KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Akyaka’da Okullar Hayat buldu
Anasayfaya Dön Tüm Eğitim Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akyaka’da Okullar Hayat buldu
2016-06-09 - 21:37
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Akyaka’da Okullar Hayat buldu

KAFKAS HABER AJANSI – BEDİR ALTUNOK – ÖZEL HABER

Kars’ın Akyaka İlçesi’nde Okullar Hayat Buldu

İMKB Anadolu Lisesi öğretmenleri ve okul idaresi el ele vererek okula bir voleybol ve basketbol sahası kazandırdılar, Çevre düzenlemesini de yaparak atık malzemeleri de bahçe işlerinde kullandılar. Kullanılmayan masa ve sıralarla ağaçları koruyan öğretmen ve öğrenciler bahçe işlerinde de yine el ele vererek çalıştılar.

Eski halini son derece sıkıcı bulan öğretmenler yaz mevsimiyle birlikte kolları sıvayıp, okulun bahçesini güzelleştirdiler. Bahçe duvarına spor resimleri çizen öğretmenler daha sonra bu resimleri boyayarak bir hareketlilik gelmesini sağladılar. Yapılan işler her geçen gün öğrencilerin beğenisini artırınca bu defa da bahçe düzenlemesine geçildi. Bu işler yapılırken bir yandan da voleybol ve basketbol sahası faaliyete sokuldu.

Projedeki en önemli amaç ise öğrencilerin hem teneffüs saatlerini ve boş vakitlerini bu bölümde geçirmeleri ve aynı zamanda da hafta sonlarında aileleriyle ve arkadaşlarıyla birlikte gelip sosyal imkanlardan yararlanmalarını sağlamak. Bu da oldu ve öğrenciler artık teneffüs saatlerini ve boş vakitlerini bu alanlarla spor yaparak geçiriyorlar.

Okul Müdürü Necdet Kara, sahanın bakım ve onarımının yanında yapılması gereken her türlü işlerde öğrencilerimizle el ele çalışıyoruz. Atıl durumdaki sıralarımızın ayaklarından ağaçların etragını korumak için çit yaptık. Öğrencilerimiz sadece hafta için değil hafta sonunda da buraya gelip spor yapsınlar istiyoruz. Gelip burada top oynasınlar, stres atsınlar. Velilerimizde gelebilirler. Tem isteğimiz ise amacında kullanılmasıdır.” dedi.

Beden Eğitimi Öğretmeni Aynur Ayça Adıgüzel de, “Öğretmen arkadaşlarımızda sahamızda resimler çizip boya yapıyoruz. Öğrencilerimizde bizlere yardım ediyor. Öğrencilerimiz daha mutlu olsun ve daha hevesli ders işlesinler diye bahçe duvarlarına böyle spor resimleri yaptık. Bu çalışmamız öğrencilerimizin çok hoşuna gitti. Güzel çizimleri olan öğrencilerimiz bizlere bu konuda yardımcı oldular.” diye konuştu.

Öğrencilerden Büşra Aras ise, “Duvarları boyuyoruz, resim çiziyoruz. Sporla ilgili olduğu için daha yatkınız. Saha önceden çok sıkıcıydı ama şimdi daha renkli, Öğretmenlerimizle basketbol, voleybol oynuyoruz, fidan dikiyoruz.” şeklinde konuştu.

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI – BEDİR ALTUNOK – ÖZEL HABER

 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 6160 Defa Okundu

YORUMLAR

Eğitim Kategorisine Ait Diğer Haberler

Okuma Alışkanlığımızı Yitirdik KAKÜV’de Eğitim Öğretim Heyecanı başladı Kağızman Fen Lisesi Hazır Yeni Öğrencilerini Bekliyor Kafkas Üniversitesi’nden Öğretmen Eğitimi için DörtKare projeleri LYS’ye girecekleri DİKKAT! Özel Çelik Başarı’da mezuniyet heyecanı KAKÜV’de mezuniyet heyecanı Digor’da Tek Odalı Evden Türkiye İkinciliğine Açılan Pencere Digor’un TEOG Şampiyonlarından Abdullah Yakışır’ın eğitim aşkı Digor’un TEOG Şampiyonu Ziya Gökalp Ortaokulu Dönem Sonunu Sosyal Etkinliklerle Tamamlıyor Öğretmen ve Öğrencilerden Muallim Klibi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Ciritte heyecanlı anlar
Ciritte heyecanlı anlar
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır