KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

AKP İKTİDARINDA KOMİNİST YUMRUĞU YEMEK!

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         AKP İKTİDARINDA KOMİNİST YUMRUĞU YEMEK!

AKP İKTİDARINDA KOMİNİST YUMRUĞU YEMEK!

AKP, iktidarı döneminde yapılan kadrolaşma hiçbir dönemde yapılmamıştır diyenler halt etmiş, iftira etmiş ve mübalağa etmiştir. Külliyen iftira ve yalan.

Eğer AKP iktidarı döneminde kendine yakın sendikalar ve kuruluşlar vasıtasıyla kadrolaşsaydı AKP iktidarında haksız ve suçlu olmadığımız halde ve kimsenin değerlerine ve kişilik haklarına ve şahsına küfür etmediğimiz halde komünist yumruğu yemezdik.

AKP iktidarında yaygın eğitim kursları veren bir kuruluşa Müdür Yardımcısı olarak getirilen açık açık sol parti propagandası yapan ve komünist olduğu bilinen ve işlerine inancını karıştırıp karşı inançtan insanların işlerini aksatan, işleri savsaklayan ve açılan kurslara tahammül etmeyen bir adamdan yumruk yemek AKP kadrolaşıyor diyenlerin fikirlerini boşa çıkarmış olmaz mı..

Küçük şehrimizde eğitim kurumları ve öteki kurumlara gidin ve bakın ne kadar gerçekten AKP kadrolaşma yapmış.

Dini eğitim veren bazı okullara ve ötekilere gidin göreceksiniz ki okul müdürleri veya yardımcıları sol bir sendikaya mensuplar.

Bir kere adı çıkmış ya akp nin, gelen kadrolaştılar diyor giden kadrolaştılar diyor.

Gerçekten kadrolaşma olsaydı bir kurumda iki müdür yardımcısı sol sendikadan birisi sağ sendikadan olmazdı..

İşimiz bir partinin avukatlığını yapmak asla değildir. Çünkü kimselerden kişisel bir çıkarımız veya beklentimiz olmadı bundan sonrada olamaz.

AKP kadrolaşıyor yaygaralarının gerçek tarafı şuydu ki, 10 senelik iktidar döneminde sadece cemaat kadrolaşması oldu. Ama bu kadrolaşma da 17-25 Aralık olaylarından sonra tasfiye edilmeye başlandı.

Kadrolaşma madrolaşma var diye kimse korkmasın. Hangi kuruma giderseniz gidin kadroların büyük bir kısmı AKP karşıtı ve düşmanı kesimler oluşturuyor.

Endişe etmeyin her duyduğunuza da inanmayın ortada ne kadrolaşma var nede muhalif olanlara karşı sindirme yıldırma ve sürgün politikaları var.

Zaten AKP nin parti yapısı her kesime açık ve kucaklayıcı homojen bir yapı olduğu için çıkarı olanda, menfaatini gözetende, oy vermeyende, düşmanlık edende, karşı olanda gidip işini yaptırıyor. Makamı, koltuğu, ihaleyi kapıyor. Her kes işini yürütüp alacağını alıyor. 

AKP iktidarında kadrolaşma varsa da bu kadrolaşma iktidarın nimetlerinden istifade etmek isteyen, yiyici, çıkarcı, menfaatçi, çarkçı kesimlerin kadrolaşmasıdır.

Bu partiye abdestli oy verenler,  dava edinenler veya sevgiyi besleyenler bu parti iktidarında ya komünist yumruğu yer. Ya meşru meramları red edilir. Ya kurumunda hazmedilmeyip düşmanlık görür, ya makamlardan kovulur. Ya unutulur. Ya da muhatap bile alınmazlar.

Ağzı olan konuşacak özgürlüğü ve rahatlığı, sosyal medyanın yalanları, muhalefet particiliğin verdiği taassup ile veya cehaletten dolayı her kes ve kesimler kadrolaşma var diye yaygara yapıyor.

Nice tanıdığım insanlar var ki, akp ye karşı siyasi bir görüş ile değil de dine yaptıkları hizmetten dolayı seçim zamanı taraftar oldukları ve bir mevkiyi, makamı veya konumu hak ettikleri ve liyakatları olduğu halde getirilmemişlerdir.

Hal böyle iken nerede o iddia edilen kadrolaşmalar. Nice bildiğim tanıdığım insanlar eğer kadrolaşma olsaydı şimdi hepsinin daire başkanı müdür veya yüksek makamları işgal etmesi gerekirdi.

Her kes ve hepimiz biliyoruz ki iktidarlar döneminde yapılan kadrolaşmalar daha çok ideolojik ve çıkar odaklı olmaktadır. Kars gibi şehirlerde bu kadrolaşmaların içerisine ırkçılık da girer. Ahbap çavuş ilişkileri de girer.

10 yıllık iktidarları döneminde AKP tarafından yapılan kadrolaşmalar sadece cemaat bazında oldu. Öteki kesimlerden pek fazla yapılmadı. Komünisti, sosyalisti, alevisin, solcusu, sağcı kesimden bazı istisnalar hariç yerinden edilmedi. Hatta AKP kadrolarında mevkiler makamlar kapan niceleri var akp karşıtlarını başlarında gezdirirken, akp ye oy veren veya gönül veren taraftarları muhatap bile almadılar. 

Rahat olun dinci cemaatçi İslamcı kadrolaşması var diye endişe etmeyin. AKP iktidarında gemisini yürüten kaptanlar atı alıp Üsküdar’ı geçerken, göz koyduğu mevkileri ve makamları kaparken, her kes iktidar partisine yaranmaya çalışırken, AKP düşmanları seçim sonrası kıvırmaya başlarken altta kalan yine samimi ve temiz Müslümanlar olmaya devam edecek. Vesselam.

 
  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 1850 Defa Okundu
2015-11-19

SON YAZILARI

Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark! 16 Nisan Sonrası Yarınlarımız Bugünlerimizden Güzel Olacak Ya Millet Başa Ya Kuzgun Leşe

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır