KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans

DARBE GİRİŞİMİNE DİRENENLERE ‘MİLLİ İRADEYİ MÜDAFAA BERAATI’ VERİLSİN

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         DARBE GİRİŞİMİNE DİRENENLERE ‘MİLLİ İRADEYİ MÜDAFAA BERAATI’ VERİLSİN

Darbe Girişimine Direnenlere ‘Milli İradeyi Müdafaa Beraatı’ Verilsin

 

 

 

15 Temmuz 2016 Cuma günü milli iradeye asker kılığına girmiş hainlerce yapılan darbe kalkışması ve teşebbüsüne karşı sokaklara çıkan ve tanklara ve silahlara karşı etten duvarlar örerek karşı çıkan vatandaşlarımızdan bir kısmı şehit olurken bir kısmı ise gazi olmuştur.

Felakete faciaya ve ülkenin iç savaşa sürüklenerek parçalanması önünde siper olan ve ülkesinin bütünlüğün birliğini korumak adına müdafaaya katılanlara bu ülke minnettardır.

On beş temmuz müdafaasına katılan ve sonrasında her gün yapılan demokrasi nöbetlerine katılan bu isimsiz kahramanları onurlandırmak ve taltif etmek için valiliğimizce beraat belgesi verilmesi bu insanları onure edecektir.

Birçok insanın sokaklara ekmek ve gıda alma telaşı ile çıktığı bir zamanda bunların hiç birisini düşünmeden sadece milletinin geleceğini milli iradeyi düşünerek sokaklara koşan ve askere ve tanklara karşı kıyama duran kahraman vatandaşların devletçe ödüllendirilmesi gerekir.

Kars’ın farklı yerlerinde koşullanan darbeci komutan ve tanklara karşı hayatını hiçe sayarak sokaklara koşan ve birbirine omuzdaş olan bütün kahramanların devletimizce taltif edilerek beraat belgesi ile ödüllendirilmesi gerekir.

Tarihi bir vesika hükmüne geçecek bu tür bir belge gelecek nesillere acı bir hatıra olsa da ibretlik bir belge olarak da nesillerimizin darbenin acılarının etkisini ve zararını fehm etmesi açısından çok mühimdir.

Milli İradeyi Müdafaa Beraatı adıyla hazırlanacak olan belgeler valiliklerce veya belediye ce Cuma gecesi yapılan kalkışmaya karşı direnen ilk saatlere sokaklara dökülüp tanklara ve askere karşı mücadele eden ve müdafaaya yapan kahraman vatandaşlarımıza verilmesini talep ediyoruz.

Bu mücadelede şehit düşenler Allah katında peygamberden sonraki en yüksek makam olan şehitlik makamına erişerek en güzel beraat elde etmişlerdir. Bari diğer mücadeleye katılan vatandaşlarımızda milli iradeyi müdafaa beraat senedi ile taltif edilerek küçük de olsa sevindirebilir.

Tarihimizde bu zalim ve menhus darbelerden çok çekti ve bu darbeler yüzünden bir başbakan ve bakanlar idama kurban edildi.

Darbelere yeni kurbanlar daha vermemek için sokaklara dökülen hayatını ve canını düşünmeden gelecek nesiller kurtulsun ve ülke bölünüp parçalanmasın diye feda eden milli irade mücahitlerine devletimizin bir ahde vefa borcu vardır.

Bu gecede üniformalı hainlere karşı mücadele verirken çok ciddi yaralar alanlara veya mağdur olanlara devlet zaten gazilik maaşı vererek onların mağduriyetlerini giderdi.

Bu mücadeleye katılan ama yara bere almadan kurtulan vatandaşlarımız gazi sayılsa da hiç olmasa MİLLİ İRADEYİ MÜDAFA BERAATİ verilerek teselli ve telafi edilmesi devletin vazifesi olduğunu düşünüyorum.

On beş temmuz gecesinden beri olaylara müdahil olan durumu yöneten sayın valimizin bu mücadeleye katılanlara bir tören düzenleyerek milli iradeyi müdafaa Beraatı ile taltif etmesini murat ediyoruz.

Bu teklifimizin kamuoyu tarafından olumlu ve müspet olarak karşılanacağını ve destekleneceğini temenni ediyoruz inşallah.  

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 1704 Defa Okundu
2016-08-11

SON YAZILARI

Kars’ın Bitmeyen Boğaz Köprüsü! Bu Milletin İyiliğini İstemeyenler! Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark!

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Ciritte heyecanlı anlar
Ciritte heyecanlı anlar
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...
‘Sanayiciyim’ dedi, azılı dolandırıcı çıktı...

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır