KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Üniversiteye hazırlananlar dikkatli okuyun
Anasayfaya Dön Tüm Eğitim Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üniversiteye, hazırlananlar, dikkatli, okuyun, rahmi, doğan
2017-02-15 - 15:41
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Üniversiteye hazırlananlar dikkatli okuyun

KAFKAS HABER AJANSI

Twetter sayfasımızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfasımızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

YAŞAM VE SINAVA HAZIRLANIYORUM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Kars Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organizesiyle Yaşam ve Sınava Hazırlanıyorum semineri düzenlendi. Vali Rahmi Doğan seminer öncesi yaptığı konuşmada öğrencilere bir dizi nasihatlerde bulundu. Başarılı olmanın azimli ve kararlı çalışmaktan geçtiğini anlatan Vali Doğan, öğrencilere her zaman destek verdiklerini ve yanlarında olduklarını, olmaya da devam edeceklerini söyledi.

Üniversite sınavına hazırlanan gençlere yönelik düzenlenen seminer Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda başladı. 2016-2017 eğitim-öğretim yılı sonunda üniversite için gecesini gündüzüne katan öğrencilere rehberlik ve sınav stresini atma açısından hazırlanan konferansa Vali Rahmi Doğan, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doktor Gülnaz Gültekin, İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun ve üniversite sınavına girecek olan lise son sınıf öğrencileri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Vali Rahmi Doğan bir konuşma yaptı. Vali Doğan, “Sevgili öğrenciler bu yarışta daha başarılı olmanız için teknik donanımlı olarak hazırlıklarımızı yapıyoruz. Yeter ki sizler bu başarıya katkı sunun. Sizlerin bu dalda başarılı olmanız için dışarıdan hocalarımızı davet ettik. Hocam bu konuda çok uzman. İnşallah hocamızın vermiş olduğu sunumlardan fazlasıyla faydalanacaksınız. Az bir süre kaldığı için zamanlamayı da özellikle bu günlere denk getirdik. Sizlerin yaşamış olduğu stresin nelere yol açtığını öğrenmek istedik. Sizlerle Hasbıhal etmesi, sizlerle muhabbet etmesi, sizlerin bu yükünü biraz olsun hafifleteceği düşüncesiyle hocamız bizi kırmadı ve kalkıp buraya kadar geldi. Ben önce hocama çok teşekkür ediyorum sonra sizlere.” dedi.

Vali Doğan ayrıca, “Son bir ay içerisinde biraz daha ipi bırakmayın. İnşallah emekleriniz boşa çıkmayacak. Emeklileriniz hiçbir zaman zayi olmayacak. Hayat boyunca göreceksiniz, çalışan insanların asla emekleri zayi olmuyor. Bir yerde toplanıp kendisine ödül olarak geri dönüyor. Yapmış olduğumuz bu çalışmaların karşılığını bugün ve bundan sonraki hayatınızda göreceksiniz başarılı olacaksınız. Ben hepinize Allah yardımcınız olsun diyorum. Allah sizlere kolaylık versin, zihin açıklığı versin, başarı versin. İnşallah sınavdan sonra bakıp tekrar bir değerlendirme yaparız. Gerekirse ikinci sınav için de benzer bir uzmanla tekrar değerlendirme yaparız. Yeter ki siz rahat edin. Tereddütsüz emeklerinizin karşılığını alacağınıza inanıyorum. Ben şimdiden hepinize başarılar diliyorum. Allah yardımcınız olsun. Bu güzel kutlu yürüyüşünüz de bizler de her zaman sizlerin yanınızdayız. Bundan hiçbir şüpheniz olmasın. Ben tekrar Gülnaz Hocama hoş geldiniz diyorum ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

Ardından Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doktor Gülnaz Gültekin üniversite sınavında hazırlanan gençlere yönelik kişisel gelişim ve yaşam ve sınava hazırlanıyorum, stresten uzak durmanın yolları sınav heyecanını nasıl yenebilirim ve benzeri konularda öğrencilere bilgiler verdi.

Yaklaşık bir hafta Kars’ta öğrencilerle buluşacak Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doktor Gülnaz Gültekin, akşamları ise yatılı ve öğrenci yurtlarında öğrencilerle bir araya gelecek.

(BA-BA-S) GAZİ KARS  (KHA) KAFKAS HABER AJANSI

 KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 655 Defa Okundu

YORUMLAR

Eğitim Kategorisine Ait Diğer Haberler

Okuma Alışkanlığımızı Yitirdik KAKÜV’de Eğitim Öğretim Heyecanı başladı Kağızman Fen Lisesi Hazır Yeni Öğrencilerini Bekliyor Kafkas Üniversitesi’nden Öğretmen Eğitimi için DörtKare projeleri LYS’ye girecekleri DİKKAT! Özel Çelik Başarı’da mezuniyet heyecanı KAKÜV’de mezuniyet heyecanı Digor’da Tek Odalı Evden Türkiye İkinciliğine Açılan Pencere Digor’un TEOG Şampiyonlarından Abdullah Yakışır’ın eğitim aşkı Digor’un TEOG Şampiyonu Ziya Gökalp Ortaokulu Dönem Sonunu Sosyal Etkinliklerle Tamamlıyor Öğretmen ve Öğrencilerden Muallim Klibi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır