KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans

“GEZİ’DEN GAZİ ÇIKMAYALIM”

  Dinçer AKTEMUR

          dinceraktemur@msn.com
         “GEZİ’DEN GAZİ ÇIKMAYALIM”
“Gezi’den Gazi çıkmayalım”
 
Gezi Parkı olayları sonucunda Hükümetin artık tatmin edici bir açıklama yaparak Gezi Parkı’na her ne yapılması planlanıyorsa bundan vaz geçtiklerini ve Polisi o bölgeden çekeceklerini açıklaması gerekmektedir. Taksim’de ki çevrecilerin arkasında yatan güçlerin açığa vurulması anlamında buna büyük ihtiyaç vardır. Hükümetin tatmin edici açıklamalarına rağmen Taksim’de ki direniş azalıp, minimuma düşmez ise, Polis’in o zaman devreye girerek güç kullanması ancak bu şekilde savunulacaktır. Aksi halde bu durum gündemde kaldıkça AB, ABD gibi iç işlerine virüs sokmayı iyi bilen güçlerin müdahalesiyle Taksim’in farklı bir misyona bürünmesi muhtemeldir.
 
Bunu yakın zamanda Irak’ta Saddam’a karşı ayaklanan çetelere destek ve güç yardımı sunmalarından, Libya’da Kaddafi rejimine karşı ayaklanan muhaliflere güç yardımında bulunmalarından, daha dün Suriye’de Esad’a karşı örgütlenen direnişçilere para, güç ve silah yardımında bulunarak kışkırtıp, ülkeyi çıkmaza sokmalarına kadar gelen süreçleri örnek olarak gösterebiliriz.
 
Hükümetin politikalarını yanlış bulan ve ne istediğini tam anlamıyla bilmeyen, muhalif olmak için muhalefet görevini yerine getiren CHP ile sürece kayıtsız kalarak uzaktan izleyen ve yapıcı, birleştirici yaklaşımlar sergileyemeyen MHP’nin, bu süreçlerde ulusal bütünlüğü esas alacak, iktidarla birlikte kararlı bir çalışma ile bu olayların sindirilmesi anlamında fedakarlık yaparak, ülkenin yeniden huzurlu günlerine kavuşması için çalışması yerinde olacaktır. Bu noktada Hükümetin de ‘dediğim dedik’ yaklaşımından vaz geçerek, halkın iradesiyle seçilen Milletvekilleri ve muhalefet partilerin yaklaşımlarına kulak açması gerekmektedir.
 
Taksim’de örgütlenen çevrecilerin arka planında saklanan dış güçler ile çözüm sürecinden sonra dağdan inerek sokağa çıkan bölücülerin olduğuna halkı inandıramama gibi bir sorun ile karşı karşıya kalan Hükümetin, Gezi Parkı’na illa bir şeyler kurma çabasından vaz geçip, ülkenin geleceği için bu projeden vaz geçtiklerini kamuoyuna açıklamaları gerekmektedir. Aksi halde aynı politika ile sürece devam edilirse, polisin güç kullanması orada ki illegal örgütlerin Taksim’i terk etmelerini sağlamayacak, AB ve ABD’nin desteği ile direnişçilerin inatla orada provake eylemlere devam edecekleri kaçınılmaz olacaktır. Buradan alınacak olan sonuç ise Türkiye’nin Gezi’den, Gazi olarak çıkacağı gerçeğidir. Bu nedenle hükümetin Gezi Parkı’ndan elini çekmesi, şu noktada ülke istikrarı anlamında önemli bir karar olacaktır.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)
  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 75145 Defa Okundu
2013-06-13

SON YAZILARI

Kalkışmadan Kaynaşmaya 15 Temmuz notları Charlie Saldırısı, Türkiye’de Yankılandı Demokrasi Düş’ü “Peşmerge’nin geçişi, çocukların yüzünde leke bıraktı!” “ABD, Kürt Devleti İçin Mimarlık Yapıyor” “Ortadoğu Cehennemi ve Kobani Gerçeği” Türkiye şimdi müttefik mi olacak, bölgesel barış mı diyecek? “Sevgisizliğin kurbanı olduk” “Gezi’den Gazi çıkmayalım” Türk kızının dediği gibi!

YORUMLARanarşist_karslı 2014-02-06
komik ya :)

siz gazeteci olduğunuza eminmisiniz? yazıyı okudum resmen cem yılmaz komedisi..hoca sen neyin kafasını yaşıyorsun.kırk yıllık içiciyim böyle kafa görmedim?
üstad haber kaynakların kimler? rüyanda gördüğün ak sakallı dedemi yoksa üç harfliler mi?
1-gezicilerin dağdan inen şahıslar olduğunu söylülyorsun.pkk lıların listesi bir imralıda bir sende var anlaşılan bu kanıya ak sakallı dedeyi rüyanda görüncemi edindin?
2-gezi direnişine katılanların ülkenin refahına tehdit olarak alğılamışsın:) peki hiç empati yaptınmı? geziciler hükümeti kendilerine tehdit olarak algılamış olamazlarmı?
3-sokağa çıkanların sıradan halk olduğu gerçeği sizi neden korkutuyor :)))

şimdi gelelim asıl meseleye arkadaşım kalem silahşörlüğü ile devleti kurtarmış:))) acaba 06.02.2014 tarihinde bu yazdıklarının ne kadar salakça olduğunu anlamışmıdır.inşallah anlamıştır :) iyi günler

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Ciritte heyecanlı anlar
Ciritte heyecanlı anlar
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır