KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Proje Dolunay’a Damladı
Anasayfaya Dön Tüm Eğitim Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Proje Dolunay’a Damladı
2017-05-09 - 00:41
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Proje Dolunay’a Damladı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

2013 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan, Ülkemiz üniversitelerinde öğrenim gören yerli ve uluslararası öğrencileri bir araya getiren, farkındalık oluşturmayı amaçlayan 'Damla Projesi' Kars’ta hız kesmeden devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından 2013 yılında hayata geçirilen 'Damla Projesi', Kars Kafkas Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim son sınıf öğrencileri tarafından Kars’ta aktif olarak yürütülüyor.

Öğrenciler proje kapsamında yerelde benzer projelere imza atan ve farkındalık oluşturan Kars Dolunay Derneği ile birlikte Kars’ın merkez köylerindeki okulları ziyaret ederek, öğrencilerle bir araya geliyor. Proje kapsamında bugün ‘Damla Projesi’ yürütücüsü ve öğrencilerle birlikte dernek üyeleri eşliğinde Kars’ın Hasçiftlik Köyü İlkokulu’nda öğrencilerle bir araya geldiler.

 ‘Damla Projesi’ dahilinde köy okulunu ziyaret eden Dolunay Derneği üyeleri, damla projesi yöneticileri ve gönüllüleri arasında Azerbaycan ve Bosna Hersek uyruklu öğrenciler de yer aldılar. Öğrencilere kendi ülkeleri, bayrakları, kültürleri ve yaşam şartları hakkında bilgiler aktaran üniversite öğrencileri, ilkokul öğrencileriyle birlikte şarkılar söyleyerek hem eğlendiler hem eğlendirdiler.

Öğrencilere çeşitli hediyeler vererek tanışma faslına katkıda bulunan üniversite öğrencileri ve Dolunay Derneği üyeleri kısa süre içerisinde amaçlarına ulaşarak ilkokul öğrencilerine kendilerini sevdirdiler. Ağabey ve ablalarının getirdiği hediyeler ve kendilerine gösterdikleri ilgiden büyük ölçüde memnuniyet duyan minikler, okul duvarlarına çizilen çiçek, kedi, güneş gibi boyamalara da yardım ettiler.

Köyde bulunmaktan büyük ölçüde mutlu olduklarını, çocukların da bu mutluluğa eşlik etmesinin ayrı bir duygu olduğunu ifade eden Damla Projesi gönüllüleri ve Dolunay Derneği üyeleri, projenin her geçen gün daha da anlam kazandığını dile getirdiler. İlkokul öğrencileri ise büyüdüklerinde ağabey ve ablaları gibi köy okullarını ziyaret edip, çocukları mutlu etmek istediklerini söylediler.

Proje dahilinde köylerini ziyaret eden engelli ağabeylerine, üniversite öğrencisi ağabey ve ablalarına teşekkürlerini ileten çocuklar, kendilerine hediye edilen balonları şişirerek ellerindeki Türk Bayraklarını sallayarak misafirlerini köyden yolcu ettiler.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 963 Defa Okundu

YORUMLAR

Eğitim Kategorisine Ait Diğer Haberler

Okuma Alışkanlığımızı Yitirdik KAKÜV’de Eğitim Öğretim Heyecanı başladı Kağızman Fen Lisesi Hazır Yeni Öğrencilerini Bekliyor Kafkas Üniversitesi’nden Öğretmen Eğitimi için DörtKare projeleri LYS’ye girecekleri DİKKAT! Özel Çelik Başarı’da mezuniyet heyecanı KAKÜV’de mezuniyet heyecanı Digor’da Tek Odalı Evden Türkiye İkinciliğine Açılan Pencere Digor’un TEOG Şampiyonlarından Abdullah Yakışır’ın eğitim aşkı Digor’un TEOG Şampiyonu Ziya Gökalp Ortaokulu Dönem Sonunu Sosyal Etkinliklerle Tamamlıyor Öğretmen ve Öğrencilerden Muallim Klibi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır