KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
2. Uluslararası Harakani Sempozyumu verimli geçti
Anasayfaya Dön Tüm Harakani Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2. Uluslararası Harakani Sempozyumu verimli geçti
2014-10-19 - 16:33
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

2. Uluslararası Harakani Sempozyumu verimli geçti

Harakani Vakfı Başkanı Yavuz Uzgur; Kafkas Üniversitesi (KAÜ) ve Harakani Vakfı tarafından, “Fütüvvet Medeniyetimizin Manevi Mimarlarından Ebu’l Hasan Harakani ve Horasan Erenleri” Konulu 2. Uluslararası Harakani Sempozyumu’nun verimli geçtiğini söyledi.

Yavuz Uzgur, “2. Uluslararası Harakani Sempozyumunu düzenledik. Bu çok önemli ve güzel bir gün bizim için ve buraya gelen misafirlerimiz ve Anadolu’muz için. Medeniyetimizin kültür ve irfanımızın temellerinin atıldığı bu serhat Kars şehrimize dünyanın 30 ülkesinden yabancı misafirlerimiz ve yurt içinden ve yurt dışından bine yakın misafirimiz teşrif ettiler. Çok güzel bir çalışma yaptık. Fütüvvet, gençlik, peygamberlerin mirası ve Harakani fütüvvetinin ahilikle devam etmesi ve bugün Selçuklu fütüvveti, Osmanlı ahiliği ve cumhuriyet hamiliğinde medeniyetimizin temellerinin atıldığı Kars şehrinde çok önemli bir konuydu. İlim adamlarımız, gönül dostları ve bilgelerle tartıştılar, konuştular. Çok mutluyuz ve sevinçliyiz.” dedi.

Programın 3 gün sürdüğünü ifade eden Uzgur, “Medine-i-Münevere’den, Bağdat’tan, Şam’dan Bosna-Hersek’ten dünyanın birçok yerinden geldiler. Değişik faaliyetler ve programlar icra edildi. İlim adamlarımız 100’den fazla üniversiteden buraya teşrif ettiler. Onların sunumlarını, sohbetlerini,  konuşmalarını takip etik. Hep beraber bu programı izledik.” diye konuştu.

Uzgğur ayrıca program süresince; Harakani’nin insan sevgisi, aşkı, muhabbeti, Allah’a olan kulluğu, fütüvvet, medeniyet, civanmertlik, ihsan, ihzar gibi birçok konuların işlendiğini ve sonuç bildirgesinin de yayınlanacağını belirterek, “İlim adamlarımız, medeniyetimize önemli katkılarda bulunan dostlarımız sohbetlerini sonuç olarak bize bildirecekler.” İfadesini kullandı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – BEDİR ALTUNOK

 KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 3889 Defa Okundu

YORUMLAR

Harakani Kategorisine Ait Diğer Haberler

Aziz Milletimizin Ehlibeyt Sevgisi KARPAT Başkan ve Üyeleri Harakani Vakfı’nı ziyaret etti İnsan ve Mücadelesi Harakani Türbesine Ziyaretçi Akını Sancakları kim çaldı? Uzgur: Kadın ve Aile Harakani Türbesine Ziyaretçi Akını Başbakan Davutoğlu’nun Harakani Türbesi ve Evliya Camii ziyareti Başbakan Davutoğlu, Harakani Hazretlerini ziyaret etti Ruhi Ayangil: Harakani gönülleri aydınlatıyor Fransız Manijeh Nouri: Harakani’yi başka din mensuplarına da aktarmak gerek Bekir Karlıağa: Harakani şemsiyesi altında toplandık

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır