KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

AHLAKSIZLAŞTIRILAN KADIN

  Hasan ÇELİK

          hasancelikkafkas@gmail.com
         AHLAKSIZLAŞTIRILAN KADIN

AHLAKSIZLAŞTIRILAN KADIN  

Sizce kadın nedir? 
 
Profesyonel bir doğum uzmanı mı?
 
Yoksa dokuz ayda bir insan üreten bir tesis mi? Belki de sadece hizmetçimizdir.
 
Anlaşılan o ki ne dersek diyelim, kadın erkek için her halükarda “bir şey” olabiliyor.
 
Peki erkek kadın için “çok şey” olabiliyor mu?
 
Hani dedik ya dünya hızla değişiyor. Tamam, kabul değişsin değişmesine de ama hangi yönde?
 
Bende elimin hamuruyla kadın işine karışarak, bu olumsuz değişimi ve günden güne bozulan gidişi ülkemiz kadınları açısından ele alayım. Alayım almasına da neresinden alırsam alayım bu konunun elimde kalmasından korkuyorum.
 
Kadınlarımız kızmasın bana, “buna mı kaldı haklarımızı savunmak” diye. Ben kadınların haklarını değil “insanların haklarını” savunuyorum. Kadın kâinatın “insanı” olduğu sürece de savunacağım.
 
Pembe dizilerin entrikalarında hep “kadın” vardı, var olmaya devam ediyor. Evlilik programlarında “kadın” vardı, var olmaya devam ediyor.
 
Daha dilimin varmadığı, sayamacağım sayısız örnekte de “kadın” vardı ve kadınlar kendilerine yapılan bu haklısızlıklara ses çıkarmadıkları müddetçe de içinde bulunduğumuz bu acı tablo var olmaya devam edecektir. Peki 8 Mart‘ta hep erkekleri suçlayan kadınlar, kendilerine yapılan bu haksızlıklara, o popilist programları seyretmeyerek neden tepkilerini ortaya koymuyorlar?
 
İçinizden bir kısmınızın “ben zaten seyretmiyorum” dediğini duyar gibiyim. Öyleyse sen seyretmiyorsan, o seyretmiyorsa, peki kim seyrediyor, kültürümüzle hiç ama hiç bağdaşmayan, bu programları ve dizileri?
 
Bugün herkesin izlediği “Yaprak Dökümü”nde Ferhunde karakteri bize ne kadar ait ya da “Aşk-ı Memnu” dizisinde kocasını akrabasıyla aldatan “Bihter” hanginiz?
 
Bu iki örnek ders almak için yetmez mi?
 
Uyanın ey kadınlar!
 
Siz sadakatle eşini bekleyen, her sıkıntıya göğüs geren kadınlar değilsiniz artık, uğruna şiirler yazılan, gözyaşı dökülenler ise hiç.
 
Siz olsa olsa “Bihter” olursunuz. Zaten doğurmayı da bıraktınız “sadece anı yaşayıp aldatan” oldunuz…
 
Uyanın ey kadınlar!
 
Televizyonlar reyting uğruna sizi kullanmakta ve siz bu gidişe dur demedikçe sizi kullanmaya devam edeceklerdir. Onurunuzu kurtarmak için geç kalmayın.
 
Uyanın ey kadınlar!
 
Anadolu’da “ Behlül ile Bihter” yoktu, anlayın. Anadolu’da “ Leyla ile Mecnun”lar, “Kerem ile Aslı”lar, Şirin uğruna dağları delen Ferhat’lar vardı. Sevdanın sadakati onlardaydı, zamanın yok edemediği ve yok edemeyeceği “aşk” onlardaydı. Samimiyet ve dürüstlük onlardaydı… 
 
Uyanın ey erkekler! 
 
Kendimize gelelim. Üç günlük dizilerde kadınlarımızı aşağılamayalım. Bunları yalnız kadınlara söylemiyorum, onları o duruma sokan herkese sesleniyorum. Aldatan kadını model olarak yaratmayalım. Ve siz kadınlar aşağılık karakterleri izleyerek “ kahramanlaştırmayın” çünkü aşağılanan sizlersiniz o sahte kahramanlar değil…
  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 2160 Defa Okundu
2010-10-27

SON YAZILARI

Vefanın En Güzel Örneği: Şehit Kütüphaneleri Siz Hiç İnsanı Okudunuz mu? Hz. Pir Hünkar Hacı Bektaş-ı Veli’yi Anmak mı, Anlamak mı? Barış’ın Türküsü Kerbela’dan ‘Kör’ Belaya İnsanı Aşağıla ki “Cumhur”a Başkan Seçilesin!.. Ölümü Gösterip, Sıtma’ya Razı Etmek Alevilik ve Bektaşilikte Gönül (insan) eğitimi Türkiye Kör Olmasın(?) Kral, çıplak hem de çırılçıplak!

YORUMLAR



Selçuk KILINÇ 2010-10-31
Uyuyan Türk Kadınları

Geçmiş tarihimize baktığımızda Türk kadınlarının kahramanlıklarını duydukça göğsümüz kabarırken; şimdiki kadınlarımızın seviyesiz programlara alet edilmesi içler acısı bir durum. Yorum sizlerin...?

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?




















VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır