KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

ÇOCUK; OYUN İÇİN VARDIR, OY İÇİN DEĞİL!

  Mehmet DUMAN

          duman_gonul@hotmail.com
         ÇOCUK; OYUN İÇİN VARDIR, OY İÇİN DEĞİL!

 Çocuk; Oyun İçin Vardır, Oy İçin Değil!

Kafkas Haber Ajansı ( KHA) Yazarı Mehmet Duman’ın, “Çocuk; Oyun İçin Vardır, Oy İçin Değil!” yazısı:

1 Kasım a sayılı günler kaldı. Ekim 2015 in son haftasındayız. Sizlere bir tiyatrodan, bir sinema filminden, bir sanat eserinden ya da yaşamın bulunmayan hisleri hakkında bahsetmeyi çok isterdim. Şu an o kadar uzakta yaşıyoruz ki ne güldüğümüz ne ağladığımız, ne sevincimiz ne de hüznümüz belli. Daha bu duygularına karar vermekte zorlanan bir topluma ilim, bilim, sanattan bahsetmek ruhsal bir dengesizlik olur.

Kaldı ki çocukların siyasi partilere alet olması bunun en çarpıcı örneği.

Seçimler iliklerimize kadar işlemiş olmalı ki sohbet dönüp dolaşıp, "1 Kasım da  ne olacak?" sorusunu isteksiz ve umutsuz bir soru olarak yüzümüze vuruyor.

Vursun vurmasına da...

 Siyasi partilerin seçim çalışmalarında ziyaret etmiş oldukları köyler, bucaklar, kasabalar, mahalleler ve şehirlerde yaşayan çocukları etrafına toplayıp, siyasi parti simgelerini çocukların minik ve temiz parmaklarında göstermekte nedir?

Sorarım tüm siyasi partilere ve milletvekili adaylarına; hangi partinin görüşü ve siyaseti o çocukların yüreği ve parmakları kadar temiz?

Çocukların ayağında ayakkabı, üstünde kıyafeti yok. Sizler ise jilet gibi pürüzsüz takım elbiseler, boyalı ayakkabılar ve çeşit çeşit parfümler sıkarak çocukları etrafınızda toplayıp parti işaretlerini yaptırıyorsunuz. Fotoğraf makinelerine, cep telefonlarına poz verip çocukların temiz duygularını kendi çıkarlarınız için kullanarak sosyal paylaşım sitelerinde resimlerin üzerine çeşitli notlar yazıp paylaşıyorsunuz.

Zengin ve nüfuzlu aileye mensup olan çocuğu alıp partilerinizin işaretlerini yaptırın da göreyim sizi. İnanın o ailenin eğer ideolojik görüşü yok ise sizi rezil ve kepaze eder.

İdeolojik görüş sahibi ailelere de çağrım var. Lütfen çocuklarınızı siyasetten uzak yetiştirin! Çocuğunuzun gelecekte doğru karar verebilmesi ve şartlandırılmış bir görüşe sahip olmaması için siyasetten uzak yetiştirin!

Topluma duyarlı yetişen nesil ile siyasetle yetişen neslin üretkenliği çok farklıdır...

Çocuğu sporla, sanatla, ilim-bilim ile yetiştiren bir toplum her zaman dünya kararlarını alır...

Çocuk uçurtmaya, sevgiye, şefkate, oyuna ve her şeyde ilgiye laiktir ve bunlar için vardır. Siyaset malzemesi olmak için değil!

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – / KAFKAS HABER AJANSI

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 7198 Defa Okundu
2015-10-26

SON YAZILARI

Memleketim! 90bin’e Her Dua, Barış Olsun Bu Topraklarda Arka Mahallenin Kışı Ömür Merdivenleri Harbi Vali! Karanlığa Küfretmektense; Demokrasiye Işık Tut! Kars, Sağlıkta 500 yıl geride! Kars’a Bakan bir ‘Bakan’ lazım! Kışım işte… Sürü’süne Düşünceler!

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır