KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
15 yabancıyı öldüren ırkçı Ruslar mahkemeye çıkarıldı
Anasayfaya Dön Tüm Dünya Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 yabancıyı öldüren ırkçı Ruslar mahkemeye çıkarıldı - 15 yabancıyı Moskova’da ırkçılık hırsıyla öldüren bir Rus üniversite öğrencisi ve ona yardım eden katil arkadaşı çıkartıldıkları mahkemede ağır cezalara mahkum edildiler.
2010-10-29 - 22:17
ALMANYA
Facebook'ta Paylaş

15 yabancıyı öldüren ırkçı Ruslar mahkemeye çıkarıldı 

15 yabancıyı Moskova’da ırkçılık hırsıyla öldüren bir Rus üniversite öğrencisi ve ona yardım eden katil arkadaşı çıkartıldıkları mahkemede ağır cezalara mahkum edildiler.
 
Vassili Krivez isimli üniversite öğrencisi, mahkeme heyeti tarafından Moskova’da 15 yabancıyı kin ve nefretten dolayı öldürdüğü için ömür boyu hapis cezasına, ona yardım eden ve 5 suçsuz insanın canına kıyan silah arkadaşına 23 yıl ağır hapis cezası verildi. İkinci sanığın bu kadar az cezayla kurtulması onun polisle işbirliği yapıp bildiklerini açıklamasından kaynaklandı.
 
Halka kapalı verilen mahkeme kararında, iki katilin başka ırkçılarla bir gurup oluşturarak Moskova’da yabancı avına çıktıkları kanıtlandı. Ekim 2007 tarihinden Mayıs 2008 yılına kadar bu gurup saçları sarı olmayan, bir Slav’a benzemeyenlere saldırarak öldürdüler. Bazen silah, bıçak, demir çubuklar kullanıldı. Katlettikleri 15 kurban Tacikistanlı, Özbekistanlı, Azerbaycanlı ve Türk vatandaşıydılar. Öldürülenlerin içinde saçı siyah olmayan Rus vatandaşları da bulunuyor. Bunlar Kafkasyalı ve Ural bölgesinde yaşayan Türk halkları olabilirler. Mahkeme bu konuda detaylı açıklama yapmadı. Ancak öldürülenlerin arasında Türklerin olduğunu almanca Rusya haberleri yayınlayan “aktuell.ru” ve “Rianovosti” gazeteleri yayınladılar.
 
Ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Krivez isimli katil, kurbanların ailelerine 13,5 milyon ruble (320 bin euro) para cezası ödemeye mahkum edildi. Bu parayı nerden bulacak o da başka bir soru işaretidir.
 
Kendilerine Slav olmayanları öldürmeyi görev edinen diğer 13 sanık hakkında başka bir mahkemede dava devam ediyor. İki katilin davasının görüldüğü mahkemede sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı bildirdi. Aşırı sağcı ve radikal gurup, internet sitelerinde davayı gören savcı ve hakimleri ölümle tehdit etmişlerdi.
 
Mahkeme binasının önünde konuşlanan OMON polis birlikleri çevreyi sıkı takibe aldılar. Geçtiğimiz yıl Rusya’da 100 civarında insan ırkçılar tarafından sokak ortasında öldürüldü. Bunların bir kısmı eski Sovyet vatandaşıydı. Tek suçları saçlarının siyah olmasıdır.
(MA-BA-S) – ALMANYA (KHA) - MEMET AYDEMİRHaberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 2427 Defa Okundu

YORUMLAR

Dünya Kategorisine Ait Diğer Haberler

Düğün dernek full izle kahkaha tufanına boğuyor Muhteşem Yüzyıl son Bölüm izle full 26 Mart Çarşamba akşamı Irak’ta Yükseköğrenim görüşmeleri - İstanbul Üniversitesi haberleri Irak-Türkiye ilişkilerine değindi - İstanbul Üniversitesi haberleri Taliban’dan Amerikalı askerlere Noel süprizi Saddamı’ın gelini İstanbul’da öldü Hollanda Beşiktaşlılar Gecesi coşkulu geçti - Beşiktaş haberleri ZZTK Kuzey Irak-Erbil’deki fuara, zeytin ve zeytinyağı ürünlerimizin ırak pazarındaki yerlerini sağlamlaştırmak için katıldı - Irak haberleri Turgut Torunogulları’nın Avrupa’daki gücü artıyor - Torunoğulları haberleri Başarılı temsilciler ödüllendirildi - Torunoğulları haberleri Kirli çamaşırlar ortalığa döküldü - Wikileaks haberleri “Wikileaks terör örgütü sayılmalı” - Wikileaks haberleri

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır