KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
YÖK’den ARÜ’de Kültür Sanat Söyleþisi!
Anasayfaya Dn Tm Eðitim Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YÖK’den ARÜ’de Kültür Sanat Söyleþisi!
2016-06-02 - 20:09
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas

YÖK’den ARÜ’de Kültür Sanat Söyleþisi!

Yükseköðretim Kurulu (YÖK) tarafýndan organize edilen kültür sanat söyleþilerinin 5. si Ardahan Üniversitesi (ARÜ) ev sahipliðinde gerçekleþtirildi. 2 Haziran 2016 tarihi Perþembe günü gerçekleþtirilen programa YÖK Baþkaný Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Ardahan Valisi Ahmet Deniz, ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, Iðdýr Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ýbrahim Hakký Yýlmaz, ARÜ Rektör Yardýmcýsý Prof. Dr. Orhan Söylemez, ARÜ Genel Sekreteri Ercan Gültürk, YÖK Baþkan Danýþmaný Prof. Dr. Sezer Þener Komsuoðlu ile çok sayýda akademisyen ve öðrenci katýldý.

Söyleþi programý kapsamýnda Ardahan’da bulunan YÖK Baþkaný Prof. M. A. Dr. Yekta Saraç ile beraberindeki heyet, söyleþi öncesinde Ardahan Valisi Ahmet Deniz’e ve ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’a birer ziyaret gerçekleþtirdi. ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’ý makamýnda ziyaret eden heyet, Ýnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi ile Merkezi Kütüphane’de çeþitli incelemelerde bulundu. Kütüphane ziyareti sýrasýnda YÖK Baþkaný Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, ders çalýþan öðrenciler ile kýsa süreli bir sohbet gerçekleþtirdi.

Ziyaretlerin ardýndan ARÜ Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonu’nda düzenlenen ‘Fotoðraf Sanatýna Bilimsel Yaklaþýmlar’ isimli söyleþi programýna geçildi. Saat 13.00’dan itibarýn baþlayan söyleþi programý açýþ konuþmalarý ile baþladý.

ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz açýþ konuþmasýnda, “Medeniyet temelleri oku emri üzerine þekillenen bir kültürün mirasçýlarý olarak, okumak eylemini yeniden ele alýnmasý gerektiðini düþünüyorum. Okumak sadece bir metni sese dönüþtürmek deðildir. Okumak; evrendeki en önemli etkinliklerden birisidir. Yani okumak; evrenin üzerine sinen gizli baharý okumak, suyun içindeki ýþýðý okumak, kara taþýn içindeki enerjiyi okumak ve onun gücündeki gücü; gücünüze katmak. Eðer biz iyi okursak Ýslam haritasýndaki bu çözülmenin çözümünde mutlaka ondan sonra gelecektir” dedi. Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, YÖK Baþkaný Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ýn baþkan olmadan önce Ardahan Üniversitesi’ne çok büyük desteklerinin olduðunu ve saðladýðý bu desteklerden dolayý kendisine çok teþekkür ettiðini ifade etti.

(DA-BA-S) GAZÝ KARS/ARDAHAN (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI – DÝNÇER AKTEMUR
 KHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 1870 Defa Okundu

YORUMLAR

Eðitim Kategorisine Ait Diğer Haberler

Okuma Alýþkanlýðýmýzý Yitirdik KAKÜV’de Eðitim Öðretim Heyecaný baþladý Kaðýzman Fen Lisesi Hazýr Yeni Öðrencilerini Bekliyor Kafkas Üniversitesi’nden Öðretmen Eðitimi için DörtKare projeleri LYS’ye girecekleri DÝKKAT! Özel Çelik Baþarý’da mezuniyet heyecaný KAKÜV’de mezuniyet heyecaný Digor’da Tek Odalý Evden Türkiye Ýkinciliðine Açýlan Pencere Digor’un TEOG Þampiyonlarýndan Abdullah Yakýþýr’ýn eðitim aþký Digor’un TEOG Þampiyonu Ziya Gökalp Ortaokulu Dönem Sonunu Sosyal Etkinliklerle Tamamlýyor Öðretmen ve Öðrencilerden Muallim Klibi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır