KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

ÇANAKKALE GEÇİLSEYDİ ACABA NE OLURDU?

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         ÇANAKKALE GEÇİLSEYDİ ACABA NE OLURDU?

 Çanakkale geçilseydi acaba ne olurdu?

Kafkas Haber Ajansı ( KHA ) Yazarı Muhammed Şamil Kafkasyalı’nın “Çanakkale geçilseydi acaba ne olurdu?” yazısı:

Çanakkale Zaferi emperyalist ve sömürgeci ve zalim devletlere karşı bir milletin kahramanca verdiği şanlı bir mücadelesidir. İmanının ve vatan sevgisinin verdiği kararlılık ve cesaretli toplara, uçaklara, gemilere ve ordulara karşı küçük bir topluluğun kıyamıdır. Adeta etten ve kemikten örülen duvarlar ile Çanakkale geçilmez davasının ispatıdır.

Çanakkale de verilen mücadele hilafetin payitahtı olan İstanbul ve Anadolu ya düşmanın girmemesi, namahreme el uzatılmaması, mabetlere ve kutsal değerleri aşağılayıp yıkmaması, ırzları namusları payimal etmemesi ve dinimizi ve sarağımızı ve çarşafımızı parçalamaması ve isimlerimizin ve yaşamlarımızın bozulmaması içindi.

Çünkü kâfir, müşrik ve ecnebi girdiği ve istila ettiği toplumların dinlerini, kültürlerini, adetlerini, yaşam tarzlarını ve ahlaki değerlerini ifsat edip, tahrip edip bozması hatta ortadan kaldırması kâfirliğinin ve inancının gereğidir. Buna şahit Cezayir, Tunus, Libya ve öteki Afrika ülkelerdir. Buraları işgal edip yıllarca sömürü yapan Fransa 40 senede bu milletleri adeta her şeyleri ile Fransız etti.

Eğer emperyalist güçler Çanakkale’yi geçseydi aynı akıbet bizim başımıza da belki gelecekti. Ne acıdır ki düşmanın Çanakkale’yi geçmesi halinde yapacağı icraatler olan mabetlerimizin yıkılması, kadınların örtüsünün yırtılması, yaşam tarzların değişip onlar gibi olması, medreselerimiz ve tekkelerimizin, kapatılması, bin senelik yazımızın kaldırılması ve kültürümüzün değişmesi, kanunlarımızın Avrupa kanunları olması onların eliyle değil bizim kahramanlarımızın eliyle gerçekleşti.

Ne acıdır ki düşmanların yapamadığı ve yapamayacağı icraatları ve faaliyetleri ve yıkımları bizim kahramanlarımız yaptı. Kadınların örtüleri yırtıldı. Müslümanların kisveleri kaldırıldı. Sarıklı mücahitlerimizin sarıkları serpuş ile değiştirildi. Kadınlarımızın çarşafı Avrupa kadınlarının üryan giysileri ile değiştirildi. Bin senelik tarihimizin yazısı latin harfleri ile değiştirildi. İslami ve insani olan kültür ve yaşam tarzlarımız sorgulanmadan batının çirkef hayat tarzı ile değiştirildi. Şer-i ve Kuran odaklı nurani kanunlarımız Düşmanımız olan Avrupa nın kanunları ile değiştirildi. Adeta deli gömleği giydirildi. Medreselerimiz ve tekkelerimiz kapatıldı. Türbelerimizin kapısına kilit vuruldu ve bazıları yıkıldı. Camiler ahıra çevrildi.

Bütün bu yıkımları ve tahripleri Çanakkale yi geçmeye çalışan, Anadolu işgal etmeye çalışan, bizlere büyük acılar yaşatan İngiliz, Fransız, İtalyanlar yapmadı. Bizim kendi kahramanlarımız yaptı. Saltanatı ve Hilafeti İngilizler, Fransızlar ve İtalyanlar yıkmadı ve ümmeti başsız bunlar bırakmadı. Maalesef bizim kahramanlarımız yaptı.

Çanakkale geçilseydi yukarıda yazdığımız YIKIMLAR VE FELAKETLER olacaktı diyenler acaba hiç düşündüler mi ‘Yahu kafirin, zalimin ve ecnebinin yapacaklarını bizimkiler onlardan daha güzel ve kaliteli zaten yaptılar. Bizim kahramanlarımız bizleri düşmanlarımızın kılığına sokup, onların yaşam tarzlarını bizlere zorla tatbik edeceklerdiyse ve dinimiz, ahlakımız ve inancamızı yıllarca yasak edeceklerdi ise bu millet neyin mücadelesini verdi. Bu kadar canları malları niye feda etti. Onların bizlere yapacaklarından korktuğumuz şeyleri bizim kahramanlarımız yapacaktı ise bu kadar bedeli niye ödedik.

Çanakkale yi geçirmediğimiz düşmanların ahlakları kanunları, yaşam tarzları, inançları, kültürleri ve düşünce yapıları ile hayatımız, benliklerimiz, zihnimiz, ruhumuz ve sokaklarımız ve dükkânlarımız işgal edilip kuşatıldı. Müziklerimiz, söylemlerimiz, giyinişimiz, yeme tarzımız, isimlerimiz, evlerimiz ve düşüncelerimiz onlar gibi oldu. Düşman ordularına, kuvvetlerine, askerlerine ve silahlarına teslimi silah etmeyen bizler Avrupa nın kültürlerine, yaşam tarzlarına, inançlarına, modalarına ve rezil hayatlarına teslimi silah ettik.

Çanakkale geçilmedi diye pek sevinmiyorum. Çünkü düşmanların bu millete yapacağı bütün kötülükleri zaten bizim kahramanlarımız yaptı. Öyle bir kötülük yaptılar ki düşman mı düşman kahramanlar mı düşman belli değil.

Asıl savaş düşmanları geri püskürtmek değil, ahlakımızı ve geleceğimizi ve dinimizi mahveden yabancı kültür istilasına karşı mücadele edip, benliklerimizi ve ruhlarımızı ve geleceğimizi ahlaksız ve bozuk ve sefih Avrupa’ nın kültür işgalinden kurtarmakla olur. Vesselam.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 19329 Defa Okundu
2015-03-21

SON YAZILARI

Bu Milletin İyiliğini İstemeyenler! Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark! 16 Nisan Sonrası Yarınlarımız Bugünlerimizden Güzel Olacak

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır