KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Kars’ta LYS Maratonu
Anasayfaya Dön Tüm Eğitim Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kars’ta LYS Maratonu
2016-06-19 - 00:52
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Kars’ta LYS Maratonu

Kars’ta 210 salonda 5424 öğrenci sınava girdi.

Üniversite adaylarının katıldığı Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Sosyal Bilimler oturumu (LYS-4) tüm yurtta oluğu gibi Kars’ta da başladı.

LYS’ye girecek öğrenciler sabah erken saatlerde sınava girecekleri yerlerde beklerlerken bazı öğrenciler ise sınav yerine geçte olsa ulaşmayı başardılar. Sınava girecek olan öğrencilerin üzerlerini tek tek arayan polisler kimlik kontrollerini yaparak içeriye aldılar.

Karsta LYS 4 sınavı 16 binada toplamda 210 salonda 480 öğretim görevlisi nezaretinde 5424 öğrenci sınava girdi. Yapılan LYS 4 sınavında 225 polis sınav salonlarının girişlerinde güvenlik önlemi aldı.

Beş oturumda yapılacak olan LYS sınavlarının ilk oturumu LYS 4 Sosyal Bilimler bugün tamamlanırken 19 Haziran yarın ise LYS 1 Matematik sınavı yapılacak. Önümüzdeki hafta 25-26 Haziran tarihlerinde de 25 Haziranda LYS 2 Fen Bilimleri sınavı sabah yapılacak ve aynı gün öğlenden sonra ise LYS 5 yabancı Dil sınavı yapılacak. 26 haziran Pazar günü ise LYS 3 Edebiyat ve Coğrafya sınavları yapılarak 2016 üniversite sınavı tamamlanmış olacak.

Bugün düzenlenen LYS sınavına giren öğrenci velileri ise sınava giren çocuklarımız kadar heyecanlıyız bugün onların kader günü açıklamalarında bulunurlarken bazı aileler ise çocukların sınavı boyunca Kuran-ı Kerim okudular.

Yapılan ve yapılacak olan LYS sınavları hakkında açıklama yapan Kafkas Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Hidayet Metin Erdoğan, “Öncelikli olarak 2015-2016 eğitim öğretim yılının sonunda bu maratonda görev alacak sınava girecek çocuklarımıza başarılar diliyorum Bu iki hafta sürecek olan sınava ilimizden 5424 öğrencimiz katılacak bugünkü sınav sosyal bilimlerle başladık. Sınavı 16 binada toplamda 210 salonda 480 öğretim görevlisi görev alırken İl Emniyet Müdürlüğümüz Personeli de bizlere eşlik etmekte. Bu sınavlarda sosyal bilimler sınavı sorunsuz başladı ve tamamlandı hiçbir sıkıntımız yok her şey olağan seyrinde devam ediyor. Ancak buradan bundan sonraki sınavlara katılacak olan öğrencilerimize tavsiyem; mümkün mertebe sınav alanına erken gitmeleri ve sınava girecek olan öğrencilerimiz sınava girecekleri salonu yeri bir gün önceden görürlerse iyi olur. Çünkü öğrencilerin aşinası olur hem de koşuşturmaca yaşamamış olurlar ve evraklarını tek tek ve defalarca kontrol ederek sınav merkezlerine gelmeleri gerekir. Çünkü onların stres yaşamamaları gerekir.” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 6909 Defa Okundu

YORUMLAR

Eğitim Kategorisine Ait Diğer Haberler

Okuma Alışkanlığımızı Yitirdik KAKÜV’de Eğitim Öğretim Heyecanı başladı Kağızman Fen Lisesi Hazır Yeni Öğrencilerini Bekliyor Kafkas Üniversitesi’nden Öğretmen Eğitimi için DörtKare projeleri LYS’ye girecekleri DİKKAT! Özel Çelik Başarı’da mezuniyet heyecanı KAKÜV’de mezuniyet heyecanı Digor’da Tek Odalı Evden Türkiye İkinciliğine Açılan Pencere Digor’un TEOG Şampiyonlarından Abdullah Yakışır’ın eğitim aşkı Digor’un TEOG Şampiyonu Ziya Gökalp Ortaokulu Dönem Sonunu Sosyal Etkinliklerle Tamamlıyor Öğretmen ve Öğrencilerden Muallim Klibi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Ciritte heyecanlı anlar
Ciritte heyecanlı anlar
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır