KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

VEKİLLERİMİZE AÇIK MEKTUP

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         VEKİLLERİMİZE AÇIK MEKTUP

 Vekillerimize Açık Mektup

Kafkas Haber Ajansı ( KHA ) Yazarı Muhammed Şamil Kafkasyalı’nın, “Vekillerimize Açık Mektup” yazısı:

Ülkenin istikrarı ve geleceğini belirleyen seçimler elhamdülillah kazasız belasız yapıldı.

Kars ‘ı temsilen üç vekil meclise gidecek. Bu yeni vekillerimizi tebrik eder hayırlı hizmetler bekleriz.

Yeni dönem de  meclise gidecek olan vekillerin ikisinin  iktidar partisinden olması şehrimiz için büyük bir şans.. İktidarın nimetlerinden istifade öncelik şehrimize verilirse kalkınma adına olumlu gelişmeler yaşanabilir.

Yok iktidarın sunduğu nimetler öteki seçimlerde olduğu gibi rant, çıkar, menfaat ve kayırmalara hizmet ederse Kars yerinde saymaya yine devam eder.

Oturan, yatan, mecliste uyuyan, ortada görünmeyen, şehre uğramayan, sorunlardan habersiz olan, mal varlığını artırmakla uğraşan, ihale takibi yapan, torpil, atama, sürgün işleri ile uğraşan vekillerden bu millet çok çekti.

 Kars’a hizmet davası ile yola çıkan milletvekillerimizden halkımız çok şeyler bekliyor. İş, fabrika, yatırım, hizmet, ulaşım, köylere yol, altyapı, ulaşım, teşvik, kalkındırma projeleri, TOKİ vb. gibi …

Bu şehre hizmet etmek isteniyorsa bazı kesimlerin ve fırsatçıların ardı arkası kesilmeyecek olan meşru olmayan isteklerine kapıların kapatılırsa hizmet etmeye vakit ve zaman bulunulur.

Kendisine hizmetkâr vekil misyonu yükleyen ve derdi, davası, amacı millet ve hizmet olanlar insanlardan gelecek kişisel çıkarlara kapıları kapattıkları takdirde Kars a faydalı olabilirler.

Milletin vekili seçilerek Üzerine büyük bir vebal ve yük ve sorumluluk alanlar himmet, gayret ve vakitlerini memur-öğretmen tayinleri, partili ve akraba ihale takipleri, işe alma veya eften püften işler için harcayıp, bu işler için sağa sola koşturup, direktif ve talimatlar vermekle geçirirseler bu millete hizmet edecek fırsatı bulamazlar.

Milleti temsil için seçilen vekillerimizin isimleri torpil, tayin, atama, kayırma ve ihale ile değil hizmet, çalışkanlık, yatırım, proje ve hayır ile anılmalıdır.

Adlarını Kars’ın tarihine geçirmek onların elinde. Efsane bir vekil veya unutulmaz bir vekil olmak ve rahmetle yad edilmek yine onların elinde.

Yeni dönem vekillerimiz birlik beraberlik içinde millete ve vatana hizmet yolunda ittifak ederek hareket etmeli.

Hizmetkar vekil olup,milletin sevgisini muhabbetini ve dualarını celp etmeli.

Ankara ile Kars arasında vekillerimiz mekik dokumalı.

Seçimi kazanıp hadi bana eyvallah dememeli.

Kars’a yatırımları çekmek için iş dünyası ile temas içinde olunmalı.

Kars’a sadece devlet yatırımlarını açmak için değil fabrika açmak için de gelmeli.

İşsizliği giderecek projeler üretilmeli,

 Kars esnafı ve sivil toplum kuruluş örgütleri ile sık sık bir araya gelerek ortak sorunların çözümü için çalışılmalı.

Kars başka şehirlere bağımlılıktan kurtarılmalı.

Vekillerimiz yeri geldiği zaman çat kapı yaparak insanların evlerine misafir olmalı. Bakış açılarını ve beklentilerini yerinde görmelidir.

Vekillik ile elde edilen güç suistimal edilmemeli. Elde edilen o güç, sürgün, baskı, insanlara hükmetmek için kullanmamalı.

Vekiller her tabakada ki halk ile bütünleşmeli,

Seçmenlerin kendilerine ulaşacağı ve meşru meramını anlatacağı iletişim hatları oluşturulmalı.

Vekiller, danışmanlarını belli aralıklarla Kars’a gönderip müzakere ve iştişare yaptırmalıdır.

Vekillerimiz adalet, hakkaniyet, fazilet, erdem ve hayır işlerinde birleşerek itilafları bir kenara bırakarak hizmete ellerini uzatmalıdır.

Kars’tan seçilen diğer vekilimiz sadece kendisine oy veren kesimleri değil bütün kesimleri kucaklayıcı bir politika izlemeli, şehrin sorunlarının çözümünde iktidar partisi vekillerinin işlerinin takipçisi olup onları ortak paydalarda desteklenmelidir.

Bu dönem koşan koşturan yorulan çalışan yerinde durmayan gücünü, kuvvetini, himmetini her şeyini milleti için harcayan vekiller istiyoruz. Kim himmetini milleti yaparsa o tek başına bir ümmet gibi olur. sözünü gösterecek vekiller istiyoruz.

Milletin vekili sıfatıyla önemli bir misyon yüklenen vekillerimizin Allah katında sevap ve hayrı çok olduğu gibi vebali ve sorumluluğu da çoktur. Bu millet verdiği gücü ve imkânları kendi lehine kullananlar veya hizmet etmeyenler bunun hesabını yevmi mahşerde ödeyeceği gibi bu milletin iki eli yakalarında olacaktır. Vesselam.

(BA-BA-S) GAZİ KARS  (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 5001 Defa Okundu
2015-11-08

SON YAZILARI

Bu Milletin İyiliğini İstemeyenler! Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark! 16 Nisan Sonrası Yarınlarımız Bugünlerimizden Güzel Olacak

YORUMLARuzun adam 2015-11-10
inandırıcı değil

şamil bey sizde onların adamısınız belli oldu bu

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır