KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Kutlu Doğumda barış mesajları
Anasayfaya Dön Tüm Harakani Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kutlu Doğumda barış mesajları - Kars İl Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası
2013-04-20 - 10:44
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş
Kutlu Doğumda barış mesajları
 
Kars İl Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası kapsamında dolu dolu programlar düzenliyor. Gül, lokum, Kur’an-ı Kerim dağıtımı yapılıyor ve paneller icra ediliyor. Panelistlerde konuşmalarında dostluk, kardeşlik ve barış mesajları veriyorlar.
 
Evliye Camii, Şehit Ebul Hasan Harakani Külliyesi’nde de kutlu doğum programı düzenlendi. Kur’an-ı Kerimden ayetlerin okunduğu, katılımcılara gül dağıtıldığı programa katılımların yoğun olduğu gözlendi. Şehit Ebu-l Hasan Harakani Türbesi de programa katılanların akınına uğradı. Vatandaşlar hem programa iştirak ettiler hem de türbe ziyaretinde bulunarak Kur’an-ı Kerim’den ayetler okuyup, dua ettiler.
 
Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş ve Emniyet Müdürü Ercan Çakmak’ın da katıldığı programda günün anlam ve önemini belirtir konuşmaları Kars müftü yardımcısı Veli Südütemiz ve İl Müftüsü Mehmet Genç yaptı.
 
Program kapsamında Harakani Kültür Merkezi Salonu’nda panel düzenlendi. Kafkas Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Bünyamin Çalık, Hz. Peygamber (SAV)’in hayatı ve örnek ahlakı üzerine konuşma yaptı. Çalık, konuşmasında dostluk, kardeşlik ve barış mesajları da verdi. Çalık, “İslam’ın temeli barıştır. Kavga, dövüş, anarşi, harp değildir. İslam adına tarihte de çok yanlışlar yapılmış. Ama İslam’a bunu yaftalamak insafsızlık olur. Hz. Muhammet(SAV) Bedir ile başladığı gazvelerinde hepsinin temelinde mutlaka karşı tarafın aksiyonları vardır. Yoksa Hz. Muhammet(SAV)savaşlarında asla herhangi bir şekilde toprak alma, zengin olma gibi bir amaç yoktur. Barış çok önemlidir. Bir toplumun gelişmesi, mutluluğu, refahı mutlaka barışa dayalıdır. Barış için herhangi bir çağrı duyduğu zaman Müslüman kendini orada bulmalıdır. Hep barışın tarafında olmalıdır. HasSAViyetli günlerdeyiz. Herkes sulh ve barış içinde yaşabilmeli, üzerine ne düşüyorsa onu yerine getirmelidir. Kavgadan hiçbir şey çıkmaz.” dedi.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)

 


 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 5274 Defa Okundu

YORUMLAR

Harakani Kategorisine Ait Diğer Haberler

Aziz Milletimizin Ehlibeyt Sevgisi KARPAT Başkan ve Üyeleri Harakani Vakfı’nı ziyaret etti İnsan ve Mücadelesi Harakani Türbesine Ziyaretçi Akını Sancakları kim çaldı? Uzgur: Kadın ve Aile Harakani Türbesine Ziyaretçi Akını Başbakan Davutoğlu’nun Harakani Türbesi ve Evliya Camii ziyareti Başbakan Davutoğlu, Harakani Hazretlerini ziyaret etti Ruhi Ayangil: Harakani gönülleri aydınlatıyor Fransız Manijeh Nouri: Harakani’yi başka din mensuplarına da aktarmak gerek Bekir Karlıağa: Harakani şemsiyesi altında toplandık

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır