KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Sarıkamış’ta yeni eğitim ve öğretim yılı heyecanı
Anasayfaya Dön Tüm Eğitim Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sarıkamış’ta yeni eğitim ve öğretim yılı heyecanı
2016-09-23 - 20:04
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Sarıkamış’ta yeni eğitim ve öğretim yılı heyecanı

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı başlaması nedeniyle Şehit Fikret Gündüz İlkokulunda program düzenlendi.

Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman,yaptığı konuşmada,yeni bir eğitim ve öğretim yılına daha başlamanın coşku ve heyecanı içinde bulunduklarını söyledi.

Çağdaş medeniyet seviyesine ulaşmanın yolunun ancak bilgi ile olduğunu belirten Karaman," İlköğretim geleceğe atılan ilk adımdır. Geleceğimizin teminatı olan sizlerin en iyi şekilde eğitim görmeniz için bütün imkanları seferber ediyoruz.Hayatımız boyunca gerekli olan bilgi ve becerilerin temeli okulda atılır.Bu temelin güçlü olması için çok çalışmamız lazım.Gelecek günler sizinle güzelleşecek.Yurdumuz sizlerle daha güçlü olacak.O yüzden öğrenme çabanızı ömür boyu sürdürmelisiniz. Öğretmenlerinizin bilgi ve deneyimlerinden sürekli faydalanmalısınız.Yeni eğitim-öğretim yılınızın hayırlı olmasını temenni ediyorum "diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Atakan Karabağ ise,Okulların hedefinin bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen, dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirmek olduğunu belirtti.

Eğitim seviyesini daha üst seviyelere çıkarmak için çalıştıklarını ifade eden Karabağ,"Bizim görevimiz sizleri, yararlı ve uygar bir insan olarak yetiştirmektir. Eğitilmemiş toplumlar uygar olamazlar, gelişemezler, ayakta kalamazlar. Okulun bütün olanaklarından yararlanınız. Öğretmenlerinizden, en iyi biçimde faydalanınız. Düzenli çalışınız. Çünkü başarılı olmanın yolu, düzenli ve disiplinli çalışmaktan geçer. 

Sizlerin en iyi şekilde yetişmesini sağlayan öğretmenlerimiz kuşkusuz bu çetin yolda fedakarlık gösterecekler.Eğitim ordusunun tüm neferlerinin de bu fedakarlıktan kaçınmayacağı inancını taşıyorum" dedi.

Program, öğrencilerin şiir okuması, halk oyunları gösterisi ve 1. Sınıf öğrencilerine hoş geldin çiçeğinin verilmesiyle sona erdi.

Programa,9’uncu Komando Tugay Komutanı Piyade Albay Bilgin Çetinbağ, Belediye Başkanı Göksal Toksoy, daire amirleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile öğrenci ve veliler katıldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 

KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 1368 Defa Okundu

YORUMLAR

Eğitim Kategorisine Ait Diğer Haberler

Çelik Başarı’da Okuma Bayramı KAKÜV’ün Minikleri Doğaya Kedi Evi Bıraktı Cevriye Atış Ortaokulundan İki Şampiyonluk Daha Kars Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Ödüle Doymuyor Susuz Yüksekokulunu Bekliyor Özel Çelik Başarı bursluluk sınavı Çelik Başarı Koleji’nde Nevruz Coşkusu KAKÜV’den düzey belirleme ve bursluluk sınavı Çelik Başarı Çanakkale Şehitlerini Unutmadı Özel Çelik Başarı Kolejinde Yangın Deprem Tatbikatı YGS maratonuna kaç aday katıldı Özel Çelik Başarı bursluluk sınavı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Kars Lojistik Merkezi’nin temeli atıldı
Kars Lojistik Merkezi’nin temeli atıldı
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Kars Lojistik Merkezi’nin temeli atıldı
Kars Lojistik Merkezi’nin temeli atıldı

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır