KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
YÖK’den ARܒde Kültür Sanat Söyleşisi!
Anasayfaya Dön Tüm Eğitim Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YÖK’den ARܒde Kültür Sanat Söyleşisi!
2016-06-02 - 20:09
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

YÖK’den ARÜ’de Kültür Sanat Söyleşisi!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından organize edilen kültür sanat söyleşilerinin 5. si Ardahan Üniversitesi (ARÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 2 Haziran 2016 tarihi Perşembe günü gerçekleştirilen programa YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Ardahan Valisi Ahmet Deniz, ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, ARÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Söylemez, ARÜ Genel Sekreteri Ercan Gültürk, YÖK Başkan Danışmanı Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Söyleşi programı kapsamında Ardahan’da bulunan YÖK Başkanı Prof. M. A. Dr. Yekta Saraç ile beraberindeki heyet, söyleşi öncesinde Ardahan Valisi Ahmet Deniz’e ve ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’a birer ziyaret gerçekleştirdi. ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’ı makamında ziyaret eden heyet, İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi ile Merkezi Kütüphane’de çeşitli incelemelerde bulundu. Kütüphane ziyareti sırasında YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, ders çalışan öğrenciler ile kısa süreli bir sohbet gerçekleştirdi.

Ziyaretlerin ardından ARÜ Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonu’nda düzenlenen ‘Fotoğraf Sanatına Bilimsel Yaklaşımlar’ isimli söyleşi programına geçildi. Saat 13.00’dan itibarın başlayan söyleşi programı açış konuşmaları ile başladı.

ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz açış konuşmasında, “Medeniyet temelleri oku emri üzerine şekillenen bir kültürün mirasçıları olarak, okumak eylemini yeniden ele alınması gerektiğini düşünüyorum. Okumak sadece bir metni sese dönüştürmek değildir. Okumak; evrendeki en önemli etkinliklerden birisidir. Yani okumak; evrenin üzerine sinen gizli baharı okumak, suyun içindeki ışığı okumak, kara taşın içindeki enerjiyi okumak ve onun gücündeki gücü; gücünüze katmak. Eğer biz iyi okursak İslam haritasındaki bu çözülmenin çözümünde mutlaka ondan sonra gelecektir” dedi. Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ın başkan olmadan önce Ardahan Üniversitesi’ne çok büyük desteklerinin olduğunu ve sağladığı bu desteklerden dolayı kendisine çok teşekkür ettiğini ifade etti.

(DA-BA-S) GAZİ KARS/ARDAHAN (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI – DİNÇER AKTEMUR
 KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 1680 Defa Okundu

YORUMLAR

Eğitim Kategorisine Ait Diğer Haberler

Çelik Başarı’da Okuma Bayramı KAKÜV’ün Minikleri Doğaya Kedi Evi Bıraktı Cevriye Atış Ortaokulundan İki Şampiyonluk Daha Kars Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Ödüle Doymuyor Susuz Yüksekokulunu Bekliyor Özel Çelik Başarı bursluluk sınavı Çelik Başarı Koleji’nde Nevruz Coşkusu KAKÜV’den düzey belirleme ve bursluluk sınavı Çelik Başarı Çanakkale Şehitlerini Unutmadı Özel Çelik Başarı Kolejinde Yangın Deprem Tatbikatı YGS maratonuna kaç aday katıldı Özel Çelik Başarı bursluluk sınavı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Kars Lojistik Merkezi’nin temeli atıldı
Kars Lojistik Merkezi’nin temeli atıldı
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Kars Lojistik Merkezi’nin temeli atıldı
Kars Lojistik Merkezi’nin temeli atıldı

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır