KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

HAYDİ, KARS’IM YARDIM VE VEFA VAKTİ

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         HAYDİ, KARS’IM YARDIM VE VEFA VAKTİ

Haydi, Kars’ım Yardım ve Vefa Vakti

Kafkas Haber Ajansı (KHA) Yazarı Muhammed Şamil Kafkasyalı’nın, “Haydi, Kars’ım Yardım ve Vefa Vakti” yazısı.

İlim şehri ve eski Osmanlı şehri olan Suriye da zalim esat rejimi yarım milyon insanın canına kıydı. Milyonlarca insan yerlerini yurtlarını terk etmek zorunda kaldı.

Milyonlarca insan mülteci oldu. Kadınlar çocuklar perişan oldu. Avrupa ya kaçak yollardan girmeye çalışan Suriyeli insanlar denizlerde boğulup karalara vurdu.

Bütün dünyanın gözü önünde insan hakları hamiliği yapan ama sadece Teröristleri savunan ve koruyan ikiyüzlü Avrupa Suriye deki insanlık dramına sesiz kalmaya devam ediyor.

Bir bir Suriye şehirleri harap ediliyor. Sıcak huzurlu mutlu yuvalar parçalanarak evsiz barksız sahipsiz kimsesiz yurtsuz bir toplum meydana getiriliyor.

Medeniyetlere ev sahipliği yapmış Suriye da ne tarih bırakıldı. Ne gelecek bırakıldı. Ne hayat bırakıldı. Ne ilim bırakıldı. Nede insanlık bırakıldı.

Bir taraftan Eset rejiminin zalim merhametsiz askerleri öteki taraftan İran destekli teröristler öteki taraftan kâfir Rusya Suriye yi mahvettiler.

Suriye  halkına kadınlara çocuklara yapmadıkları zulüm ,işkence hainlik ve zulüm kalmadı.

Yüzyıllarca Osmanlı elinde kalan Suriye ve özellikle Halep Osmanlı eserleri ile dolu bir şehirdir. Yemenden olduğu gibi halepten dahi nice yiğitler  gelip Çanakka’lede Sarıkamış ta savaşarak şehit düşmüştür.

Bugün Suriye deki zulme cinayetlere soykırımlara gözyaşına ve katliamlara bir Müslüman olarak ne lakayt kalabiliriz nede hak ettiler diyebilir.

Her türlü zulüm katliam cinayet tecavüz ve soykırıma maruz kalan bebeler, kadınlar yaşlılar bunu hak ediyorlar dersek o zaman zulme cinayetlere katliamlara soykırımlara ortak olmuş oluruz.

Mazlum ve masum insanlar nasıl bunu hak edebilirler. Bizler kurtuluş savaşından sonra işgale maruz kaldık. Ülkemiz her taraftan işgal edildi ve Katliamlar soykırımlara uğradık. Biz şimdi millet olarak kadın çocuk yaşlı genç olarak bunu hak ettik mi de maruz kaldık.

Birinci dünya savaşında dünyanın he tarafından Müslümanlar hilafet ve Türkiye kurtulsun diye kurtuluş savaşında ülkemiz özgür bağımsız olsun diye bize altınlarını çocuklarını evlatlarını fidanlarını gönderdi.

Çanakkale ye gidenler Sarıkamış ı görenler bilir ki nice şehitlerin mezar taşlarında memleketi Yemenli ve Halepli şehitler vardır.

Bu insanları buraya getiren güç ne ise şu an musibete maruz kalan evleri barkları yurtları olmayan katliamlara zulümlere cinayetlere maruz kalan Suriye li kardeşlerimize yapacağımız aynı vefa olacak.

Ayağında çarığıyla gelerek Anadolu da Sarıkamış ta ve Çanakkale de savaşan Halepli ,Suriyeli Yemenli ve Arap kardeşimiz bu toprak millet vatan için nasıl şehit olmuş ise bizlerde bu insanlara duamızla malımızla imkânlarımızla kuçak açıp el açıp himmet etmemiz farz hükmündedir.

 Hayrat yardım olarak Türkiye genelinde şu ana kadar 700 ye yakın tır Suriye ye gönderildi. Suriye de açtığımız yetimhaneler, ekmek fabrikaları ile yüz farklı yerde açılan temsilcilikler ve depolar ile hizmetler ediyoruz.

Necip ve fedakâr Anadolu insanı her asırda olduğu gibi bu asırda da Müslümanların hamisi abisi ve lideri olarak vazifesini yapıyor. Cömert Anadolu insanı Müslümanlık ve kardeşlik gereği seferber olarak Suriye için elinden geleni yapmaya çalışıyor.

Medyada ve sosyal medyada Suriye deki Müslümanların gördüğü katliamlara zulümler ve cinayetler karşısında etkilenen nice hanım kardeşlerimiz küpelerini altınlarını verirken nice çocuklarımız harçlıklarını göndermek için hayrat yardıma müracaat ediyorlar.

 Bu zulme cinayetlere ve katliamlara sessiz kalmayarak bizlerde Kars tan şu ana kadar Hayrat Yardım Hayrat Vakfı ve Rehber Kalemler Derneği olarak iki tır gönderdik.

İnşallah hayrat yardım Kars olarak yeni başlattığımız kampanya ile Suriye için Bir tır un, Bir tır Kömür, Bir tır Gıda ve Bir tır giyecek ve battaniye ve yatak göndermek için çabalıyoruz.

Başlattığımız haydı Kars Suriye Halep cerablus ve idlib umut ol kampanyamıza destek olan ve bir tır un göndermek için elinden geleceğin yapacağını söyleyen Kars Ak Parti İl Başkanı Adem ÇALKIN’A, bizlere destek sözü veren hayrısever iş adamı Sezgin KORKMAZ’a ,kars ticaret ve sanayi odası başkanu fahri ÖTEGEN’e ,esnaf ve sanatkar odaları başkanı adem buruldaya,Üniversite da görüştüğümüz ve stant açmamıza destek olan Kafkas Üniversitesi Genel Sekreteri Doç.Dr. Alpaslan YÜCE hocamıza, okullar ve öğretmenler vasıtasıyla kampanyayı duyuracak olan Milli Eğitim Müdürümüz Gökhan ALTUN hocamıza ,fedakar hayrat yardım gönüllülerine,Arpaçay’dan bizleri destekleyen İmam-Hatip Vatan hocamıza,milli eğitim çalşanlarına ve destek olacak kars halkına  teşekkür ediyorum.Allah razı olsun.

Hayrat Yardım olarak Aralık ayı içerisinde 400 tır Halep göçü ve Suriye için gönderilmesi planlanmış olup, inşallah Kars olarak Suriye’li Müslüman Kardeşlerimize Ensar, kardeş, yardımcı olmak ve sahip çıkmak adına başlattığımız bu kampanyalarda diğer Sektör temsilcileri olan odalarımızdan da kampanyalar bekliyoruz.

KHA aracılığıyla Kurumlarımız ve odalarımıza sesleniyorum bu insanlık dramına karşı ortak değerlerimizde buluşup şu musibete uğramış sahipsiz kalmış kimsesiz kalmış yurtsuz kalmış, eşini kaybetmiş, çocuklarını kaybetmiş şehrini kaybetmiş Müslüman kardeşlerimize yardım elini insanlık elini vefa elini merhamet elini uzatalım.

Dün çarığıyla gelerek Çanakkale de ve Sarıkamış ta şehit olan Halepli Yemenli Suriyeli kardeşlerimize şimdi ahde vefamızı göstererek varlığımızla duamızla malımızla destek olup sahip çıkalım. Onların memleketine gidemeyebiliriz ama gidenlerle kardeşliğimizi gösterip yardım gönderebiliriz.

Haydi, Kars’ımın ali cenap insanları, yardımsever insanları, şefkat kahramanları bir zamanlar bizim başımıza gelen emperyalist saldırılar zulümler, işgaller ve ihanetler ve soykırımlar şimdi onların başına geldi.

Allah resulü yevmi mahşerde iyilik yaptığınız imdadına koştuğunuz ve medet olduğunuz insanlar sizi bulacaklar ve ‘Allah’ ım bu insan benim dünyada elimden tuttu, sıkıntımı giderdi, yolda bırakmadı, bana iyilik yaptı, bu kulunu cennetine al diyecek. Allah bugün yardım elini uzatacağımız gariban mazlum muhtaç mağdur insanları bizlere şefaatçi yapacak.

 

Haydi Kars ım gözü yaşlı mağdur perişan yurtsuz sahipsiz ve kimsesiz Suriyeli kardeşlerimize sıcak kucaklarımızı açalım ve şefkat ellerimizi uzatalım ihtiyaçlarını giderelim ki Allah resulünün dediği gibi Allah da bizim ihtiyaçlarımızı gidersin.Bizden razı ve hoşnut olsun.Amin.

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 2136 Defa Okundu
2016-12-16

SON YAZILARI

Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark! 16 Nisan Sonrası Yarınlarımız Bugünlerimizden Güzel Olacak Ya Millet Başa Ya Kuzgun Leşe

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır