KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Çelik Başarı’da karne ve belge töreni
Anasayfaya Dön Tüm Eğitim Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çelik Başarı’da karne ve belge töreni
2016-06-18 - 00:36
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Çelik Başarı’da karne ve belge töreni

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Özel Çelik Başarı İlk ve Ortaokulu, bir yıl sonunu daha başarı ve gururla tamamlamanın mutluluğunu yaşadı. Okul bahçesinde düzenlenen karne dağıtım ve belge törenine çok sayıda veli katıldı. Veliler öğrencileriyle birlikte bol bol hatıra fotoğrafları çektirirken okulda verilen eğitimden son derece memnun olduklarını da sürekli ifade ettiler.

Okul Müdürü Hikmet Ayrıbaş, milli eğitim şube müdürleri ve vali yardımcılarının da katıldığı etkinlik saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı.

Okul Müdürü Hikmet Ayrıbaş burada yaptığı konuşmada, “2015-2016 Eğitim Öğretim yılının sona ermesi nedeni ile düzenlemiş olduğumuz Karne dağıtım ve Diploma Törenimize katılmış olmanızdan dolayı hepinize teşekkür ederim.” dedi.

Öğrencilere de seslenen Ayrıbaş, “Sevgili Öğrencilerim; 8 yıllık eğitim süreci içinde ister 1.sınıfın sonuna kadar olsun ister bugün 8.yılını başarı ile tamamlayarak okulumuzdan mezun olma sürecine kadar olsun sizler  Özel Çelik Başarı Eğitim Kurumlarında öncelikli olarak, İyiyi ve kötüyü birbirinden ayırmayı öğrendiniz. İnsan ve insanlığın değerini öğrendiniz. Birbirinize karşı her zaman dürüst olmayı öğrendiniz. Kendisine,ailesine,çevresine, ülkesine ve kısacası insanlığa yararlı olmayı öğrendiniz.  Sorumluluklarınızı ve içinde bulunduğumuz topluma karşı sorumluluklarınızı kavradınız. En önemlisi bugün bu okuldan mezun olan Abileriniz  gibi etkilenen değil daima etkilemeyi öğrendiniz. Sizler bir mevsimlik çiçek gibi bu okuldan gelip geçiyorsunuz.Tıpkı başkalarının da geçtiği gibi ancak mevsim bitecek ama sizler başka iklimlerde çiçek açmaya devam edeceksiniz. Tıpkı sizden daha önce bu bahçeden geçenlerin İstanbul’da Ankara’da yurdun dört bir yanında en güzide Kolejlerde (yani Liselerde) çiçek açmaya devam ettikleri gibi.” dedi.

Ayrıbaş öğretmenlere de seslenerek, “Değerli Öğretmen Arkadaşlarım; Kurulduğu yıldan bu yana, sadece Kars’la değil Türkiye ile yarışan bir okul olduğumuzu idda etmiş ve bu iddamızıda bu yıl olduğu gibi geçmiş yıllarda hemen hemen her yıl 500 tam puanla Türkiye 1incilikleri çıkararak ispat ettiniz. Değerli öğretmen arkadaşlarım bu yılda mezun ettiğiniz öğrencileriniz hem Türkiye 1.incisi hem il birincisi ve hem de ortalamada tüm okulları geçerek il birincisi oldular.Bu kadar özverili-gayretli çalışmalarınızdan ve emeklerinizden dolayı hem çok kıymetli misafirlerimizin ve hem de sevgili öğrencilerimin  önünde hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Zaten sizlerden sevgi dolu,sabırlı hoş görülü ve birer bilge insan olmanız beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip ederek ve bilgilerinizi güncelleyerek bundan sonrada Özel Çelik Başarı Kolejinde daha çok şampiyon öğrenciler çıkaracağınızı biliyorum.” ifadelerini kullandı.

Velileri de unutmayan Ayrıbaş, “Çok Kıymetli Velilerimiz; bizlere güvenerek çocuklarınızı okulumuza gönderdiğiniz, dolayısıyla özel bir okula öğrenci vererek hayli yüksek bir beklentiye girdiniz elbette ki bundan daha doğal bir şey olamaz.Bizlerde öğretmenler olarak gerek eğitimde ve  gerekse öğrencilerimizin öğrenim düzeylerinin yükseltilmesinde emek yoğunluklu bir program uygulayarak az öncede belirttiğim gibi gerek il genelinde ortalamada TEOG ta birinci olmamızla ve gerekse TEOG 2 de 500 tam puanla Türkiye birincisi olan öğrencim Onur ÇELİK ve 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı OKULUMUZ BİRİNCİSİ Baran ÖZÇAĞININ göstermiş oldukları başarının ödüllendirilmesi adına okul olarak önümüzdeki Eğitim Öğretim yılı boyunca bir yıl eğitim bursu vereceğimizi belirtmek isterim.”

Ayrıbaş ayrıca, “Şunu bilmenizi isterim ki öğrencilerimiz öğrenim görürlerken çok yüksek bir bilgi ile donanarak gelecekte ulaştıkları başarı seviyesi ile yerleştikleri orta öğretim kurumlarının da en iyi öğrencileri arasında yer almaktadırlar ve şu anda okulumuzun ilk mezunları ülkemizin en güzel ve büyük üniversitelerinde okumaktadırlar. Kıymetli Davetliler, Bugün başlayan tatilin tüm öğrencilerime hayırlı olmasını diler hepinize tekrar teşekkür ederim.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından bazı velilerde okul idaresine teşekkür içeren konuşmalar yaptılar. Dereceye giren öğrenciler de teşekkür konuşmaları yaparken eski mezunların bulundukları bölgelerden gönderdikleri notları da okundu. Coşkulu geçen törende dereceye giren öğrencilerin isimlerinin ve derecelerinin yazılı olduğu plaketler ise öğrenciler tarafından çakılırken, törende bulunmayan öğrencilerin plaketlerini ise aileleri ve öğretmenleri çaktı.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER

MERTCAN ASLANOĞLU: 2007-2008 YILI TÜRKİYE BİRİNCİSİ, KARS İL BİRİNCİSİ,  DÖNEM BİRİNCİSİ

UĞURCAN YILMAZ: 2008-2009 YILI DÖNEM BİRİNCİSİ

DAMLANUR YILDIZ: 2009-2010 YILI TÜRKİYE BİRİNCİSİ, KARS İL BİRİNCİSİ, DÖNEM BİRİNCİSİ

ROJİN İDİL ERDOĞDU: 2010-2011 YILI KARS İL BİRİNCİSİ, DÖNEM BİRİNCİSİ

FURKAN ÖKTEM: 2011-2012 YILI TÜRKİYE BİRİNCİSİ, KARS İL BİRİNCİSİ, DÖNEM BİRİNCİSİ

YAĞMUR ATILGAN: 2012-2013 YILI DÖNEM BİRİNCİSİ,

ZEYNEP VATANSEVER: 2013-2014 YILI DÖNEM BİRİNCİSİ

AHMET EREN TORAMAN: 2013-2014 YILI DOĞU ANADOLU ASKERİ OKULLAR BİRİNCİSİ, KARS ASKERİ OKULLAR İL BİRİNCİSİ

ARMAN ÖZCAN: 2014-2015 YILI DÖNEM BİRİNCİSİ

ONUR ÇELİK: 2015-2016 YILI TÜRKİYE BİRİNCİSİ

2015-2016 YILI DÖNEM BİRİNCİSİ: BARAN ÖZCAĞIN

Belge dağıtım töreninden sonra ilk ve orta okul öğrencilerine sınıflarında karneleri dağıtıldı. Etkinlik kep atma töreniyle son buldu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 6819 Defa Okundu

YORUMLAR

Eğitim Kategorisine Ait Diğer Haberler

Okuma Alışkanlığımızı Yitirdik KAKÜV’de Eğitim Öğretim Heyecanı başladı Kağızman Fen Lisesi Hazır Yeni Öğrencilerini Bekliyor Kafkas Üniversitesi’nden Öğretmen Eğitimi için DörtKare projeleri LYS’ye girecekleri DİKKAT! Özel Çelik Başarı’da mezuniyet heyecanı KAKÜV’de mezuniyet heyecanı Digor’da Tek Odalı Evden Türkiye İkinciliğine Açılan Pencere Digor’un TEOG Şampiyonlarından Abdullah Yakışır’ın eğitim aşkı Digor’un TEOG Şampiyonu Ziya Gökalp Ortaokulu Dönem Sonunu Sosyal Etkinliklerle Tamamlıyor Öğretmen ve Öğrencilerden Muallim Klibi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Ciritte heyecanlı anlar
Ciritte heyecanlı anlar
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır