KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

KUSURSUZ İHMAL CİNAYETLERİ VE KUSURLU ADALET SİSTEMİ…

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         KUSURSUZ İHMAL CİNAYETLERİ VE KUSURLU ADALET SİSTEMİ…

 Kusursuz İhmal Cinayetleri  ve Kusurlu Adalet Sistemi…

Kafkas Haber Ajansı ( KHA ) Yazarı Muhammed Ali Kafkasyalı’nın, “Kusursuz İhmal Cinayetleri  ve Kusurlu Adalet Sistemi…” yazısı:

Vicdanların öldüğü akılların tutulma yaşadığı, merhametlerin çöktüğü, insanlığın hiçe sayıldığı ülkemizde hayat, namus, şeref ve can o kadar basit ucuz ve adi bir hale gelmiş ki adeta insanlar pisi pisine ölüyor. Kadınlar pisipisine taciz ve tecavüze uğruyor. Çocuklar pisi pisine fuhşa ve uyuşturucuya alıştırılıyor. Katiller pisi pisine insanları öldürüyor.

Her gün medyaya yansıyan haberlere ve etrafımızda ölenlere bakınca pisi pisine ölenlerin sayısının küçümsenmeyecek kadar çok olduğu görülecektir. Madenlerde ölenler. İş kazalarında ölenler. Kaza geçirip arabada sıkışıp ya da ambulans beklerken ölenler. Parası yada sosyal güvencesi olmadığı için bakılmayan yada hastane hastane dolaştırıp yollarda ölenler.. Bulunduğu şehirde tam teşekküllü hastane olmadığı için başka şehir hastanesine sevk edilirken yollarda ölenler.. Tekneleri alabolara olduğu için gölete yada baraj gölüne düşüp saatlerce yardım gelmesini beklerken çırpına çırpına ölenler.. Yani hep ihmal ve kusurun bedeli ucuza ölenlerle dolu ülkemiz.

Bu kadar mı sadece ihmaller ve çarpıklıklar. Yüzlerce erkeğin tecavüzüne uğradığı halde ceza almayan sapıklarına kahredip intihar edenler. Yanlış iğneler ve bozuk kanlar yüzünden felç olup veya AİDS olanlar. Omuz attığı için pisipisine öldürenler. Sigortasız ve kaçak çalıştırılırken feci şekilde kaza sonucu ölenler. İhmaller defterini kabartıyor.

Hele katillerin, canilerin, hırsızların ve sapıkların af edilerek veya üç beş sene yatarak sokaklara salınıp aynı cürümleri işlemesine zemin hazırlanması işin başka trajik boyutunu meydana getiriyor.

Maalesef bu memleketin insanlık çarşısında ve pazarında canlar ve mallar ve namuslar sudan ucuz, bedava ve kelepir fiyatına satılıyor. Bedava kusursuz ihmal cinayetler işlenirken pisi pisine insanlar ölüyor. Koca hayatlar, hayaller, umutlar ve beklentiler ve değerler hiç uğruna heba ediliyor. Sudan, boş, ihmaller, tutumlar, durumlar, haller, yüzünden canlar, mallar, ırzlar ve hayatlar mahvediliyor.

Basiretsiz yöneticiler ve idareciler, vurdumduymaz memurlar, vicdansız görevliler ve neme lazımcı halk yüzünden pisi pisine hayatlar komik, acı, trajik şekilde son buluyor. Kapatılmayan çukurlar çocukları yutuyor. Bozuk yollar kazaları artırıyor. İhmalkâr görevliler hastaları felç ediyor. Askerler pisipisine haince planlar yüzünden şehit ediliyor. Sokak ortasında kızlar kaçırılıp pisipisine tecavüze uğruyor. Gençler uyuşturucu tacirlerinin elinde pisi pisine zehirleniyor.

Hele birde çürük kanunlar, bozuk hükümler ve tersine işleyen adalet sitemi bozuk ve çürük vicdanlarla, merhametsiz kalplerle ve serseri ruhlarla birleşince zalimlerin, merhametsizlerin, vurdumduymazların, nemelazımcıların, ihmalkârların ve korkakların elinde pisi pisine hayatları, canları ve değerleri mahvolup gidiyor.

Hakları ortada kalmış, hayatları gasp edilmiş, namusları kirletilmiş, sevdikleri basit ve sıradan sebepler yüzünden ölmüş ama hakları  alınmamış ve hukukları sorulmamış gözü yaşlılar geriye kalıyor.

Allah’ın en üstün mahlûkat olarak yarattığı, arzın halifesi olarak gördüğü, kendisine muhatap aldığı ve bütün kâinatın en kıymetli varlığı yapıp bütün hayatı ona hizmetkâr kıldığı insanın kanı, malı, canı ve ırzı bu kadar basit adi ve ucuz olmaması gerekir.

Bir insanı öldüren bütün insanları öldürmüş olur diyen bir dinin mensupları hayatı böyle ucuz ve değersiz kılmaması gerekir. Kılanlara karşı basit kanunlar ve adi cezalar vermemesi gerekir. Mazlumların veya zulme uğrayanların ve hakkı gasp edilenlerin ve mağdur olanların hakkını yerde bırakmaması gerekir.

Bir gemide dokuz cani bulunsa bir mazlum bulunsa o gemi yine batırılmaz diyerek o bir mazlumun hakkını gözeten bir dinin mensupları hayatı böyle adileştirmemesi gerekir. Mümin müminin elinden dilinden belinden emin olan kimsedir diyen Müslümanın Müslümana kanı, ırzı, namusu, şerefi haramdır diyen bir dinin mensupları hayatı, namusu ve şerefi böyle paralamaması gerekir. Hayata, namusa, ırza, insana, çocuğa ve kadına el uzatan, dil uzatan, silah doğrultan, al kaldıran, çelme takan, tuzak kuran kim olursa olsun cezasının en ağır bir şekilde verilmesi adaletin gereği olması gerekir. ‘Kızım bile hırsızlık yapsa kolunu keserim’ diyen bir Peygamberin ümmeti hukuku ve adaleti kişilere ve çıkara göre şekillendirmemesi gerekir. Gereğini gözünü kırpmadan yapması vicdan ahlak din ve vazifesinin gereği olması gerekir.

İnsanın hayatını ve canını hiçe sayan, değersiz gören, umursamayan ve ihmal eden kim olursa olsun cezasının hak ettiği şekilde verilmesi insanlığın gereğidir. Unutmayalım ki hayatı, canı, namusu, insanı umursamayanların hayatları, kanları, canları ve namusları da ötekiler kadar güvende ve emniyette değildir. Kendisine gelmeyen bela ve musibet evladına eşine akrabasına gelmesi uzak değildir. Vesselam.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 10779 Defa Okundu
2015-04-01

SON YAZILARI

Bu Milletin İyiliğini İstemeyenler! Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark! 16 Nisan Sonrası Yarınlarımız Bugünlerimizden Güzel Olacak

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır