KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
YÖK’den ARܒde Kültür Sanat Söyleşisi!
Anasayfaya Dön Tüm Eğitim Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YÖK’den ARܒde Kültür Sanat Söyleşisi!
2016-06-02 - 20:09
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

YÖK’den ARÜ’de Kültür Sanat Söyleşisi!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından organize edilen kültür sanat söyleşilerinin 5. si Ardahan Üniversitesi (ARÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 2 Haziran 2016 tarihi Perşembe günü gerçekleştirilen programa YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Ardahan Valisi Ahmet Deniz, ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, ARÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Söylemez, ARÜ Genel Sekreteri Ercan Gültürk, YÖK Başkan Danışmanı Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Söyleşi programı kapsamında Ardahan’da bulunan YÖK Başkanı Prof. M. A. Dr. Yekta Saraç ile beraberindeki heyet, söyleşi öncesinde Ardahan Valisi Ahmet Deniz’e ve ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’a birer ziyaret gerçekleştirdi. ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’ı makamında ziyaret eden heyet, İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi ile Merkezi Kütüphane’de çeşitli incelemelerde bulundu. Kütüphane ziyareti sırasında YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, ders çalışan öğrenciler ile kısa süreli bir sohbet gerçekleştirdi.

Ziyaretlerin ardından ARÜ Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonu’nda düzenlenen ‘Fotoğraf Sanatına Bilimsel Yaklaşımlar’ isimli söyleşi programına geçildi. Saat 13.00’dan itibarın başlayan söyleşi programı açış konuşmaları ile başladı.

ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz açış konuşmasında, “Medeniyet temelleri oku emri üzerine şekillenen bir kültürün mirasçıları olarak, okumak eylemini yeniden ele alınması gerektiğini düşünüyorum. Okumak sadece bir metni sese dönüştürmek değildir. Okumak; evrendeki en önemli etkinliklerden birisidir. Yani okumak; evrenin üzerine sinen gizli baharı okumak, suyun içindeki ışığı okumak, kara taşın içindeki enerjiyi okumak ve onun gücündeki gücü; gücünüze katmak. Eğer biz iyi okursak İslam haritasındaki bu çözülmenin çözümünde mutlaka ondan sonra gelecektir” dedi. Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ın başkan olmadan önce Ardahan Üniversitesi’ne çok büyük desteklerinin olduğunu ve sağladığı bu desteklerden dolayı kendisine çok teşekkür ettiğini ifade etti.

(DA-BA-S) GAZİ KARS/ARDAHAN (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI – DİNÇER AKTEMUR
 KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 1831 Defa Okundu

YORUMLAR

Eğitim Kategorisine Ait Diğer Haberler

KAKÜV’de Eğitim Öğretim Heyecanı başladı Kağızman Fen Lisesi Hazır Yeni Öğrencilerini Bekliyor Kafkas Üniversitesi’nden Öğretmen Eğitimi için DörtKare projeleri LYS’ye girecekleri DİKKAT! Özel Çelik Başarı’da mezuniyet heyecanı KAKÜV’de mezuniyet heyecanı Digor’da Tek Odalı Evden Türkiye İkinciliğine Açılan Pencere Digor’un TEOG Şampiyonlarından Abdullah Yakışır’ın eğitim aşkı Digor’un TEOG Şampiyonu Ziya Gökalp Ortaokulu Dönem Sonunu Sosyal Etkinliklerle Tamamlıyor Öğretmen ve Öğrencilerden Muallim Klibi Özel Çelik Başarı’da Bilim Şenliği

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır