilmiyorum.
**
İşte onlar var olan vatana ihanet ederken, “birilerinin de çıkıp, Türküz ulan sonuna kadar diyemediğine şahit olduk” dedim ya az evvel, onun da bir nedeni var.
Mazisi açık alın bir toplumun devamı olan Türkiye’de Türküm demeyi faşistlikle bir tuttular. Ve istedikleri vatan sevgisi varlığını etkisizleştirdiler. Evet, bunu başardılar.
**
Kürt isen Kürt’üm diyemiyorsan, Laz isen Lazım, Gürcü isen Gürcü’yüm, Ermeni isen Ermeni’yim diyemiyorsan neylerim böyle vatanı? Diyerek çıkıp kürsülerden bağırdılar. Türk’üm diyerek diğer ırkları yok sayıyorsunuz diyip, kirli demokrasi oyunları oynadılar.
Oysaki bu devlet, annesinin karnından düşen çocuğu nüfusuna kayıt ederken Türk müsün, Kürt müsün, Ermeni misin, Laz mısın, Azeri misin vs. diye sormadı. Af edersiniz ama bu devlet size ırkınızı sorup ta ötekileştirmediyse, sizin de çıkıp Ermenileşmenizin adı ihanettir!
Ama bu vatan öyle bir vatan ki, biz biliyoruz kimse merak etmesin; ihanet edenlere bile dağında su veriyor!
**
Yıllarca bu vatanın köklerinde dal veren Ermeniler gün geldi köküne ihanet etti. Bugün de birileri de çıkıp, Ermeni gazeteci Hrant’ı bahane etti ve ‘hepimiz Ermeniyiz’ diye bağırarak adeta bu zorlu süreçte Ermenilere kan verdi.
Şimdi Fransa için, ‘Ermenilere avukatlık yapıyor’ diyorlar!
Yapar arkadaş!
Sen çıkıp sokağa bütün ırklarınla ‘Ermeni değiliz, Türküz ulan’ diyerek vatanına sahip çıkmazsan yapar.
**
Amerika’da yaşayan halkların Amerikan’ız dediği gibi, Fransa’da yaşayan halkların Fransız’ız dediği gibi, İngiltere’de yaşayan halkların İngiliz’iz dediği gibi, hep birlikte gururla ‘Türküz’ diyemiyorsan yapar!
**
Yedi kralın saçlarının örgüsüne vurulduğu Oğuz Boylu Türk Kızı’nın kaşlarını çatarak, “Kralların taçları beni bağlar büğü mü? Orduları açamaz gönlümdeki düğümü. Saraylarda süremem dağlarda sürdüğümü. Bin cihana değişmem şu öksüz Türklüğümü” derken gösterdiği cesareti gösterip, delikanlıca ‘Türküm’ diyemiyorsan yapar!
  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 87724 Defa Okundu
2012-02-02

SON YAZILARI

Kalkışmadan Kaynaşmaya 15 Temmuz notları Charlie Saldırısı, Türkiye’de Yankılandı Demokrasi Düş’ü “Peşmerge’nin geçişi, çocukların yüzünde leke bıraktı!” “ABD, Kürt Devleti İçin Mimarlık Yapıyor” “Ortadoğu Cehennemi ve Kobani Gerçeği” Türkiye şimdi müttefik mi olacak, bölgesel barış mı diyecek? “Sevgisizliğin kurbanı olduk” “Gezi’den Gazi çıkmayalım” Türk kızının dediği gibi!

YORUMLARerk 2012-04-05
Türk değilim

Evet sormadı,buna gerek bile duymadı. Hepimizi Türk belledi,Türkleştirmeye çalıştı. Türk değilim ulan değilim.

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Ciritte heyecanlı anlar
Ciritte heyecanlı anlar
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır