KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

RADİKAL İSLAM TERÖRÜ, İSLAMFOBİA VE ILIMLI İSLAM PROJESİ

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         RADİKAL İSLAM TERÖRÜ, İSLAMFOBİA VE ILIMLI İSLAM PROJESİ

 Radikal İslam Terörü, İslamfobia ve Ilımlı İslam Projesi

Kafkas Haber Ajansı (KHA) yazarı Muhammed Şamil Kafkasyalı’nın, “Radikal İslam Terörü, İslamfobia ve Ilımlı İslam Projesi” yazısı:

Radikal İslam, islamfobia ve ılımlı İslam bir projenin farklı ayaklarını oluşturan, birbiri içinde ötekisine hizmet eden, İslam düşmanlarının şeytani ve hain planlarının tatbik sahasına yüz yıllardır koyup uyguladıkları bir proje ve algı operasyonudur.

Dünyaya nizam veren ve dünyayı bir merkezden ve elden yönetme arzusu içinde olan küresel güçlerin ve silah baronlarının ve karanlık kurulların islamın yükselişinin önünü almak ve her geçen gün artan Müslüman sayısının önüne geçmek için yürüttükleri bu projelerde ve planlarda kullandıkları sistematik bu üç kavramdan meydana gelmektedir.

Bu üç farklı görünen islam karşıtı ayak ve kavramlar birbiriyle aslında kardeş, arkadaş, yoldaştır. Bir elden ve merkezden yürütülen bu projelerde kullanılan bu üç kavramdan birincisi olan radikal İslam terörü kavramı ile İslami terör, zorbalık ve vahşet dini olarak göstermek amacı güdülmekte.

Bu planı tatbik etmek için kendi içlerinden yetiştirdikleri ajanlar vasıtasıyla islamın içerisinden buldukları safdiller, cahiller ve aldatılmış topluluklar eliyle islam dinine, kurana hizmet ediyoruz düzmeceleri ve aldatmacasıyla İslam coğrafyasının birçok yerinde bu cahiller ordusu eliyle terör estirip mazlum ve günahsız toplulukları ve kesimleri katlediyorlar.

Ara sırada batıda yaptırdıkları terör faaliyetleri ile islamı terör dini ile beraber anılması için çalışarak o toplumlarda islama karşı bir nefret, ön yargı, islamdan nefret etme ve kabul etmememe gayesi ile İslami fobia dediğiniz düşmanlığı körüklüyorlar.

Bir çok İslam ülkesinde münafık ve ifsatçı ve sahtekâr liderler eliyle tesis ettikleri bu radikal İslam hareketleri ve örgütleri islama kalpleri ısınan veya islama ilgi duyan Müslüman olmaya karar vermiş nice insanları caydırmakla beraber; Müslümanları kontrol altında tutmak, onların üzerinde hakimiyet kurup, onları sömürmek ve ekonomik noktadan gelişmelerini engellemek maksadı da güdüldüğü gerçeği göz ardı edilmemelidir.

İpleri Müslüman olmayan milletlerin elinde olan, radikal İslam örgütlerin estirdikleri terör ve anarşi faaliyetleri ister istemez insanların islama olan ilgisini, alakasını ve muhabbetini azaltıp, islama karşı bir ön yargı ve nefretin körüklenmesine sebep olmakta. Bu sinsi ve haince planların ikinci ayağı olan islamfobia ister istemez bu masum insanları öldürme ve cihat ediyorum diye katletme hareketleri sonucunda toplumlarda oluşup, Müslümanların yaşadığı yabancı ülkelerde ve batı toplumlarında İslam ve yabancı düşmanlığı şeklinde kendini tezahür edip, Müslümanlara ait mabetlere saldırıları artırıp, Müslümanların yaşam alanlarını kısıtlayıp, onları endişe, korku ve bu ülkelerden göç etmeyle mecbur bırakmaktadır.

Radikam İslam terörü ve islamfobia kavramlarından istenilen netice elde edildiği takdirde üçüncüsü ayak olan ılımlı İslam kavramını ve fikrini devreye sokarak bu seferde Müslümanların pasifize edilmeleri, dinlerinin laçkalaştırılması, İslam’ın temel değerlerinin içselleştirilip Hristiyanlık ve Yahudilik içerisinde eritildiği ve bütün dinlere aynı mesafede ve eşit şartlarda muamele eden onlara boyun eğen ,bütün dinlerin hak ve doğru olduğu fikrine inandırılan ve Müslümanlara düşmanlık eden kafire ve zalime karşı muhabbet eden, ve onları hoş gören, boyun eğen, islamın şehametini ve azametini ve izzetini ayaklar altına aldıran bir Müslüman modeli hedeflenmektir bu ılımlı islam kavramı ile..

Eğer ılımlı islam modelinde başarıya ulaşılsa islamiyetin temel değerlerinin ve inanç sisteminin batı ve müşteşriklerin ve oryantalistlerin istediği bir kıvama ve şekle girerek zaten islamiyeti mağlup etmeleri kaçınılmaz olacaktır.

İslam ve Müslümanlar üzerinden oynan bu üç kavram fitnesi ve oyunlarına karşın Müslümanların dinlerini doğru kaynaklardan islamı, Kur-an ve sünnetten ve hak ve kemalat sahibi âlimlerden ve kitaplarından öğrenmesi durumunda islam üzerinde oynana bu oyunları bozulmuş olacaktır.

Yoksa İslam denince akla terör gelecektir. Dünya tarihinde adaleti tesis eden ve mazlum toplumların imdatlarına koşan, mahkemelerde şah ile gedayı aynı yerde yargılayan, Hz Aliyi bir Yahudi’ye karşı haksız ilan eden,Fatih Sultan Mehmet’i bir Rum Mimar karşısında mağlup eden İslam’ın  adaleti nasıl terör dini olabilir.

Tarihinde katliamları ve kara sayfaları olmayan, ,savaştığı toplumların kadınlarına, kızlarına, mallarına çocuklarına ve ekinleri ve hatta ağaçlarına dahi zarar vermeyen bir inanç sistemi nasıl terör ile anılabilir.

 Maalesef merhamet ve adalet dini olan olan islam, doğru yaşanıp ve doğru anlatılmayınca ve müslüman uyanık olmayıp cehalet ile gadap ve asabiyet ile şiddete ve teröre prim verip ardına düşünce terörist muamelesi görüyor.

Tarihin şehadetiyle terörün anası olan, sömürgeler bakanlığı kuran, mazlum milletleri yüz yıllarca sömüren ve dünyada kölelik sitemini 19 yüzyıla kadar devam ettiren batılı milletler ise demokratik ve çağdaş lanse edilirken; binlerce sene dünya ya huzur adalet getiren, Avrupa’yı skolastik bataklığından kurtaran İslam ise terör dini olarak anılma haksızlığına ve zulmüne maruz kalacaktır.

Batıda ve Hristiyan aleminde aleyhimize olarak oluşan bu ön yargıları ve yanlış anlaşılmaları lehimize çevirmek için İslamiyet’in güzelliklerini fiillerimizle, tavırlarımızla, hareketlerimizle izhar edersek ve yaşarsak ve islamın güzel ahlakını sergilersek ve kuranının emrettiği gibi dosdoğru olursak ve münafıklara ve yalancılara ve sahte alimlere, şeyhlere ve hocalara ve hainlere aldanıp, aldatmazsak ve doğru olan dini doğru kaynaklardan öğrenip yaşarsak öteki batılı milletler ön yargılarını terk edip akın akın islama koşacaklarından hiç kimsenin endişesi olmasın. Vesselam.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 3274 Defa Okundu
2010-01-23

SON YAZILARI

Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark! 16 Nisan Sonrası Yarınlarımız Bugünlerimizden Güzel Olacak Ya Millet Başa Ya Kuzgun Leşe

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır