KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

KALBİM TEMİZ !!!

  İshak İŞÇİ

          ishak_isci@hotmail.com
         KALBİM TEMİZ !!!

KALBİM TEMİZ !!!

İnsanoğlunun kulluk çizgisinden, varoluş sebeplerinden sapmaya başlamasının en tehlikeli aşamalarından biri, günah bataklığına sürüklenirken bunu savunuyor olmasıdır. Yanlış olduğunu bile bile yanlışta ısrar etmek. Fütursuzca, şuursuzca o günaha devam etmek. Günah işlerken vicdani rahatsızlık, iç sıkıntısı kişiyi tevbeye yaklaştırır. Günahtaki ısrar ve iştah ise, onunla bütünleşme ve bir yaşam tarzına dönüşme olarak ortaya çıkar. İşte bu durum şeytanın aldatmacalarından birisidir. Bu sapkınlığı savunanların en fazla sığındıkları gerekçe ise; “kalbim temiz.” “sen benim kalbime bak”. “Önemli olan kalptir.” Günümüzde gittikçe artan bu “kalp temizliği” her türlü münkeri, haramı, isyanı kamufle etmede kullanılan başlıca argümandır. Her türlü kirliliği, çirkinliği, pisliği “kalbim temiz” ambalajı ile pazarlamak oldukça revaçta. Kimi insanlar yanlışlarına doğru kılıf bulmak için çırpınır dururlar. İşte en güzel kılıflardan birisi “kalbim temiz” kılıfıdır.

Hele birde bir kişiyi, kurumu temize çıkarmak için yapılan onca övgü dolu sözcükleri hiç çekinmeden sarfedebilmekte, hatta kendisinden çok o kişiye veya kuruma (menfaati icabı) kefil olmakta. Acı bir örnekle izaha başlayalım. Aslında beni çok düşündüren, bir şeyler yazmam gerek diye bu yazıyı yazmaya iten bir örnek. Geçtiğimiz günlerde Ensar Vakfı denen bir kuruluşun ki, adını da o zaman öğrendim, öğretmenlerinden birisinin küçücük çocuklara yaptığı iddia edilen cinsel istismar haberiyle adeta şok oldum. Kocaman, yaşını başını almış bir adam, ders vermek için gittiği yurtta küçücük erkek çocuklarına cinsel istismarda bulunuyor. Kaldı ki bu bir iddiadan öte, çocukların şahitliğiyle gerçek olduğu açıkça ortaya çıkıyor. Çünkü bir değil beş değil, 30-40 çocuk bu istismara maruz kalmış. Aman Allah’ım!!! Bu nasıl bir sapkınlık?? Bu nasıl insanlıktan çıkıştır. Sanıyorum bu fiili tanımlayacak kelime hiçbir lügatta yazmıyordur. On kez idam edilse dahi yapılan bu aşağılık günahı temizlemez. Burası tamamda, bu çirkinliğin yaşandığı kurumdan hiçbir sorumlunun, bu bizim için ağır bir vebaldir, takip edemediğim için, üzerime düşeni yapamadığım için görevimi bırakıyorum veya benzer ifadeler duymadık. Özellikle dini hassasiyeti olan mütedeyyin

ailelerin çocuklarını gönderdiği bu gibi kurumlarda böyle olayların yaşanması, efendim bizim niyetimiz sağlam, halis niyetle çıktık bu yola, yani “kalbim temiz” ci bir anlayışla kendilerini savunmaları bu vebalden kurtarır mı ?

Evet, yapılan bu çirkinliği kimse tasvip etmez elbette ki. Ama asıl mesele, vicdana çökmüş günah gibi tevbe yoluna yani sonuna kadar takibi yoluna gitmektir. Üzerine gidilmelidir.

Medyada birçok örneğini gün geçmiyor ki görüyoruz, yaşıyoruz. Bu gidiş nereye?. Çok şey söylemek geliyor içimden. Kelimeler düğümleniyor.

Bizi bizden iyi bilen Rabbimiz, zafiyet ve acziyetimize dikkat çekiyor;

“Onlar, ufak tefek kusurları dışında, büyük günahlardan ve çirkin işlerden uzak duran kimselerdir. Şüphesiz Rabbin, bağışlaması çok geniş olandır. Sizi, topraktan yarattığında da ve analarınızın karnında ceninler iken de, en iyi bilendir. Bunun için kendinizi temize çıkarmayın. Çünkü O, Allah’a karşı gelmekten sakınanları en iyi bilendir”. (Necm,32)

Kendinizi temize çıkarmaya çalışmayın. Kalbinizi, kalitenizi, kumaşınızı bilen Allah var.

Selam ve dua ile. 

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 254 Defa Okundu
2016-06-09

SON YAZILARI

Sarıkamış Bir Hüzün Dinler Arası Diyalogun Asıl Hedefi3 Dinler Arsı Diyaloğun Asıl Hedefi 2 Dinler Arası Diyaloğun Asıl Hedefi 1 Yüreklerin Fethi GAYE-İ HALK / YARATILIŞ GAYESİ ALLAH İÇİN FAKİRİ DOYURMAK AHİRETE DÖNÜK YAŞAMAK ( 1 ) TOPLUMSAL İMTİHANIMIZ ENGELLİLER SARIKAMIŞ BİR HÜZÜN

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır