KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

EY AVRUPA! TERÖRÜN TADI ACIDIR…

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         EY AVRUPA! TERÖRÜN TADI ACIDIR…

 Ey Avrupa! Terörün Tadı Acıdır…

Kafkas Haber Ajansı ( KHA ) Yazarı Muhammed Şamil Kafkasyalı’nın, “Ey Avrupa! Terörün Tadı Acıdır…” yazısı:

Noktayı istinadına hak yerine kuvveti, Hayat düsturuna yardımlaşma ve dayanışma yerine çarpışmayı ve boğuşmayı, hedefine fazilet yerine menfaat ve çıkarı koyan Avrupa medeniyeti ve batı bu minvalde yüz yıllarca dünyayı ihtilallere, teröre, sömürüye ve savaşlara sürükledi.

Bu zihniyet ve kafa yapısı yüzünden haçlı seferleri ve Dünya savaşları oldu.. Bu savaşlar ve seferler yüzünden ülkeler, yurtlar, ülkeler ve milletler mahvolup gitti.

Hakkı kuvvetli olmakta, kazanmayı sömürüde ve istila etmekte, ihtiyaçlarını gidermeyi ülkeleri işgal etmekte gören Avrupa ve batı medeniyeti yüz yıllardır sömürdüğü işgal ettiği ve ezdiği ve toplu soykırımlara maruz bıraktığı İslam ülkelerinin bir gün geldi en büyük düşmanı oldu.

Hır fırsatta Müslüman ülkelerindeki terör örgütlerini gizlice destekleyen ve birçok İslam ülkesini iç savaşlara sürükleyen ve ihtilallere çanak tutan, iç işlerine karışan ve o ülkelerin başlarına diktatörler ve zalimleri musallat eden Avrupa ülkeleri bir gün geldi terör saldırıları ile güne uyanmaya başladı.

Yüz yıllardır sömürülen ve ezilen ve öldürülen ve ülkelerinden sürülen ve fakir bırakılan İslam ülkelerindeki örgüt militanları Avrupa devletlerine kafa tutacak gücü bulamayınca küçük ölçekli büyük intihar saldırıları ve terör eylemleri ile intikamlarını almaya başladı.

Her gün yeni bir güne terör saldırısı ile uyanan batılı milletler bu terör saldırıları yüzünden kimyaları bozulmaya başladı... Korku ve endişe insanların yüzlerinde okunuyor.

İslam adına İslam’ı temsil ettiğini söyleyen terör örgütleri tarafından icra edildiğini iddia edilen bu terör olayları ile Avrupalı terörün ne olduğunu tatmaya ve anlamaya başladı.

Yüz yıllardır terörü büyüten besleyen ve gizlice destekleyen ve İslam ve ülkemizdeki teröre göz yuman Avrupa kendi vatandaşları ölünce nasıl da bağırmaya ve feryat etmeye başladı. Terörün tadını alanlar nasıl da feryat ve figana başladı.

EY TERÖRÜN TADINA BAKMAYINCA TERÖR MAĞDURU TOPLUMLARIN ACISINI ANLAMAYAN AVRUPA;

PKK terörü yüzünden bu ülke de kırk bine yakın insan öldü. Yanı başımızda Suriye de zalim Esat yüzünden 300 bin insan öldü. Terör devleti İsrail yüz senedir Filistinlileri öldürüyor. Irak ta ABD işgali ile milyonlarca insan öldü. İŞİD yüzünden binlerce insan öldü. Bosna’da milyonlarca insan cani Sırpların eliyle katledildi. Dünyanın her tarafında Müslümanlar yaşadıkları ülkelerde katliamlara, baskılara, soykırımlara maruz kaldı. Ama sizin ve batının sesi bu zulüm, soykırım ve katliam, cinayet ve yıkımlara karşı hep cılız çıktı.

İslam düşmanları tarafından kurulan ve tarafınızca desteklenen terör örgütleri yüzünden ülkemiz, öteki İslam ülkeleri ve mazlumlar çok çekti. Sizlerin de içerisinde bulunduğu işgalci batılılar, zalim yönetimler elinden çok çektik.

Yıllarca terörü destekleyen ülkelerin şimdi terörün tadına bakması ve terörün çirkin vahşi ve acımasız yüzüyle karşılaşması onlara büyük bir ibret ve derstir.

Temennimiz bu olaylardan sonra terör acısını tadan toplumlarını acısını ve ıstıraplarını bir nebze anlamış olursunuz.

Bugün Avrupa ve batıda yapılan terör saldırıları İslam Allah din adına yapılmış gibi gösterilse de İslamiyet masumların öldürülmesine asla tasvip etmez.

Çünkü İslam’ın dünya görüşü batı gibi değildir. İslamiyet, kuvveti hakta, menfaati Allah rızasında, hayat düsturunu ise yardımlaşma ve dayanışmada görür.

Bu minvalde bakılırsa İslam terörü lanetler ve ret eder. Bir Müslüman asla teröre taraftar olmaz. Çünkü İslamiyet’te bir insanı öldürmek bütün insanları öldürmek aynıdır.

Batıda terör saldırılarında ölen insanları Müslüman olarak kâfir, zalim, zındık diye ayırmak Müslümanın hayat görüşünde yoktur. İyi oldu öldüler denilmez.

Bizler ölen insanlara acır ve üzülürüz. Çünkü onları Allah’ın yarattığı insan olarak değerlendiririz. Ama Hristiyan Avrupa ve batı yüz yıllarca Müslümanların uğradıkları zulümlere ve soykırım ve vahşete karşı insanca bakış açısı yerine Müslümansa ölümü hak ediyor mantığı ile baktığı için terörün destekçisi oldu.

İlahi adalet bu ya ‘Beşer zulmeder kader adalet eder’ düsturu gereği terör belası terörü destekleyenlerin de başına bela oldu. Onlarda bizim tattığımız terörün tadına baktılar. Çirkin yüzünü gördüler.

Tasvip etmediğimiz ve lanetlediğimiz Avrupa da ki terör olayları temennimiz onlara ders olur. Bu sayede empati yapmayı öğrenirler. Terör olaylarından ders alarak İkiyüzlülük, münafıklık ve hainliği bırakıp, artık teröre destek olmaktan, zalimi desteklemekten, Müslüman kanı dökülmesine hizmet etmekten vazgeçerler. Vesselam.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 2440 Defa Okundu
2015-11-16

SON YAZILARI

Bu Milletin İyiliğini İstemeyenler! Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark! 16 Nisan Sonrası Yarınlarımız Bugünlerimizden Güzel Olacak

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır