KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans

ORTADOĞU’NUN YENİ KATİLİ IŞİD!

  Mehmet DUMAN

          duman_gonul@hotmail.com
         ORTADOĞU’NUN YENİ KATİLİ IŞİD!

Ortadoğu’nun Yeni Katili IŞİD!

IŞİD, iğrençliğin,vahşetin, siyasi güçlerin, gelişmiş ülkelerin ve gelişmekte olan ülkelerin insanlık dışı düşüncelerinden ortaya çıkmıştır. Hani caniler vardır ya para karşılığı insan öldüren, eşkıyalık yapan gayrimeşru durumlarda kullanılan cani. Parasını verdiğiniz sürece sizin hükmünüzden çıkmaz ya öyle düşünün. IŞİD ise ORTADOĞU’NUN silahlı canileridir. Yapmış oldukları vahşetler göz önünde. Her ülke kendi çıkarlarına göre besler,bunları.

Neden ORTADOĞU ?

Ortadoğu, doğu ile batıyı, Akdeniz ile Hint Okyanusu, Rusya ile sıcak denizleri birbirine bağlayan, doğu ile batı arasındaki konumu gereği ticari ve kültürel bağlantıların yapıldığı yerdir.

Daha net bir ifadeyle, ORTADOĞU=KARA ALTIN!

20.yüzyılda daha çok değerlenen petrol yani ‘KARA ALTIN’ aynı zamanda kara ve deniz yollarının stratejik önemi dünyanın hiçbir yerinde kıyaslanmaması Ortadoğu’yu tüm dünyanın vazgeçilmezi haline getirdi.

Ortadoğu’da Bulunan  Ülkelere Gelelim!

Türkiye, İran,Irak,Suudi Arabistan,Suriye,Katar,Bahreyn,Mısır,İsrail,Umman,Lübnan,Filistin, Ürdün,  Kıbrıs, Kuveyt, Yemen.Evet ülkeleri biliyorsunuz.Lakin;

ORTADOĞU,DÜNYA’NIN ÖLÜM DÖŞEDİĞİDİR!

İlk acılar,ilk nefretler, kinler, ilk bombalar,ilk gözyaşlarıyla beraber Ortadoğu’da. İnançların yine yoğun yaşamış olduğu yer Ortadoğu’dur.Kutsal kitaplar mesela, bahşedilen 3 kutsal kitap Kuran,İncil,Tevrat.Ama savaş,zulüm ve yobazlık,inanç ve etnik kimlikler üzerinde hiç eksik olmuyor.

Halepçe Katliamı’nı gerçekleştiren Saddam ve 2000’li yıllarda Amerika’nın Saddam’ı devirmesini tutun da bin bir çeşit acılı,gözyaşı dolu suçsuz sivil insanların katledildiği oyunlar halen sürmektedir.Bu gün ise ülkelerin ortak birleşimi olan ve her ülkenin kendi lehine farklı kulvarlarda aynı katliamlarla  kullandığı silahlı canilerin bir araya geldiği IŞİD,Irak’ta yaşayan Türkmenleri,Kürtleri,Arapları kısacası insanlığı öldürmeye,katletmeye devam ediyor.

Kobani’de  IŞİD tarafından yapılan katliama elbette göz yummak veya sessiz kalmak vicdansızlıktır.Lakin birbirimizi hırpalayarak,kırarak,memleketi tedavi edemeyiz.Velhasıl, Hasan Hüseyin Korkmazgil’e ait olan ‘Yineli’ şiirini, üstad Ahmet Kaya ‘Yine Hep Ortadoğu’ olarak derlemiş olduğu eseri içinde bulunduğumuz durumu anlatan dörtlükleriyle noktalayalım.

Yarın yine yapraklar canım oy

 Yarın yine yağmurlar canım oy

 Ardından yine soğuk

 Ardından yine tipi

 Yine palto, yine gocuk, yine odun, yine kömür,

 Yine sövgü kara kışa yine bahara selam.

  Ederler yine tombul tombul canım oy

  Gelirler yine cılız canım oy

  Kiralar yine azgın

  Kuyruklar yine dilsiz

  Yine mız mız sıkıntı, yine hep vıdı vıdı

  Yine hep televizyon, yine hep Ortadoğu …

 

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 8831 Defa Okundu
2014-10-12

SON YAZILARI

Memleketim! 90bin’e Her Dua, Barış Olsun Bu Topraklarda Arka Mahallenin Kışı Ömür Merdivenleri Harbi Vali! Karanlığa Küfretmektense; Demokrasiye Işık Tut! Kars, Sağlıkta 500 yıl geride! Kars’a Bakan bir ‘Bakan’ lazım! Kışım işte… Sürü’süne Düşünceler!

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Ciritte heyecanlı anlar
Ciritte heyecanlı anlar
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır