KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Proje Dolunay’a Damladý
Anasayfaya Dn Tm Eðitim Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Proje Dolunay’a Damladý
2017-05-09 - 00:41
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas

 Proje Dolunay’a Damladý

KAFKAS HABER AJANSI / BEDÝR ALTUNOK

Twitter sayfamýzý takip için bu linke týklayýnýz: @kafkasajans

Facebook sayfamýzý takip için bu linke týklayýnýz: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

2013 yýlýnda Gençlik ve Spor Bakanlýðý tarafýndan baþlatýlan, Ülkemiz üniversitelerinde öðrenim gören yerli ve uluslararasý öðrencileri bir araya getiren, farkýndalýk oluþturmayý amaçlayan 'Damla Projesi' Kars’ta hýz kesmeden devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanlýðý Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüðü tarafýndan 2013 yýlýnda hayata geçirilen 'Damla Projesi', Kars Kafkas Üniversitesi Okul Öncesi Eðitim son sýnýf öðrencileri tarafýndan Kars’ta aktif olarak yürütülüyor.

Öðrenciler proje kapsamýnda yerelde benzer projelere imza atan ve farkýndalýk oluþturan Kars Dolunay Derneði ile birlikte Kars’ýn merkez köylerindeki okullarý ziyaret ederek, öðrencilerle bir araya geliyor. Proje kapsamýnda bugün ‘Damla Projesi’ yürütücüsü ve öðrencilerle birlikte dernek üyeleri eþliðinde Kars’ýn Hasçiftlik Köyü Ýlkokulu’nda öðrencilerle bir araya geldiler.

 ‘Damla Projesi’ dahilinde köy okulunu ziyaret eden Dolunay Derneði üyeleri, damla projesi yöneticileri ve gönüllüleri arasýnda Azerbaycan ve Bosna Hersek uyruklu öðrenciler de yer aldýlar. Öðrencilere kendi ülkeleri, bayraklarý, kültürleri ve yaþam þartlarý hakkýnda bilgiler aktaran üniversite öðrencileri, ilkokul öðrencileriyle birlikte þarkýlar söyleyerek hem eðlendiler hem eðlendirdiler.

Öðrencilere çeþitli hediyeler vererek tanýþma faslýna katkýda bulunan üniversite öðrencileri ve Dolunay Derneði üyeleri kýsa süre içerisinde amaçlarýna ulaþarak ilkokul öðrencilerine kendilerini sevdirdiler. Aðabey ve ablalarýnýn getirdiði hediyeler ve kendilerine gösterdikleri ilgiden büyük ölçüde memnuniyet duyan minikler, okul duvarlarýna çizilen çiçek, kedi, güneþ gibi boyamalara da yardým ettiler.

Köyde bulunmaktan büyük ölçüde mutlu olduklarýný, çocuklarýn da bu mutluluða eþlik etmesinin ayrý bir duygu olduðunu ifade eden Damla Projesi gönüllüleri ve Dolunay Derneði üyeleri, projenin her geçen gün daha da anlam kazandýðýný dile getirdiler. Ýlkokul öðrencileri ise büyüdüklerinde aðabey ve ablalarý gibi köy okullarýný ziyaret edip, çocuklarý mutlu etmek istediklerini söylediler.

Proje dahilinde köylerini ziyaret eden engelli aðabeylerine, üniversite öðrencisi aðabey ve ablalarýna teþekkürlerini ileten çocuklar, kendilerine hediye edilen balonlarý þiþirerek ellerindeki Türk Bayraklarýný sallayarak misafirlerini köyden yolcu ettiler.

(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI


KHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 1035 Defa Okundu

YORUMLAR

Eðitim Kategorisine Ait Diğer Haberler

Okuma Alýþkanlýðýmýzý Yitirdik KAKÜV’de Eðitim Öðretim Heyecaný baþladý Kaðýzman Fen Lisesi Hazýr Yeni Öðrencilerini Bekliyor Kafkas Üniversitesi’nden Öðretmen Eðitimi için DörtKare projeleri LYS’ye girecekleri DÝKKAT! Özel Çelik Baþarý’da mezuniyet heyecaný KAKÜV’de mezuniyet heyecaný Digor’da Tek Odalý Evden Türkiye Ýkinciliðine Açýlan Pencere Digor’un TEOG Þampiyonlarýndan Abdullah Yakýþýr’ýn eðitim aþký Digor’un TEOG Þampiyonu Ziya Gökalp Ortaokulu Dönem Sonunu Sosyal Etkinliklerle Tamamlýyor Öðretmen ve Öðrencilerden Muallim Klibi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır