KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Başbakan Davutoğlu’nun Harakani Türbesi ve Evliya Camii ziyareti
Anasayfaya Dön Tüm Harakani Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan Davutoğlu’nun Harakani Türbesi ve Evliya Camii ziyareti
2014-11-29 - 22:13
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Başbakan Davutoğlu’nun Harakani Türbesi ve Evliya Camii ziyareti

Partisinin 5. Olağan Kuruluna katılmak için geldiği Kars’ta, Şehit Ebu-l Hasan Harakani Hazretlerinin türbesi ve Evliya Camii’ni ziyaret eden AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Harakani Vakfı Başkanı Yavuz Uzgur’dan cami ve türbe hakkında bilgi aldı.

Türbeyi ziyaret edip dua ettikten sonra Evliya Camii’ne geçen Başbakan Davutoğlu, burada Evliya Camii külliyesinin maketinde incelemelerde bulunarak daha neler yapılabil noktasında Uzgur ile fikir alış-verişinde bulundu. Başbakan Davutoğlu, Harakani türbesi ve Evliya Camii çevresinin daha da güzelleştirileceğini ve bunun için alt yapı çalışmalarının yapılacağı söyledi.

Uzgur, ziyaretin ardından Kafkas Haber Ajansı’nın sorularını cevapladı. KHA Yazarı Mehmet Duman’a soruları üzerine açıklamalarda bulunan Uzgur, “Sayın Başbakan’ımız Ahmet Davutoğlu Dışişleri Bakanı iken Selçukluların Harakani ile Kars’tan Anadolu’ya girişlerinin 950. yıldönümü fetih yemeğine geldiğinde Harakani Hazretlerini ziyaret etmişti. Harakani hazretlerinin himmeti velayetlerine bağlı olan Sayın Davutoğlu’nun bu sefer Harakani’yi ziyarete Başbakan olarak gelmesi Kars halkını ve bizleri son derece mutlu etmiştir.” dedi.

Uzgur daha sonra şunları söyledi:

“Medeniyetimizin temellerinin Anadolu’da atılmasında öncü olan Ebü’l Hasan Harakani Hazretleri, tarih kültür ve irfanımızın merkezinde durmaktadır. Büyük Selçuklu devletinin Anadolu’da kurulmasından sonra devlet ve millet geleneğimizin hamurunu fütüvvet ahlakı ile bin yıl önce yoğuran Harakani nin sevgi ve muhabbeti halen kalplerimizde bir meşale gibi yanmaktadır. Birlik ve beraberliğimizi korumakta, kardeşliğimizin muhtaç olduğu sevgi ve barışın kıyamet saatine kadar devam etmesinde başta Ebu’l Hasan Harakani olmak üzere tüm Horasan erenlerinin tasarruflarına muhtaç olduğumuzu bilmekteyiz. Onların bize bırakmış oldukları bu yüce mirası her türlü çile meşakkat ve sıkıntıya rağmen son nefesimize kadar yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. Sayın Başbakanımıza ve bakanlarımıza teşriflerinden dolayı teşekkürlerimizi ve sevgimizi arz ediyorum.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

 KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 4430 Defa Okundu

YORUMLAR

Harakani Kategorisine Ait Diğer Haberler

Aziz Milletimizin Ehlibeyt Sevgisi KARPAT Başkan ve Üyeleri Harakani Vakfı’nı ziyaret etti İnsan ve Mücadelesi Harakani Türbesine Ziyaretçi Akını Sancakları kim çaldı? Uzgur: Kadın ve Aile Harakani Türbesine Ziyaretçi Akını Başbakan Davutoğlu’nun Harakani Türbesi ve Evliya Camii ziyareti Başbakan Davutoğlu, Harakani Hazretlerini ziyaret etti Ruhi Ayangil: Harakani gönülleri aydınlatıyor Fransız Manijeh Nouri: Harakani’yi başka din mensuplarına da aktarmak gerek Bekir Karlıağa: Harakani şemsiyesi altında toplandık

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır