KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

TERÖRİSTİN RUHUNA FATİHA OKUMAK!

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         TERÖRİSTİN RUHUNA FATİHA OKUMAK!

 Teröristin ruhuna Fatiha okumak!

Kafkas Haber Ajansı ( KHA ) Yazarı Muhammed Şamil Kafkasyalı’nın “Teröristin ruhuna Fatiha okumak!” yazısı:

Terör batıl fikir ve düşüncelerden beslenen ve çoğu zaman gizli bir elin yönlendirmesi ve saf akılların kandırması ile belli bir kesimi veya inancı veya belli noktalara belirsiz ve beklenmedik bir şekilde yapılan hain ve acımasız saldırılar toplamıdır.

Terör toplumu veya hedef alınan kesimleri yıldırmak, hükmünü geçirmek ideolojilerini veya isteklerini yaptırmak adına silahlı ve kalleşçe yapılan bir saldırıdır. Bu saldırılar intihar bombacısı, silahlı saldırı veya bomba yerleştirme şeklinde icra edilmektedir.

Terör örgütünün eline düşen veya kandırılan veya taşeron olarak istihdam edilen kişiler kendilerince toplum, millet ve özgürlük ve haklar için mücadele ettiğine inandırılan gruplardır. Bu gruplar yapısına ve oluşumuna göre inancı olan kişilerden de seçilebildiği gibi inançsız olan kişilerde seçilebilir.

Mensup olduğu grubu terör örgütü olarak görmeyen bu insanlar kutsi bir dava, idea, gaye ve emel için mücadele ettiklerine inandırıldıkları, her şeyi göze alacak şekilde beyinleri yıkandığı için rahatça her türlü anarşi ve terör eylemlerinde bulunmaktan kaçınmazlar.

Dava adına ve uğruna masum insanları katleden, suçsuz insanları öldürmekten çekinmeyen insanların yaptıkları yıkıcı, bölücü, parçalayıcı ve huzuru bozucu eylem ve hareketleri sonucu militan veya terörist olarak anılmaları ve tanınmaları yaptıkları işlerin ve faaliyetlerin gereğidir.

Allah peygamber islam inancı olmayan sosyalist, ateist veya deist kimlik taşıyan teröristlerin, masum insanları öldürüp sonra toplum ve vatanın savunması ve huzur ve güvenliği için çalışan kesimler ile girdikleri çatışmalarda öldürüldüklerinde islami usullere göre gömülmesi ve Fatihalar okunması çelişki değil de nedir.

Masum canlara kıyan, toplumda huzura bozan, Allah, din düşmanı ve vatan, bayrak düşmanı olan insanların Müslüman muamele görmeleri ve arkalarından Fatihalar okunması o insanın davasıyla, inancıyla ve verdiği mücadele ve işlediği suçlar ile çelişmektedir. Çünkü inanmadığı bir Allahtan rahmet ve af beklemek abes olur.

Adliye Sarayını basıp masum bir savcıyı şehit eden bir teröristin cenazesinde Fatiha okunduğu görüntüsü o grupların çelişkilerini ve hezeyanlarını ortaya koyuyor. Dini ve inancı ret eden, dine ve İslam’a düşman olan ideolojik kesimlerin iman ve Müslümanlığından söz edilemez iken, inanmadığı kabul etmediğin bir dinin uygulamalarını tatbik etmeleri de işin ayrı bir boyutudur.

Şu gerçek ve hakikat de bilinmelidir ki, ülkesini ve vatanını ve ırzını ve dinini ve bayrağını müdafaa ederken düşmana karşı savaşanlara ve mücadele edenlere asla terörist denilmeyeceği gibi milletinin iç huzurunu bozmaya, batıl ve bozuk fikirlerini topluma enjekte etme mücadelesine giren, elinde silah, aklında anarşi ve terör olan, batıl bir fikir ve dava için huzuru bozan terör estiren insanlara da mücahit, eylemci ve kahraman nazarıyla bakılamaz.

Devletin görevini yapan savcısını haksız yere öldüren kişiler kıyamete kadar terörist olarak anılacağı gibi görevini yaparken şehit edilen masum ve mazlum bir savcı ise şehit olarak anılacaktır. Mazlum ve masum olarak ölenler için Fatiha’lar ve dualar fayda verecek iken, gözünü kırpmadan masum insanları öldüren zalim ve teröristlere Fatiha’lar ve dualar nasıl fayda verecektir.

Hem teröriste hem de savcıya Fatiha okumak şehit olan savcıya haksızlık ve zulüm olacağı gibi savcıyı şehit eden teröriste zulüm ve haksızlık olacaktır. Zira Allah merhamet etmeyene merhamet etmez. Allah katında masum bir insanı öldürmek bütün insanları öldürmek gibidir. İşlenen cinayetler ve zulümler ve katliamlar mazur görülemez. Vesselam.

Not: Allah hesabına Allah adına masum ve mazlum insanları öldüren terör grupları içinde hüküm aynıdır. Çünkü kimse Allah hesabına ve adına yargısız infaz ve katliam yapamaz. Mazlum kanı dökemez.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 10549 Defa Okundu
2015-04-07

SON YAZILARI

Bu Milletin İyiliğini İstemeyenler! Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark! 16 Nisan Sonrası Yarınlarımız Bugünlerimizden Güzel Olacak

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır