KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans

BUGÜN 8 MART KARILAR GÜNÜ!

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         BUGÜN 8 MART KARILAR GÜNÜ!

 Bugün 8 Mart Karılar Günü!

Bugün 8 Mart kadınlar günü YA!

Bakın, şehveti körükleyen, kadınları sütunlarında soyan ve milyonlara çıplak bedenlerini pazarlayan, kadını sadece bedeni ve dişiliği ile öven gazetelere..

Bugün nasıl da mağdur kadınları savunma edebiyatı yapıyor. O kadınların ahlaksızlaşmasında yuvalarını yıkılmasında huzurlarının kaçmasında akıllarının çelinmesinde kendi paylarını hiç hesaba katmadan edebiyat yapıyorlar.

Bugün 8 Mart kadınlar günü ya!

Bakın, kadını daima sömüren giyim, kozmetik ve alışveriş mağazalarına

Bugün nasılda kadınlar için kolları sıvamışlar. Kimi çiçek satma, kimisi elbise, kimisi kozmetik, kimisi küçük ev aletleri satma adına kadınlar gününde kadını kullanıyor.

Bugün 8 Mart kadınlar günü YA! Bütün sivil toplum kuruluş örgütleri deklare, basın bülteni, mesajları yayınlıyor.

Bakın hepsi nasıl da kadınların sorunlarından ve sıkıntılarından dem vurup kuru temennilerde bulunuyor. Ama hiç birisi genelevlerde çalışan, pavyonlara düşürülen, öldürülen ve sömürülen ve küçük yaşlarda evlendirilen kadınlar için topyekûn seferberlik ilan etmiyor.

Bugün 8 Mart kadınlar günü YA! Bugün Kâğıt üzerinde, forumlarda, kürsülerde, beyan ve demeçlerde hep kadın hakları, kadın özgürlüğünden dem vuruluyor.

Yapılan bütün bu edebiyatların, kendisini ekmek parası için satan, kocasının zulmüne ve şiddetine maruz kalan, sefalet hayatı yaşayan kadınlara ne faydası olacak.

Bugün 8 Mart kadınlar günü ya! siyasiler ve devlet büyüklerimiz kadınlar için neler yaptıklarını anlatacaklar. Genelevlerde vergilendirilen kadınları unutarak kadınları nasıl ekonomik olarak özgürleştirdiklerinden bahsedecekler.

Bugün 8 Mart Kadınlar günü YA! İş-kur  nasıl kadınları temizlikçi yaparak kariyer sahibi yaptığını paylaşacak gururla kamuoyu ile..

Bugün 8 Mart kadınlar günü ya         feminist kadın grupları kadınları yine kocalarına isyana çağıracaklar. Yuva nasıl yıkılır dersleri verecekler. Eşitlik ve özgürlükten dem vuracaklar.

Bugün 8 Mart kadınlar günü ya! Zavallı kadınlar nasıl da seviniyor bugün kadınlar günü diye.. Bugün her kes kadına hutbelerde, kürsülerde, demeçlerde, söylemde ve medyada sahip çıkıyor ya! Görmeyin kadınların keyfini.. Öyle zannediyorlar her gün böyle olacak..

Bugün 8 Mart Kadınlar günü ya! 11 ay 29 gün zulme, şiddete, baskıya, satılmaya, sömürülmeye, hakarete maruz  kalan karılara bugün kadın deme ve kadın muamelesi yapma günü..

8 Mart kadınlar gününü kutlarken yarının annesi ve kadını olacak genç kızların nasıl zina fuhuş uyuşturucu ve alkol ve sigara bağımlısı olmaya doğru sürüklendiklerini göz ardı etmeyelim.

Bugün kadınların günü olması hasebiyle kadınların gün geçtikçe artan sorunlarını, problemlerini ve sıkıntılarını konuşurken bazı gerçekleri göz ardı etmeyelim.

Bugün değil her gün kadınlar günü olsa her gün binler söylemler beyanlar demeçler ve fikirler beyan edilse her gün sosyal medya da kadınlar günü olsa ve kadınlar çiçek böcek hediye ile hatırlansa da beyhude ve boşuna..

Çünkü dünyevi bir bakış açısı, materyalist bir hayat tarzı ve ilahi bir eğitim modeli, nebevi bir terbiye sistemi olmadığı sürece, kadın ve erkek birlikte manevi bir eğitime ve terbiyeye tabu tutulmadıkça, ahlaki değerleri erozyona uğratan etkenler hayattan temizlenmedikçe, iman ve kuranın maddi ve manevi terbiyesinden geçilmedikçe dünyada ve ülkemizde kadına karşı uygulanan şiddet, nefret, ayrımcılık, sömürü, kölelik bitmeyecek.

Bizler her sene 8 Mart kadınlar gününde aynı nakaratlar, söylemler, beyanatlar, demeçler ile günü kurtarmaya devam ederken medeni ve çağdaş dünyamızda kadınların sesiz çığlık ve feryatları gittikçe artmaya devam edecek. Vesselam.

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI 

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 7304 Defa Okundu
2016-03-09

SON YAZILARI

Kars’ın Bitmeyen Boğaz Köprüsü! Bu Milletin İyiliğini İstemeyenler! Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark!

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Ciritte heyecanlı anlar
Ciritte heyecanlı anlar
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır