KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Muhyiddin Şekur: Ezanı duyabileceğiniz bir ülkede yaşadığınız için çok şanslısınız
Anasayfaya Dön Tüm Harakani Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muhyiddin Şekur: Ezanı duyabileceğiniz bir ülkede yaşadığınız için çok şanslısınız
2014-10-19 - 12:42
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Muhyiddin Şekur: Ezanı duyabileceğiniz bir ülkede yaşadığınız için çok şanslısınız

2. ULUSLARARASI HARAKANİ SEMPOZYUMU

Kars Kafkas Üniversitesi ve Harakani Vakfı tarafından, “Fütüvvet Medeniyetimizin Manevi Mimarlarından Ebu’l Hasan Harakani ve Horasan Erenleri” Konulu 2. Uluslararası Harakani Sempozyumu, Harakani sevdalısı birçok yabancı konuğu ağırladı.

Evliya Camii Külliyesindeki Harakani Vakfı’nda düzenlenen programda; 24 yaşında Müslüman olmuş, psikolog ve mutasavvıf, 35 yıldır tasavvuf terbiyesiyle yetişmiş Türkiye’de de kitapları bulunan Amerikalı Prof. Dr. Muhyiddin Şekur (Muhyi Abdul Shakoor), “Soylu Savaşçının Cübbesine Dönüş: 21. yy Canlı Manevi Hayat” konulu konferans verdi. Şekur, konferansının ilerleyen dakikalarında ezan okununca konuşmasını kesti ve ezanı sonuna kadar can kulağıyla dinledi. Ezan bittikten sonra dua eden Şekur, “Ezanı duyabileceğiniz bir ülkede yaşadığınız için çok şanslısınız” diyerek, Ezanın önemine değindi. Şekur, “Ezanı belki kanıtsamış olabilirsiniz ama ondan ayrı yaşadığınız zaman anlarsınız. İster Hıristiyan olun, ister Yahudi olun, ister Müslüman olun duyduğunuz şey ‘Allah-u Ekber’ yani Allah her şeyden büyüktür ve tektir. Neyden büyük, her şeyden büyük. Kullandığınız arabadan, yada yetişmeye çalıştığınız toplantıdan yada yemeği hazırladığınız köfteden daha büyüktür Allah. Acaba ortalama Müslüman kaç tere duyar hayatı boyunca ezanı. Eğer ki kalbinize bir kere işlerse bile O, her şeye değer.” diye konuştu.

Ezanla ilgili sözleri dakikalarca alkışlanan Şekur, konferans konusunu yaklaşık 40 dikakada tamamladı. Ardından Şekur’a, Harakani Vakfı Başkanı Yavuz Uzgur tarafından plaket verildi. Daha sonra programa yurt dışından katılan bilim adamı ve tarikat liderlerine plaketleri takdim edildi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) - BEDİR ALTUNOK 

 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 6445 Defa Okundu

YORUMLAR

Harakani Kategorisine Ait Diğer Haberler

Aziz Milletimizin Ehlibeyt Sevgisi KARPAT Başkan ve Üyeleri Harakani Vakfı’nı ziyaret etti İnsan ve Mücadelesi Harakani Türbesine Ziyaretçi Akını Sancakları kim çaldı? Uzgur: Kadın ve Aile Harakani Türbesine Ziyaretçi Akını Başbakan Davutoğlu’nun Harakani Türbesi ve Evliya Camii ziyareti Başbakan Davutoğlu, Harakani Hazretlerini ziyaret etti Ruhi Ayangil: Harakani gönülleri aydınlatıyor Fransız Manijeh Nouri: Harakani’yi başka din mensuplarına da aktarmak gerek Bekir Karlıağa: Harakani şemsiyesi altında toplandık

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır