KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Kars’ta 220 öğrenciye kıyafet yardımı
Anasayfaya Dön Tüm Eğitim Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kars’ta 220 öğrenciye kıyafet yardımı
2016-06-09 - 02:07
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

Kars’ta 220 öğrenciye kıyafet yardımı

Kocaeli’nin Gölcük İlçesi’nde bulunan Ford Otosan’da çalışan Hayri Uslu ve Süreyya Özkuru, Kars’ta memur olarak görev yapan bir arkadaşlarının talebi üzerine başlattıkları kampanyayla 10 köy okulunda toplam 220 öğrenciye giysi ve ayakkabı yardımında bulundu.

Ford Otosan çalışanlarının başlattığı kampanya kısa süre içerisinde firma içerisinde ses getirerek büyüdü. Toplanan bütçeyle köy okullarına eşofman, ayakkabı, çorap gibi birbirinden renkli hediyeler alındı. Öte yandan 6 köyde de ihtiyaç sahibi yeni evli çiftlere bebek giyim malzemeleri yardımında bulunuldu.

Kocaeli Ford Otosan Ürün Geliştirme Ar-Ge Merkezi çalışanlarından Hayri Uslu ve Süreyya Özkuru, diğer çalışan arkadaşlarını da temsilen Kars’a gelerek, kendilerine eksikler noktasında talepte bulunan memur arkadaşlarıyla beraber bir bir okulları gezerek öğrencilere hediyelerini verdi. Miniklerin küçük şeylerle yaşadıkları büyük mutluluğa tanıklık eden Uslu ve Özkuru, öğrencilerden vatana millete hayırlı bireyler olarak yetişmelerini istediler.

Kars’ta görev yapan ve köy okullarıyla birebir ilgili olan bir arkadaşlarının öğrencilerin kıyafet ihtiyaçlarının olduğu talebini iletmesi üzerine, fabrikada Uslu ve Özkuru öncülüğünde sosyal sorumluluk kampanyası başlatıldı. Başlatılan kampanya kısa sürede büyüdü ve Kars’ın Dikme, Çığırgan, Kümbetli, Karakale, Hacıhalil, Yücelen, Karaçoban, Bulanık, Akdere ve Borluk köylerinde ilköğretimde öğrenim gören toplam 220 öğrenciye ulaşıldı. Bunun yanı sıra köylerde yeni bebek sahibi olan çiftlere de ulaştırılması üzerine okul öğretmenlerine bebekler için çeşitli kıyafetler bırakıldı.

2 gün boyunca Kars’ta belirlenen köy okullarını tek tek dolaşarak hediyeler dağıtan Uslu ve Özkuru, mutluluğun ölçüsünün olmadığı hatırlatmasını yaparak, miniklerin yüzlerindeki gülümseme için ülkenin bir ucundan diğer bir ucuna gitmek için başka bir sebep aramaya gerek olmadığını söylediler.

Kocaeli Ford Otosan Ürün Geliştirme Ar-Ge Merkezi’nde çalışan ve yardım kampanyasına öncülük eden Hayri Uslu, “Buraya gelme sebebimiz burada görevli olan bir arkadaşımız bize öğrencilerin birtakım ihtiyacı olduğunu söylemesi üzerine gelişti. Burada görevli olan kardeşimizin çağrısına duyarsız kalmadık ve elimizden geldiğince Kocaeli Ford Otosan Ürün Geliştirme Ar-Ge Merkezi’nde başlattığımız kampanya kısa süre içerisinde büyüdü ve buraya ulaşabildik. Elimizden geldiğince, karınca kararınca yardım etmeye çalıştığımız öğrenci sayısı 220 civarında bunun dışında köylerdeki ihtiyaç sahibi ailelere de ulaşmaya çalıştık ve onlara da küçük çaplı hediyeler getirdik. Gönül ister ki daha fazla insana ulaşabilelim, daha çok insanı sevindirebilirim. İnşallah bu bir başlangıç oldu ve bundan sonra devamı da gelecek.” dedi.

Süreyya Özkuru, ise; “Kocaeli Gölcük Ford Otosan Ürün Geliştirme Ar-Ge Merkezi’nde arkadaşlarımızla birlikte sosyal sorumluluk çalışmalarımız kapsamında kendi çabalarımızla ve gün geçtikçe geliştirme çabası içerisinde olduğumuz çalışmalar ve yardım kampanyaları mevcut. Bu yıl da Kars’ta bir dostumuzla konuşmamız sırasında spontane olarak gelişen bir çalışma faaliyeti yürüttük ve köy okullarında birkaç küçük ihtiyacı koca gülümsemelerle sonlandırdık diye düşünüyoruz. İlk etapta küçük olarak başlayan bu projeye kısa sürede çok sayıda katılmak isteyen oldu ve bu noktalara geldi. çocuklarımızın mutluluğunu görmek gerçekten çok güzel.” ifadelerini kullandı.

Uslu ve Özkuru’ya yardım yapmak için gittikleri köylerde köy muhtarları tarafından Kars Kaşarı hediye edildi. Uslu ve Özkuru gittikleri her köyden miniklerin gülücükleri arasında el sallayarak ayrıldı.

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI
 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 7257 Defa Okundu

YORUMLAR

Eğitim Kategorisine Ait Diğer Haberler

KAKÜV’de Eğitim Öğretim Heyecanı başladı Kağızman Fen Lisesi Hazır Yeni Öğrencilerini Bekliyor Kafkas Üniversitesi’nden Öğretmen Eğitimi için DörtKare projeleri LYS’ye girecekleri DİKKAT! Özel Çelik Başarı’da mezuniyet heyecanı KAKÜV’de mezuniyet heyecanı Digor’da Tek Odalı Evden Türkiye İkinciliğine Açılan Pencere Digor’un TEOG Şampiyonlarından Abdullah Yakışır’ın eğitim aşkı Digor’un TEOG Şampiyonu Ziya Gökalp Ortaokulu Dönem Sonunu Sosyal Etkinliklerle Tamamlıyor Öğretmen ve Öğrencilerden Muallim Klibi Özel Çelik Başarı’da Bilim Şenliği

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır