KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Mektebim Okulları Kars’a iki okul kazandırıyor
Anasayfaya Dön Tüm Eğitim Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mektebim Okulları Kars’a iki okul kazandırıyor
2017-04-29 - 12:28
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Mektebim Okulları Kars’a iki okul kazandırıyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Türkiye’nin en büyük üçüncü okullar zinciri Mektebim Okulları’nın sahibi Ümit Kalko, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Vali Rahmi Doğan ile birlikte Kars il merkezinde yaptıracağı 24 derslikli okul ile kendi köyü olan Kağızman’ın Karabağ Köyü’nde 4 derslikli okul için valilik makamında protokol imzaladılar.

Mektebim Okulları’nın sahibi Ümit Kalko burada yaptığı açıklamada, “Bugün burada 2 tane okulu bağışlamak için sayın bakanımla, valimizle, komutanımızla, milletvekillerimizle beraberiz. 1960’lı yıllarda okuma-yazma bilmeyen ve hayvanları taşıyan kamyonun arka tarafına yorganıyla binip Ankara'ya göçen bir ailenin çocuğu olarak şu anda burada bulunmaktayım. Rahmetli babam okuma-yazma bilmiyordu ama hem beni hem de abimi okuttu. Abimi profesör yaptı ben de şu anda Türkiye'nin en büyük üçüncü okul zincirinin sahibi konumundayım. Bu pozisyon itibariyle de atalarımızın doğup büyüdüğü yeri olan Kars'a ve köyümüz olan Karabağ köyüne okul yatırımı yapmak bizim için çok anlamlı bir gündeyiz. İnşallah bu yatırımlarımıza gücümüz yettiği kadar devam ettireceğiz. Sahibi olduğum Mektebim Okullarıyla da başladığımız okullarımızı kardeş okullar yapıp bu okullarımızda da özel okul standartlarının altında tutmadan her türlü desteği inşaat bittikten sonra da devam ettirerek çok güzel bir proje okulları yapmak istiyoruz. Bu okul yatırımında özellikle bizden desteklerini esirgemeyen başta Milli Eğitim Bakanımıza, Ulaştırma Bakanımıza hemşehrimiz, abimize, valimize, sayın vekilimize, yine sayın cumhurbaşkanımızın başdanışmanı Yalçın beye çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçlerde daha sık Kars'a geleceğim bu da benim ayıbımdır, ilk defa geliyorum, Kars'a. Kars çok güzel bir şehir, çok tarihi bir şehir. Belki de böyle hayırlı bir işi bekliyorduk. Gelmek için inşallah bundan sonra memleketime daha sık gelmeye devam edeceğim, teşekkür ederim.” diye konuştu.

Vali Rahmi Doğan da, “Sayın Bakanımız Ahmet Arslan’ın bakan olmasından sonra ilimize ilgi bir hayli fazla. Bu yatırımlar eğitim-öğretim alanında da devam ediyor. Birkaç ay öncesinde başka bir holding yine benzer bir yatırım için gelmişti, onlarda ilimize bir okul yapacaklar. Bugün Mektebim Okulları 2 tane okul için geldi. İlimizdeki eğitim-öğretime yapılan katkıdan dolayı duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bizim devlet okullarımızdaki standartlar oldukça yüksek, devletimiz de çocuklarımız için eğitim alan öğretim alanında her türlü imkanı sağlıyor ama böyle hayırseverlerimiz de gelip bu standardı yükseltmesi veya katkıda bulunması bizleri de memnun ediyor. Ben yatırımlarından dolayı hayırseverimize Kars adına şükranlarımızı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da, “Kars’ta bugün güzel bir gün. Her gün güzel ama bugün biraz daha özel bir güzellik ihtiva ediyor. Öncelikle Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı olarak Sayın Başbakanımızın bakanlığı döneminden başlamak üzere Milli Eğitim Bakanlığıyla çok güzel iş birliklerimiz var. Herkesin malumu Fatih Projesi bunlardan biridir. Özellikle Bakanlığımızın desteklediği ve evrensellik hizmet fonundan kaynak aktarmasıyla başlatıldı ki bugün 350.000'e yakın etkileşimli tahtayı dağıtmış durumdayız. Yine hakeza 10.000'in üzerinde okula geniş bant internet kurulumu da bakanlığımız tarafından yapıldı. Yine 102 Üniversitemizde 204 tane dil sınıfına bakanlığımız desteğiyle kurmuş olduğu bakanlarımız ve milli eğitim bakanlığı arasında çok güzel bir işbirliği var. Hakeza sayın valim az önce söyledi; elimizdeki okullaşma oranını artırmak, derslik sayısını artırmak ve derslik başına düşen öğrenci sayısını azaltmak adına da ciddi bir gayretimiz var. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığımıza müteşekkiriz. Biz milletvekilleri olarak ilde Valimiz, il milli eğitim müdürü gerçekten olağanüstü bir gayret var. Milli Eğitim Bakanlığımızın desteğiyle de bu konuda çok ciddi mesafe kat ettik. Tabi bugün de özellikle sayın Bakanımız İsmet Yılmaz'la olan hukukumuz çerçevesinde gerçekten normalin üzerinde bir ilgi var ilimize. Bu vesileyle ben bir kere daha Milli Eğitim Bakanımıza huzurlarınızda teşekkür geliyorum.” dedi.

Bakan Arslan, bugünkü mutluluklarının sebebinin Mektebim Okulları sahibi Ümit Kalko’nun Kars şehir merkezi ve Kağızman’a birer okul yapacak olması olduğunu belirterek, “Ümit bey sağolsunlar hayırseverlik yapıyor, Allah razı olsun ama sadece Kars’ta yapmıyor. Mektebim Okulları olarak ülkede kat ettikleri mesafeyi oldukça güzel. Hayırseverlik şapkası altında bir çok yerde benzer yatırımlar, benzer hayırlar yapıyorlar ve bugün bunlardan iki tanesini Kars'ta yapıyorlar. Ama eminim ki onun açısından da Kars'ta yapılanlar çok daha farklı bir anlam ve önem ifade ediyor ki kendisi de söyledi. Kendi evinde, kendi memleketinde, baba memleketinde daha doğrusu imkansızlıklar içerisinde buradan çıkıp gelip batıda doyalım derken şimdi başkalarına ekmek veren çocuklar yetiştirmiş olması onları da saygıyla yâd etmemiz adına çok önemli. Bu vesileyle saygıyla yad ediyoruz. Ne güzel Ümit bey de baba izinden giderek memleketine sahip çıkıyor. Gerek Kağızman’ın Karabağ köyünde kendi köyünde yapacağı 4 derslikli okul ve gerekse özellikle ilde yapacakları 24 derslikli ki bugün protokolü imzaladığımız okulu biz de çok çok önemsiyoruz. Standardı çok yüksek ve yine söylediği gibi sürekli takip edecek, bakımı, onarımı, ihtiyaçlarını da kendileri karşılayacaklar. Çok güzel bir okul olacak. Tabi onlardan beklentimiz bunun bir an önce bitirilerek hizmete sunulması. İyi örnekler her zaman diğer okullarında örnek alması ve kendi standardının, kalitesini yükseltmesi adına önemli. Bu konuda bizler üzerimize düşeni yapacağız. Yeter ki Ümit bey güzel bir okul yapsın. Mektebim Okullarının geldiği seviyeyi buraya taşıyor. Bu konuda sayın valim, sayın milletvekilim her zaman olduğu gibi bu tip çalışmaları destek veriyorlar. Biz yine sizin bu anlamdaki çalışmalarımızı her zaman destek vereceğiz ve inşallah güzel bir örnek olacak. Bu örnekten yola çıkarak da diğer okullarımızda sizin yaptığınız başarılı çalışmaları örnek alacak. Ama eminim ki bir çok hayırsever yine hayırseverlik anlamında sizin yaptığınız işi örnek alacak. Türkiye’de, ilimizde de bu anlamda standardı yüksek, kalitesi yüksek, yüksek standartta eğitim verebilecek ortamları oluşturacak okullarla İlgili ciddi bir mesafe kat ediliyor. Ben de bugün milletvekili arkadaşım adına da özellikle memnuniyetimizi ifade ederek sizlere tekrar teşekkür ediyoruz, kolaylıklar diliyoruz.” İfadesine yer verdi.

Bakan Arslan daha sonra şunları söyledi:

“Biliyoruz ki Mektebim Okulları olarak sadece Türkiye sınırları içerisinde kalmayıp Türkiye dışında da ülkemizi başarılı bir şekilde temsil edeceksiniz. Ve özellikle de kötü amaç doğrultusunda dışarıda okullar açıp ülkemizin isminden karalayıp günün sonunda ülkemizin ismini karalayanlara inat inşallah bayrağımızı çok daha yücelteceksiniz. Ve ülkemizin de dışarıdaki itibarini çok daha yükseltecek katkılar vereceksiniz. Bu anlamda da bir sorumluluğunuz var. O sorumluluğu da yerine getirdiğiniz için teşekkür ediyoruz. Tabi ülkemizin her insanının yaptığı bu tip hizmetler bize gurur veriyor. Ama ikinci grurumuzda bir hemşehrimizin sadece doyduğu yerde değil gelip doğduğu yerde de hizmet etmesi ve bu bayrağı dışarda da şanlı şerefle dalgalandırmak adına yurtdışına da bu anlamda açılması da bizim ikinci bir memnuniyetimiz onun için de size ve aileye başarılar diliyoruz. Mektebin Ailesi olarak da ailenize çok başarılar diliyoruz. İnşallah çok güzel bir başarılı çalışma olacaktır. Biz de Karslılar olarak hemşehrilerimiz olarak ondan yararlanacağız ve her zaman dua edeceğiz tekrar teşekkür ediyorum.”

İmza töreninde AK Parti Kars Milletvekili Dr. Yusuf Selahattin Beyribey, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, Jandarma Komutanı J. Albay Serdar Güngör, Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, Kars36 Spor Kulüp Başkanı Derneği Başkanı Muharrem Yıldız da hazır bulundu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 4596 Defa Okundu

YORUMLAR

Eğitim Kategorisine Ait Diğer Haberler

Okuma Alışkanlığımızı Yitirdik KAKÜV’de Eğitim Öğretim Heyecanı başladı Kağızman Fen Lisesi Hazır Yeni Öğrencilerini Bekliyor Kafkas Üniversitesi’nden Öğretmen Eğitimi için DörtKare projeleri LYS’ye girecekleri DİKKAT! Özel Çelik Başarı’da mezuniyet heyecanı KAKÜV’de mezuniyet heyecanı Digor’da Tek Odalı Evden Türkiye İkinciliğine Açılan Pencere Digor’un TEOG Şampiyonlarından Abdullah Yakışır’ın eğitim aşkı Digor’un TEOG Şampiyonu Ziya Gökalp Ortaokulu Dönem Sonunu Sosyal Etkinliklerle Tamamlıyor Öğretmen ve Öğrencilerden Muallim Klibi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır