KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
www.civanmert.org hizmete girdi!
Anasayfaya Dön Tüm Harakani Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
www.civanmert.org hizmete girdi!
2014-01-20 - 20:06
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 www.civanmert.org hizmete girdi!

Kars Valiliği Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kocaeli Bilişim’in ortaklaşa üstlendiği proje ile, Ebu’l-Hasan Harakanî Hazretlerine ait tüm bilgi, dökümanlar, kitaplar,haberler ve türbesine ait fotoğraf ve videoların yer aldığı internet sitesi www.civanmert.org hizmete girdi.

Kars Valiliği Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 81 il ve ilçelerin okul ve kurumlarına gönderilen resmi yazılar ile tanıtımı yapılan Ebu’l-Hasan Harakanî Hazretleri’ne ait internet sitesi ile genç nesillerin böylesi büyük değerlerimizi tanıması ve anlayabilmesi amaçlanıyor.

Kars İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yıldırım ALKIŞ, www.civanmert.org internet sitesi ile ilgili olarak yaptığı açıklama da " Milli Eğitim Müdürlüğümüzün  Değerler Eğitimi kapsamında  İlimizde meftun bulunan Anadolu’nun manevi Fatihlerinden Şehit Ebu-l Hasan Harakani Hazretlerinin irfanını, insan sevgisini, hoş görüsünü ve  Anadolu’da kurmuş olduğu büyük medeniyet fikirlerini yeni yetişen genç nesillere aktarmak gayesiyle  kurduğu web sitesi 07/01/2014 tarihi itibariyle yayın hayatına başladı. Hayırlı olmasını dilerim." dedi.

Bistâm’ın kuzeyindeki Harakan köyünde çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Ebu’l-Hasan Harakanî Hazretleri Nakşibendiyye silsilesinde önemli bir yer verilen ve Üveysîliği üzerinde bulundurmaktadır.

Ebu’l-Hasan Harakanî Hazretleri’nin tüm Türkiye ve dünyaya tanıtımı amacıyla hazırlanan www.civanmert.org internet sitesinde, Harakani Hazretlerinin Hayatı, Menkıbeleri, Silsilesi ve Sözlerinin yanısıra, Harakani Hazretlerinin türbesine nasıl ulaşılacağı, Hasan Harakani Vakfı iletişim bilgileri de bulunuyor.Internet sitesinden ayrıca, Ebu’l-Hasan Harakanî Hazretleri hakkında yazılan kitap,dergi,döküman ve makalelere ulaşılabiliyor.

Internet sitesinin teknik altyapısının oluşturulmasında, Kars Valiliği Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak projeyi yöneten Kocaeli Bilişim Yazılım Hizmetleri Genel Müdürü Göksu Günay, Anadolu’nun büyük değeri Ebu’l-Hasan Harakanî Hazretleri’nin ülke genelince tanıtımının yapılmasına ve böyle büyük bir değerimizin yeni nesillerce tanınabilmesi için yapılmış olan projeye katkılarının olabilmesinden gurur duyduğunu belirterek, emeği geçen herkese Kocaeli Bilişim ekibi adına teşekkürlerini sundu.

(MD-BA-S) GAZİ KARS (KHA) - MEHMET DUMANKHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 12592 Defa Okundu

YORUMLAR

Harakani Kategorisine Ait Diğer Haberler

Aziz Milletimizin Ehlibeyt Sevgisi KARPAT Başkan ve Üyeleri Harakani Vakfı’nı ziyaret etti İnsan ve Mücadelesi Harakani Türbesine Ziyaretçi Akını Sancakları kim çaldı? Uzgur: Kadın ve Aile Harakani Türbesine Ziyaretçi Akını Başbakan Davutoğlu’nun Harakani Türbesi ve Evliya Camii ziyareti Başbakan Davutoğlu, Harakani Hazretlerini ziyaret etti Ruhi Ayangil: Harakani gönülleri aydınlatıyor Fransız Manijeh Nouri: Harakani’yi başka din mensuplarına da aktarmak gerek Bekir Karlıağa: Harakani şemsiyesi altında toplandık

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır