KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

DEĞİŞİM

  Hasan ÇELİK

          hasancelikkafkas@gmail.com
         DEĞİŞİM

DEĞİŞİM 

Değişmeyen tek şeyin değişim olduğu gerçeğini çokça yaşadığımız bu günlerde her şey o kadar hızlı değişiyor ki sıradan bir günde bile televizyondaki bir haber gündemi alt üst edebiliyor.
 
ABD’de ki 11 Eylül saldırılarını “ son dakika” haberi olarak aldığımızdan bu yana dünyada neler değişmedi ki?  
 
Akıttığı kanları 11 Eylül rüzgârıyla temizlemeye çalışan ABD, Afganistan’da ve Irak’ta bu değişim hareketlerini başarıyla gerçekleştirip ”sağ” olan insanları “ölü” olarak görmemizi sağlayarak bu değişimde ki başarısını bir kez daha kanıtlamıştır…           
 
Komşu ülkelerimizdeki değişim hareketlerine tüm hızıyla yardım eden ABD, nasıl olurda müttefikini yani Türkiye’yi değiştirmezdi. Bizde ülke olarak değiştik, bizde değişiyoruz; hem de büyük bir gayretle…
 
Dün meydanlarda din alimliğine soyunup, badem bıyıklarıyla fetvalar verenler; bugün her seçim öncesi dünyadaki iki çocuktan birinin katili olan ABD’den icazet almıyorlar mı, bu değişim değil midir? 
 
Her seçim öncesi Müslüman taklidi yapıp seçim sonrası oyunu(oyunlarını) arttıranlar; Irak’ta ABD askerlerinin tecavüzlerine uğrayan Müslüman kadınların içler acısı hallerini görmezden geliyorlarsa, bu değişim değil midir?
 
Bütün ömrünü “cehaletle savaşmaya” adamış bir peygamberin ümmeti olduğunu söyleyenler; kendileri gibi düşünmeyen yazarları, gazetecileri, aydınları ve hatta üniversite öğrencilerini cezaevlerine gönderiyorlarsa, bu değişim değil midir?
 
Düne kadar tarımsal üretimi kendisine yeten bir ülke iken; bugün üretmeden alan ve dış borcu her geçen gün acımasızca artan bir ülke haline getirildiysek, bu değişim değil midir? 
 
Ülkesinin sorunlarını tartışan ve ülkesinin geleceği için sorumluluklar üstlenmeyi göze alan gençleri; üniversite padişahlıklarında notla tehdit eden ve gördüğü bürokratlar karşısında el pençe divan duran rektörlerin tavırları, değişim değil midir? 
 
Halkın liderleri olduğunu ve her yurttaşına adaletli davranacağını söyleyenler; halk için değil de “cemaatler” için sınavlar yapmaya başladılarsa, bu değişim değil midir?   
 
Ülkenin geleceğini görmezden gelircesine davranan ve her şey yolunda gidiyormuş gibi yapılmasına katkı sunan medya patronlarının tutumları; insanlıktan uzaklaşmak adına, değişim değil midir? 
 
Peki değişen bunca değere rağmen değişmemesi gereken kişiliğimizi; ahlaktan uzaklaşırcasına değiştiriyorsak, bu değişim değil de nedir?
  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 14847 Defa Okundu
2010-12-12

SON YAZILARI

Vefanın En Güzel Örneği: Şehit Kütüphaneleri Siz Hiç İnsanı Okudunuz mu? Hz. Pir Hünkar Hacı Bektaş-ı Veli’yi Anmak mı, Anlamak mı? Barış’ın Türküsü Kerbela’dan ‘Kör’ Belaya İnsanı Aşağıla ki “Cumhur”a Başkan Seçilesin!.. Ölümü Gösterip, Sıtma’ya Razı Etmek Alevilik ve Bektaşilikte Gönül (insan) eğitimi Türkiye Kör Olmasın(?) Kral, çıplak hem de çırılçıplak!

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır