KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Yenice: Harakani hazretlerinin gönül dostlarına selam
Anasayfaya Dön Tüm Harakani Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yenice: Harakani hazretlerinin gönül dostlarına selam
2014-10-19 - 17:00
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

Yenice: Harakani hazretlerinin gönül dostlarına selam

Kars Belediye Başkan Yardımcısı Ferit Yenice, Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) ve Harakani Vakfı tarafından, “Fütüvvet Medeniyetimizin Manevi Mimarlarından Ebu’l Hasan Harakani ve Horasan Erenleri” Konulu 2. Uluslararası Harakani Sempozyumu’nda yaptığı konuşmada, Harakani felsefesinin önemine vurgu yaptı.  

Yenice, “Ebul Hasan Harakani Hz. gönül dostları kıymetli hanımefendiler ve beyefendiler. Kafkas Üniversitesi ve Ebul Hasan Harakani Hz. Vakfı’nın ortaklaşa düzenlemiş olduğu 2. Uluslararası Horasan Erenleri ve Harakani Sempozyumuna hoş geldiniz diyor hepinize saygılar sunuyorum.” diyerek, sempozyuma katılan protokol ve konuklara teşekkür etti.

Yenice konuşmasını, “Sizleri Ebul Hasan Harakani Hz. şehrinde görmekten ve misafir etmekten ayriyeten memnun olduğumu ifade etmek istiyorum. Yoğum programları nedeni ile il dışında bulana sempozyuma katılamayan sayın belediye başkanımız Murtaza Karaçanta beyefendinin hepinize saygı ve selamlarını ayrıca iletmek istiyorum.” şeklinde sürdürdü.

Yenice daha sonra şunları söyledi:

“Benden önce ki konuşmacılar sunucumuzun ifade ettiği gibi konferans tadında bir konuşma yaptılar. Ben bu konulara çok girerek haddimi aşmak istemiyorum. Bu kadar misafirin bu kadar üstadın yanında bizim bir şey konuşmamız çok doğru olmaz adiye düşünüyorum. Ancak tasavvuf ehlinin bütün amacının insana hizmet olduğunu düşünüyorum.  Yunus Emre’den ‘Elif okuduk ötürü, Pazar eyledik götürü; Yaratılanı hoş gördük, Yaratandan ötürü’ dizeleri ve Mevlana Celaleddin Rumi’nin; “Gel Gel Ne Olursan Ol Yine Gel, Kırk Kere Tövbeni Bozmuş Olsan Da Yine Gel’ ifadeleri yeni nesillere ışık olmuştur. Özellikle Ebul Hasan Harakani Hazretleri de “Her kim bu kapıya gelirse ekmek verin. İnancını sormayın, zira Allah katında ruh taşımaya değer herkes Harakani sofrasında yemeye layık” ifadelerinde özünü bulan, hiçbir ayrıma, hiçbir ayrılığa fırsat vermeden, herkesi birlik ve beraberlik çağrısı altına davet eden, herkesi hoşgörüyle saygıyla ve herkesi kucaklayarak hizmet ettiklerini görmek en güzel şey olsa gerektir. Ben bir kez daha bu konferansı düzenleyen üniversitemizin değerli hocalarına, vakıf başkanımıza ve emeği geçen herkes canı gönülden teşekkür ediyorum.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – BEDİR ALTUNOK

 KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 3759 Defa Okundu

YORUMLAR

Harakani Kategorisine Ait Diğer Haberler

Aziz Milletimizin Ehlibeyt Sevgisi KARPAT Başkan ve Üyeleri Harakani Vakfı’nı ziyaret etti İnsan ve Mücadelesi Harakani Türbesine Ziyaretçi Akını Sancakları kim çaldı? Uzgur: Kadın ve Aile Harakani Türbesine Ziyaretçi Akını Başbakan Davutoğlu’nun Harakani Türbesi ve Evliya Camii ziyareti Başbakan Davutoğlu, Harakani Hazretlerini ziyaret etti Ruhi Ayangil: Harakani gönülleri aydınlatıyor Fransız Manijeh Nouri: Harakani’yi başka din mensuplarına da aktarmak gerek Bekir Karlıağa: Harakani şemsiyesi altında toplandık

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır