KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

EY AKIL SAHİPLERİ! KISASTA SİZİN İÇİN HAYAT VARDIR

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         EY AKIL SAHİPLERİ! KISASTA SİZİN İÇİN HAYAT VARDIR

 Ey Akıl Sahipleri! Kısasta Sizin İçin Hayat Vardır

Her gün medyadan kulaklarımıza ve hayatımıza akseden feryatlar, çığlıklar ve gözyaşları vicdan duvarlarımızda yankılanıp ciğerimizi parçalıyor.

Her gün basın vasıtasıyla kulaklarımıza girip ruhumuza ulaşan cinayet haberleri ile yüreklerimiz dağlanıyor.

Her gün gazetelerin birinci sayfalarını, televizyonların başköşelerini tutan gasp, hırsızlık, soygun ve kap kaç haberler ile ruhlarda vaveylayı feryatlar yükseliyor.

Her yeni bir güne yüzlerce tecavüz, taciz, vahşice işlenmiş cinayet haberleri ve cinnet haberleri ile uyanıyoruz.

Her gün katiller ve caniler yüzünden yetimler ordusuna, dullar kafilesine yeni aileler katılıyor.

Her gün baba katilleri, anne katilleri, evlat katilleri, çocuk katilleri ile dolup taşıyor karakollar ve adliyeler.

Her gün hatta her saat yeni cinayet,katliam, hırsızlık ve terör suçları ile doluyor hapishaneler.

Her tarafı hapishaneler, cezaevleri, adliyeler ve polisler kuşatsa da suçlar her gün her saat durmadan bütün hızıyla işlenmeye devam ediyor

Her tarafta okullar, üniversiteler, mektepler, yurtlar var. Ama suçlar, terör, anarşi, zulüm ve cinayetler hızla çoğalıyor.

Eşleri, çocukları, babaları, ağabeyleri pisipisine cinayetlere kurban giden, teröre kurban edilen, haksız yere öldürülen gözü yaşlı kadınların yaşları sel olup, sağanak olup kalpleri yakıyor.

Yetim kalan çocukların, sahipsiz kalan sabilerin, babasını annesini görmeden yetim kalan bebelerin ahları arşı titretiyor.

Gözü önünde oğlu, karısı, kocası, çocuğu, anası veya babası veya arkadaşı bir serseri, katil, hırsız, sapık veya cani tarafından öldürülen insanların gönüllerine su serpecek adaleti uygulayacak Ömerlere muhtaç ülkemiz.

Bütün sivil toplum kuruluş örgütleri, İslam’dan ve şeraitten dem vuranlar, Kuran ve sünnetin hükümlerinden bahsedenlerin üzerlerine ölü toprağımı serpilmiş ki sesleri çıkmıyor.

Bu zulüm,adaletsizlik, katliam, terör, anarşi, yetimlik, sahipsizlik, cinayet ve haksızlıklar ne zamana kadar devam edecek.

Hukuk devletinde gerçek adalet ne zaman vuku bulacak. Masumların kanları ne zaman yerden kalkacak.

Hapishanelerdeki caniler, katiller, hırsızlar ne zamana kadar mazlumların vergileri ile beslenecek.

Her gün televizyonlardan feryat eden, ağlayan, bağıran, çığıran, gözyaşlarına boğulan dulların, anaların, yetimlerin seslerini duyan idareci yok mu?

Her gün medyadan hayatımıza, ruhlarımıza, kalplerimize, yüreklerimize akan feryat, acı, gözyaşı, figan ve zulümlerden bunaldık.

Her gün şahit olduğumuz cinayetler, acılar, zulümler, feryatlar içimizde kor oldu. Nefret oldu. Ateş oldu. Lanet oldu.

Artık gözü yaşlı yetimler, dullar, tükenen analar ve babalar görmek istemiyoruz.

Onlarca koruma ile zırhlı araçlar ile korunup gözetildikleri için mi idareci ve yöneticilerimiz öyle rahat ve tuzu kurular..

Adalet ve hakkaniyetten bahseden idareciler ve yöneticiler Allah ‘ın kısas (İDAM) emrini ne zaman uygulayacaklar.

Hakiki adalet ve en tesirli ceza Kur-an’ nın emrettiği kanun ve hükümler ile olduğuna tarih şahit iken, neden yöneticiler bu hükümlerden kaçınıyor. Bu kaos, zulüm ve anarşiye göz yumuyor.

Kuran; ‘Ey akıl sahipleri, bilin ki sizin için kısasta hayat vardır. Ta ki siz (bu sayede bir başkasını haksız yere öldürmekten )sakınırsınız. Bakara 179.derken aklının olduğunu iddia edenler kısas emrini neden görmezden gelerek suçların ve cinayetlerin artmasına göz yumuyorlar. Allah adına neden bu cezayı uygulamıyorlar.

Bu ülkenin yüzde doksan dokuzu Müslüman ise ve Kur-an’nın kısas emrinin gayesi:‘mazlumu korumak, adaleti tesis etmek ve zalimi suçtan caydırmak, insanlarısuça, anarşiye ve zulme taraftar olmasını engellemek ise o halde neden uygulanmıyor veya kimden neden korkuluyor.

Neden bu mazlumların feryatlarını dindirecek, gözyaşlarını durduracak, acılarını tahfif edecek, ızdıraplarını izale edecek ve perişanlıklarını giderecek kısas (idam)uygulanmıyor.

Yoksa Kısası emreden Allah yerine kısasa karşı çıkan Avrupa’dan mı korkuluyor.

Yoksa sırça saraylarda yaşayan yüzde birlik azınlığın tahakkümü, baskısı ve tehditlerinden mi korkuluyor.

Tamam anlıyoruz! Topluma Kuran ahlakı esaslı, sünnet eksenli, imanodaklı dini terbiye eğitimleri veremiyorsunuz. Toplumu ıslah edecek eğitim sisteminiz yok.

Medya, moda, fikri ve ideolojik düşünceler toplumu anarşi, terör ve ahlaksızlığa itiyor.

Bari bu azgınlık, taşkınlık, suç, şiddet,terör, anarşi ve cinayetlerin önünücaydırıcı olacak kısas(idam) ile almaya çalışın.

Kısas ile insanları yaşatın. Bu toplumu suçtan ve cinayetten anarşiden, hırsızlıktan, azgınlıktan sapıklıktan kurtarın.

Kuran ‘Ey akıl sahipleri, bilin ki sizin için kısasta hayat vardır ‘derken ‘Aklınız mı yok… Yoksa anlamak mı istemiyorsunuz ki?

Evet, sosyolojik ve psikolojik bir gerçektir ki; Ölüme karşılık öldürüleceğini bilen insan suç işlemez, taşkınlık çıkarmaz, cana kıymaz ve insanların namuslarını paralamaz. Öldürmeye karşılık öldürüleceğini bilen el, tetik çekmez. Zulüm etmez. Cana kıymaz. Mal gasp etmez.

Dünyada insaniyetin saadeti adalet ile olacağı gibi adalet dahi ancak doğrudan doğruya Kur-an’ın gösterdiği yol ile olabilir. Hala anlamak istemiyor musunuz?

Adalet timsali Hz Ömer; Fırat’ın kenarında bir kurt kuzuyu kapsa Allah bunun hesabını Ömer’den sorar korkusu taşırken şimdiki yöneticilere ne olmuş ki terör, anarşi, kargaşa, cinayet suçların, ölümlerin haksızlıkların, zulümlerin kapısını sonuna kadar açıyorlar.

Mazlumların ahını ve bedduasını alıyorlar. Gözyaşı ve feryatlara kulak tıkıyorlar.

Rahmet peygamberi ‘Kızım dahi hırsızlık yapsa vallahi kolunu keserim’ derken bu yöneticiler, idareciler ve temsilciler Allah katında bir imtiyaz mı bulmuşlar ki bu adaletsizliklere zulümlere ve haksızlıklara göz yumuyorlar.

Yoksa başlarına gelmediği, oğulları yetim,gelinleri dul, kendileri garip, yakınları katle maruz kalmadıkları için mi böyle rahatlar..

Vallahi peygamberine tolerans tanımayan bir ilahi adalet başkalarına tolerans tanımaz. Toplumun canı, malı, ırzı ve hayatını hiçe sayan katil, cani, hırsız, zalim, zorba ve sapıkların önünü kısas adaleti ile kesmeyerek mazlumların ah, vah, figan, feryat ve gözyaşlarına kulak tıkayıp, göz yumanları yevmi mahşerde çetin bir hesap, darul cezada ise acıklı azap beklemektedir. Vesselam

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 4274 Defa Okundu
2016-02-15

SON YAZILARI

Bu Milletin İyiliğini İstemeyenler! Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark! 16 Nisan Sonrası Yarınlarımız Bugünlerimizden Güzel Olacak

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır