KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Vali Doğan Kars’taki eğitim seviyesini eleştirdi
Anasayfaya Dön Tüm Eğitim Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Doğan Kars’taki eğitim seviyesini eleştirdi
2016-11-16 - 15:24
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Vali Doğan Kars’taki eğitim seviyesini eleştirdi

Milli Eğitim Müdürlüğü, il merkezi ve bağlı köylerin müdürleri ile ilçe milli eğitim müdürleriyle durum değerlendirme toplantısı yaptı. İl Müdürlüğü koordinesiyle gerçekleştirilen programda konuşan Kars Valisi Rahmi Doğan, eğitim kalitesinin artırılması için devletin tüm ödenekleri açtığını ve bunların iyi kullanılması gerektiğini söyledi.

Halk Eğitim Merkezi Çok Amaçlı Salonu’ndaki toplantıda eğitim ve öğretimde yaşanan eksiklikler ve iyileştirme çalışmaları değerlendirildi.

Toplantıya Kars Valisi Rahmi Doğan, Kars İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Osman Urlunç, Cemalettin Güven ilçe milli eğitim müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

Toplantıda Kars’ın eğitim düzeyini masaya yatıran Kars Valisi Rahmi Doğan, herkese ayrı ayrı sorumluluk düştüğünü ve bu tür toplantıların her ay düzenli olarak gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtti. Vali Rahmi Doğan, ülke genelinde Kars’ın eğitimdeki başarı sıralamasına değinerek eğitimdeki niteliğin artırılmasına yönelik okul müdürlerinde görüş aldı. Dönemlik yapılan bu toplantıların aylık olarak yapılması ve bu toplantılara bizzat kendisi de katılarak somut neticeler elde edilmesi hususunda herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini ifade etti.

Kars’ın eğitim düzeyinde son 10’larda olmasını eleştiren Kars Valisi Rahmi Doğan, gerek sınıf başına düşen öğrenci ortalamasının Türkiye standartları altında olmasının, gerekse okullardaki eksiksiz donanımın bir an evvel fırsata çevrilerek başarı oranına yansıtılması gerektiğini vurguladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Okul Müdürlerinin de görüş ve önerilerini dinleyen Kars Valisi Rahmi Doğan, şunları söyledi; “Kentimizde herhangi bir öğretmen açığı söz konusu değil. Basit bir orantı yaptığımızda öğreten eksiğimiz yok, okullarımız donanımlı, sınıflarımızın öğrenci ortalaması oldukça iyi ama başarı yok. Eğitimde başarı anlamında gerilerdeyiz ne yazık ki. Tabi ki bir takım sorunlar söz konusu, bu sorunların değerlendirilerek üstesinden gelinebilir. Bu sorunların başında öncelikle sıklıkla değişen öğretmenlerin olduğu düşüncesindeyim. Maalesef ki ilimizdeki öğretmenler hızlı bir şekilde buradan gitme mücadelesi içerisine giriyorlar bu başlı başına bir sorun tabi ki. Çünkü bu durum öğretmenlerin motivasyonunun düşmesine ve sürekli bu düşünceyle ilgilenmelerine neden oluyor. Bu sorun bakanlık tarafından da tespit edilerek yeni düzenlemeyle bunun önüne geçildi ve bundan böyle alınacak öğretmenler sözleşmeli olarak çalışacak ve 6 yıl süreyle Kars’ta kalacaklar.” dedi.

Yaklaşık 1 saat okul müdürlerinden görüş alan Vali Rahmi Doğan’dan sonra Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun bir konuşma yaptı. Bu hususta gerekli çalışmaların ivedilikle yapılması talimatını veren Altun, 23-24 Kasım 2016 tarihinde ülke genelinde yapılacak olan TEOG sınavında tüm öğrencilere başarılar diledi.

Ayrıca Kars’ta uygulanmaya başlayan ‘Huzurlu Okul, Huzurlu Toplum Projesi’ dahilinde oluşturulan veli, öğretmen sistemine öğrenci başarı sisteminin de eklenmesi gerektiğini yineleyen Vali Doğan, bu sayede başarı oranının istatistiklerle takip edilebileceğini dile getirdi. Program boyunca eğitim ve öğretimin geliştirilmesi adına fikir alışverişinde bulunuldu.

 

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI
(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI
 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 1402 Defa Okundu

YORUMLAR

Eğitim Kategorisine Ait Diğer Haberler

Okuma Alışkanlığımızı Yitirdik KAKÜV’de Eğitim Öğretim Heyecanı başladı Kağızman Fen Lisesi Hazır Yeni Öğrencilerini Bekliyor Kafkas Üniversitesi’nden Öğretmen Eğitimi için DörtKare projeleri LYS’ye girecekleri DİKKAT! Özel Çelik Başarı’da mezuniyet heyecanı KAKÜV’de mezuniyet heyecanı Digor’da Tek Odalı Evden Türkiye İkinciliğine Açılan Pencere Digor’un TEOG Şampiyonlarından Abdullah Yakışır’ın eğitim aşkı Digor’un TEOG Şampiyonu Ziya Gökalp Ortaokulu Dönem Sonunu Sosyal Etkinliklerle Tamamlıyor Öğretmen ve Öğrencilerden Muallim Klibi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır