KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Ankara’nın kalbi Harakani’de attı
Anasayfaya Dön Tüm Harakani Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ankara’nın kalbi Harakani’de attı
2013-11-09 - 11:15
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Ankara’nın kalbi Harakani’de attı

-HARAKANİ ANKARA’YA MİSAFİR

-YAVUZ SELİM UZGUR’UN “ANADOLU’NUN KALBİ HARAKANİ” İSİMLİ KİTABI DİKKAT ÇEKTİ

Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri kapsamında Ankara

Kars, Ardahan ve Iğdır’ın tüm yönleriyle tanıtılması amacıyla 07-10 Kasım 2013 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezinde birincisi düzenlenen Tanıtım Günleri etkinlikleri kapsamında Şehit Ebu-l Hasan Harakani standı büyük ilgi gördü.

Kars, Ardahan, Iğdır Serhatlılar Birliği Federasyonu ve üç ilin valilikleri ve bölge milletvekilleri öncülüğünde başlatılan Tanıtım Günlerine belediye başkanlıkları, kaymakamlıklar, üniversiteler, kültür ve turizm il müdürlükleri, KAI federasyonları, KAI vakıfları, KAI platformları, dernekler, ticaret odaları başkanlıkları ve turizm işletmelerinin katıldığı Tanıtım Günleri, Ankara Atatürk Kültür Merkezinde düzenlendi. Etkinlik bölge insanını bir çatı altında buluşturdu. Ankara’nın bürokratları, STK temsilcileri, kültür ve sanat elçilerinin de katıldığı programda en büyük ilgiyi de Harakani standı gördü.

Standın sorumlusu Elif Yıldırım, “Hz. Harakani Ankara’da misafirimiz. Bu yüzden çok mutluyuz. İnşallah Hz. Harakani’yi layığıyla ağırlayabiliriz. Arkadaşlarımla birlikte bunun heyecanı içerisindeyiz. Standımızda yayınlarımız da var. Ebul Hasan Harakani Hz. hayatını Vakıf Başkanımız Yavuz Selim Uzgur beyefendini röportaj şeklinde hazırladığı “Anadolu’nun kalbi Harakani” adlı kitabımız var. Bu kitapla anlatıyoruz hazreti. Sonra Sadık Yalsızuçanlar beyefendinin hazırlamış olduğu Kars ziyareti sırasında gönlüne düşen namelerden oluşan ve Hazretin hayatını ifade eden romanı var. “Cam ve Elmas” onu sergiliyoruz. Ebul Hasan Harakani Hz. yine hayatını ve sözlerini anlatan bir broşürümüz var. Hazretin fütüvvet sözleriyle ilgili olarak sözlerini bastırdık. Ve yine konuklarımıza hediye ediyoruz.” dedi.

Yıldırım ayrıca, “Ebul Hasan Harakani Hz. biliyorsunuz sofrası geniş olan, civanmert olan bir zat. “Bu kapıya gelen herkesin ekmeğini veriniz, inancını sormayınız. Zira bu kapıya gelen herkes Ebul Hasan Harakani Hz. sofrasında yemek yemeye layıktır, ekmek yemeğe layıktır” şeklinde bir sözü var. Cömertliğinin, insan ayırmamasının, herkesi kucaklamasının dil, din, ırk ayırmadan herkesi kucaklamasının bir işareti bu. Ebul Hasan Harakani Hz. bu şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. Çok yoğun ilgi var. Ebul Hasan Harakani Hz. tabi ki vakfın çalışmaları ile birlikte çoğu insan tanımaya başlamış. Bu nedenlede böyle bir stantla da karşılaştıkları içinde çok mutlu oluyorlar. Ebul Hasan Harakani Hz. ziyaret etmiş gibi oluyorlar. Mesela bugün iki tane teyzemiz geldiler, Fatihalarını verdiler. Sanki türbeyi ziyaret ediyormuş gibi. Biz çok mutlu olduk. Gelenlere Ebul Hasan Harakani Hz. elimizden geldiği kadar tanıtmaya çalışıyoruz. Bu arada Ebul Hasan Harakani Hz. “Salihlerin Kutbu” isimli bir kitabı var. Yavuz Selim Uzgur hocam da sadeleştirdiler. Ebul Hasan Harakani Hz. sözlerinden ve yaşam felsefesini anlatan bir kitap. Bu kitabı da sevenlerinin okumasını talep ediyorum. Güzel bir kitap.” diye konuştu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)

 KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 14009 Defa Okundu

YORUMLAR

Harakani Kategorisine Ait Diğer Haberler

Aziz Milletimizin Ehlibeyt Sevgisi KARPAT Başkan ve Üyeleri Harakani Vakfı’nı ziyaret etti İnsan ve Mücadelesi Harakani Türbesine Ziyaretçi Akını Sancakları kim çaldı? Uzgur: Kadın ve Aile Harakani Türbesine Ziyaretçi Akını Başbakan Davutoğlu’nun Harakani Türbesi ve Evliya Camii ziyareti Başbakan Davutoğlu, Harakani Hazretlerini ziyaret etti Ruhi Ayangil: Harakani gönülleri aydınlatıyor Fransız Manijeh Nouri: Harakani’yi başka din mensuplarına da aktarmak gerek Bekir Karlıağa: Harakani şemsiyesi altında toplandık

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır