KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans

DÜNYA AHİRET KARDEŞİMSİN

  Faruk OCAK

          farukocak@mynet.com
         DÜNYA AHİRET KARDEŞİMSİN

 Dünya Ahiret Kardeşimsin

Bir sokak kenarı Yanlış anlama kardeşimsin ama sen de biliyorsun ki para ayrı kardeşlik ayrı. Kardeşimsin ama sokaklarda aç gezebilirsin, ellerin buz tutabilir hatta yatacak yerin bile olmayabilir. Sen de biliyorsun ki dilenmek kötü bir şey. Eğer şimdi sana para verirsem Seni daha çok dilendirecekler. Yoksa sakın yanlış anlama haa dünya ahiret kardeşimsin. Sokaklarda sana selam vermeden geçiyorum. Hatta varlığından hiç haberim yokmuş gibi, sanki bulunduğun yerde koca bir boşluk varmış gibi; hatta bazen o kadar ki Sana çarpıyorum bir özür bile dilemeden çekip gidiyorum. Ama sakın yanlış anlama ha dünya ahiret kardeşimsin. Seninle ortak noktalarımız olup olmadığını bilmem. Bilmem mesela sen de fotoğraf çekmeyi seviyor musun, hiç kitap okudun mu, yıldızlara bakarken hangi hayalleri kurduğunu, sen de benim gibi hayvanları seviyor musun ya da güzel taşları toplamayı seviyor musun sokaklardan. Haa aklıma gelmişken sokaklar dedim; hayvanlar, taşlar dedim. Onları bulunca altın bulmuş gibi mutlu olurum. Hatta yeri gelir evladım, kızım, oğlum derim o canlarıma. Ama yanlış anlama ha dünya ahiret kardeşimsin. Seni görünce yolumu değiştiririm aman sakın bak yanlış anlama seni öcü sanıp senden korktuğumdan değil; şu köşe başında işim vardı Seni görünce birden aklıma geldi. Yoksa dünya ahiret kardeşimsin.

Bu gün çarşıda işim var. Bak benim de dişlerim çürümüş çok çikolata yemekten. Hani üstün başın pislik içinde ya o yüzden tahmin ettim dişlerinin çürük olabileceğini. Yoksa günahını almam, bilmem de dişlerin ne halde. Çünkü Seninle hiç konuşmadım ki ben. Ama bak sakın yanlış anlama ha dünya ahiret kardeşimsin. Seninle yollarda sohbet edemem, Sana çikolata alamam. Hatta para veremiyorum ya bir daha dilenme diye en sevdiğin kitapları öğrenip Sana kitap da alamam, içine o günden hatıra küçücük bir not da yazamam ki dünyanın hep karanlıklarını, umutsuzluklarını görmeyesin; ”Dünyada herkes kötü ama içlerinden bir abla bir ağabey vardı yalnız o iyiydi. Sırf onun için bile bu dünya yaşamaya değer. ” diyesin diye. Şimdi tüm bunları yapamam: Rahat rahat umutsuzluğa düşebilirsin o zifiri karanlıklarda, o ayyaşların gezdiği tehlikeli sokaklarda. Hatta ölebilirsin de. Ama sakın yanlış anlama haa dünya ahiret kardeşimsin.

Kardeşlik nidaları yükseliyor şimdi sokaklarda, fakültelerde. Birinin başına bir şey gelince; ”Aaa gerçekten mi? Ayy yazık çok üzüldüm vah vah. Keşke böyle olmasaydı”. Yanlış anlamayın ha elimden dünyayı düzeltmek için bir şey gelmediğinden. Yoksa ben de insanım sonuçta bir kalbimin olmayışından değil. Kendim eldivensiz kalıp Sana eldiven veremem, Seni sokaklarda görüp tebessüm edemem, koyu bir sohbete dalamam. AMA SAKIN YANLIŞ ANLAMA HA SENİ SEVERİM, DÜNYA AHİRET KARDEŞİMSİN.

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 14327 Defa Okundu
2016-02-25

SON YAZILARI

Ötekileştirme! Sevgi Kalpte Olmadan, Bilgi Beyinde Olmaz Erişebilirlilik Erişebilirlilik ve Ulaşılabilirlik Farklı Bir Mevsim: Empati Tarihimizde Engelliler Özürlü Topluma Sevgiyi Anlatan Dostluk İnanmak mı, güvenmek mi? Bir Dakikalığına Yerime Geçer misiniz? Engelli Annesi ve Sosyal Destek

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Ciritte heyecanlı anlar
Ciritte heyecanlı anlar
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır