KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Irak-Türkiye ilişkilerine değindi - İstanbul Üniversitesi haberleri
Anasayfaya Dön Tüm Dünya Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Irak-Türkiye ilişkilerine değindi - YÖK Üyesi ve İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet, Irak Bağdat Üniversitesi Senatosu’nda bir konuşma yaptı ve Bağdat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mousa Jawad Azeez Al-Musawi ile görüştü
2010-12-31 - 22:48
IRAK
Facebook'ta Paylaş

Irak-Türkiye ilişkilerine değindi 

YÖK Üyesi ve İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet, Irak Bağdat Üniversitesi Senatosu’nda bir konuşma yaptı ve Bağdat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mousa Jawad Azeez Al-Musawi ile görüştü.
 
Söylet konuşmasında Irak ile Türkiye arasındaki ilişkilere değinerek, İstanbul Üniversitesi’nin üzerine düşen görevi yerine getireceğini ifade etti: 
 
Söylet, “Irak ile bir dönem kesilen iyi ilişkilerin yeniden canlanması ve istenilen düzeye gelmesi için üniversite olarak eğitim ve sağlık konusunda elimizden geleni yapacağız. Ülkemizin siyasi politikalarına paralel olarak eğitim konusunda Iraklı yetkililerle görüşmelerde bulunuyoruz. Üniversiteler arası iş birliği her iki ülke açısından da olumlu sonuçlar doğuracaktır. İstanbul Üniversitesi'nin bilgi birikimi ile Bağdat Üniversitesi’nin enerjisini birleştireceğiz.” dedi.
 
YÖK Üyesi ve İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet konuşmasının ardından İstanbul Üniversitesi’ni tanıtan bir sunum yaptı. Sunumda İstanbul Üniversitesi'nin dünya bilimsel sıralamasındaki önemini, dünya bilimine yaptığı katkıları ve yurt dışı çalışmalarını anlattı.
 
Irak’ta projelendirilen her türlü ikili ilişkiye hazır olduklarını söyleyen YÖK Üyesi ve İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet, senato üyelerinin sorularını tek tek cevaplandırarak araştırma ve çalışma isteklerini de not etti.
 
YÖK Üyesi ve İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet’in ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getiren Bağdat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mousa Jawad Azeez Al-Musawi, İstanbul Üniversitesi Rektörünü ağırlamaktan büyük bir onur duyduklarının söyleyerek İstanbul Üniversitesi’nin geleneklerinden, deneyimlerinden ve bilimsel çalışmalarından yararlanmak istediklerini, bunun için bütün alanlarda çalışmayı arzuladıklarını belirtti.
 
İki ülke ve üniversite arasında yıllardır kurulamayan ilişkilerin kurulması ve iyi ilişkilerin yeniden canlandırılması için gösterdiği üstün çabalardan dolayı Bağdat Üniversitesi Senatosu, YÖK Üyesi ve İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet’e onur madalyası verdi.
 
Bağdat Üniversitesi Senato toplantısına YÖK Üyesi ve İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet ile birlikte katılan İÜ Rektör Danışmanı ve Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Doç. Dr. Ergün Yolcu da, Bağdat Üniversitesi Sanat Fakültesi ve İÜ İletişim Fakültesi arasında iş birliğini başlatmak için Bağdat Üniversitesi Sanat Fakültesi Dekanı ile görüşmelerde bulundu.
(BA-BA-S) İSTANBUL (KHA)Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 3814 Defa Okundu

YORUMLAR

Dünya Kategorisine Ait Diğer Haberler

Düğün dernek full izle kahkaha tufanına boğuyor Muhteşem Yüzyıl son Bölüm izle full 26 Mart Çarşamba akşamı Irak’ta Yükseköğrenim görüşmeleri - İstanbul Üniversitesi haberleri Irak-Türkiye ilişkilerine değindi - İstanbul Üniversitesi haberleri Taliban’dan Amerikalı askerlere Noel süprizi Saddamı’ın gelini İstanbul’da öldü Hollanda Beşiktaşlılar Gecesi coşkulu geçti - Beşiktaş haberleri ZZTK Kuzey Irak-Erbil’deki fuara, zeytin ve zeytinyağı ürünlerimizin ırak pazarındaki yerlerini sağlamlaştırmak için katıldı - Irak haberleri Turgut Torunogulları’nın Avrupa’daki gücü artıyor - Torunoğulları haberleri Başarılı temsilciler ödüllendirildi - Torunoğulları haberleri Kirli çamaşırlar ortalığa döküldü - Wikileaks haberleri “Wikileaks terör örgütü sayılmalı” - Wikileaks haberleri

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır