KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Başbakan Davutoğlu, Harakani Hazretlerini ziyaret etti
Anasayfaya Dön Tüm Harakani Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan Davutoğlu, Harakani Hazretlerini ziyaret etti
2014-11-29 - 19:11
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Başbakan Davutoğlu, Harakani Hazretlerini ziyaret etti

Partisinin 5. Olağan Kurulu için Kars’a gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Anadolu’nun manevi Fatihlerinden, Mevlana’nın manevi hocası Şehit Ebu-l Hasan Harakani Türbesini ziyaret etti. Türbe çıkışında civarda oturan kadınların yanına giden Davutoğlu, “Şanslısınız, Harakani’nin komşususunuz” dedi. 10 aylık Ela isimli bebeği de kucağına alarak seven Davutoğlu, “İnşallah gelin olduğu günü de görürüz” dedi.

Başbakan Davutoğlu; İçişleri Bakanı Efkan Ala, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Kars Valisi Günay Özdemir, AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç,  MHP’li Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ile birlikte Harakani Türbesini Ziyaret Etti. Başbakan Davutoğlu ve beraberindekileri külliye girişinde Harakani Vakfı Başkanı Yavuz Uzgur karşıladı. Uzgur, cami, külliye ve türbe hakkında Başbakan Davutoğlu’na bilgi verdi ve birlikte bölgeyi gezdiler.

Kars Kalesi civarında Evliya Camii külliyesindeki Ebul Hasan Harakani Türbesini ziyaret eden Başbakan Davutoğlu ve beraberindeki heyet dua ettikten sonra vatandaşlarla görüştü. Türbede Davutoğlu ile görüşme imkanı bulan kadınların çocuklarına iş istediklerini söylediler. Görüyme imkanı bulamayanlar ise istek ve taleplerinin bulunduğu kağıtları Davutoğlu’nun korumalarına verdiler.

Başbakan Davutoğlu daha sonra Kars Havalimanının açılışı için Harakani türbesinden ayrılırken bir ara aracını durdurarak kendisini alkışlayan mahalle sakinlerinin yanına gitti. Davutoğlu burada kadınların sorunlarını, istek ve taleplerini aldıktan sonra 10 aylık Ela isimli bebeği kucağına alarak sevdi. Eksi 2 derece soğukta kışlık elbiselerine bürünmüş Ela bebekle yakından ilgilenen Davutoğlu, “İnşallah gelin olduğun günü de görürüz.” dedi.

Davutoğlu daha sonra makam aracına binerek Kars Havalimanına gitti.

Davutoğlu’nun hareketi öncesinde de mahallede bulunan çocuklara oyuncaklar dağıtıldı. Oyuncakları alan çocuklar mutluluklarını dile getirerek teşekkür ettiler.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 3995 Defa Okundu

YORUMLAR

Harakani Kategorisine Ait Diğer Haberler

Aziz Milletimizin Ehlibeyt Sevgisi KARPAT Başkan ve Üyeleri Harakani Vakfı’nı ziyaret etti İnsan ve Mücadelesi Harakani Türbesine Ziyaretçi Akını Sancakları kim çaldı? Uzgur: Kadın ve Aile Harakani Türbesine Ziyaretçi Akını Başbakan Davutoğlu’nun Harakani Türbesi ve Evliya Camii ziyareti Başbakan Davutoğlu, Harakani Hazretlerini ziyaret etti Ruhi Ayangil: Harakani gönülleri aydınlatıyor Fransız Manijeh Nouri: Harakani’yi başka din mensuplarına da aktarmak gerek Bekir Karlıağa: Harakani şemsiyesi altında toplandık

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır