KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

ERMENİ SOYKIRIMI İDDİALARI VE KURU GÜRÜLTÜ KINAMALARIMIZ

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         ERMENİ SOYKIRIMI İDDİALARI VE KURU GÜRÜLTÜ KINAMALARIMIZ

 Ermeni Soykırımı İddiaları ve Kuru Gürültü Kınamalarımız

Kafkas Haber Ajansı (KHA) Yazarı Muhammed Şamil Kafkasyalı’nın, “Ermeni Soykırımı İddiaları ve Kuru Gürültü Kınamalarımız” yazısı:

Bizim toplumumuzun yapısıdır. Söylemde çabuk kızarız ama kızgınlığımız geçince hemen unuturuz. Kızdığımız zaman söylemde ahkâmlar keseriz, yakarız yıkarız, vurarız kırarız, mangalda kül bırakmayız ama söyleme gelince pek bir şey yapmayız. Söylemde her türlü kahramanlığı yaparız. Ama eyleme gelince kılımızı kıpırdatmayız. Zaten bu halimiz kızgınlığımız geçince biter. Yine normal hayata döneriz.

Toplum olarak anlık tepkiler gösterip, zulüm, haksızlık ve adaletsizlik karşısında bir an parlayıp sonra unutmak bir nevi hastalıktır. Yani bizlere düşmanlık edenlere bir zaman sonra muhabbet ederiz. Onların bizlere yaptıkları kötülükleri çabuk unuturuz. Bu zafiyet yüzünden dost ve düşmanın ayrımını yapamaz olmuşuz.

İçimizdeki hain ve düşmanların Ermenilere soykırım yaptınız iddiaları yetmezmiş gibi birde batıdan yükselen sesler var. Bu seslerin en çirkinlerinden birisi de Papa nın sesi oldu. Oda iftiracı batıl kargaların korosuna katılarak ermeni soykırımını kabul etti. (Bizde Papa ya cenap hazretleri diyenlerin kulakları çınlasın).

Ülkemizi uluslararası arenada mahkûm etmek isteyenlerin ekmeğine yağ sürecek beyanlarda bulunan Hristiyanların açık Yahudilerin gizli lideri papaya anında ülkemizden tepkiler yağmaya başladı.(Müslümanların hala bir başı yok!)

Papa ya üst düzey tepkiler yağdığı gibi şehrimizden de tepkiler yağmaya başladı. Şehrimizde basında şu aralar tepkiler, deklareler, basın açıklamaları, ahkâmlar ve tepkiler havalarda uçuşuyor. Her kes kınama yarışına girmiş..

Evet, tepki gösterelim söylemlerde bulunalım. Kınayalım. Ama yüzlerce senedir kınıyoruz. Ne değişiyor. İt itin ayağına basmıyor. Yüz yıllardır sömürgeler bakanlığı kurup Afrika’yı Asya’yı Arapları sömüren ve milyonlarca insanı öldüren, süren ve köle yapan batılı itlere sesini duyurmaya çalışmak ise bu kınama ve tepkiler boşuna çünkü bu zalimlerin ve kâfirlerin tıynetleri zaten aynı. Bizim kınamalarımızın sesi ve gürültüsü ve etkisi Kars dışına çıkmaz. Zaten Kars insanı da gerçekleri biliyor.

Başta başımızda bulanan ve sadece kuru ama sert tepki ile soykırım iddialarını ret edenlerin sonra Ermeni soykırımına uğramış olan özellikle doğu bölgesinde yaşayan bizlerin çok uzaklara gitmeyen kuru ve yel sesi gibi kısık ve faydasız kınama söylemleri ve ahkâmları yerine eylemlere geçmesi gerekir. Kuru gürültü bir kınama ile kimse bizlere hak vermez. Verse da kendi halkın verir. Onların vermesi bir şeyi değiştirmez.

Dünya kamuoyunda asıl soykırıma uğrayanların doğuda ve güneyde yaşayan insanların olduğunu ispat etmek için devletin büyük bütçeler ayırarak sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerle birlikte akademik çalışmalar yaparak, hazırlanan kitaplar, yayınlar ve görsellerin birçok dillere çevrilecek dağıtması gerekir. Bütün dünya ülkelerinde lobiler oluşturması gerekir. Bunları yaparken en başta Osmanlı arşivlerinin araştırılması ve yeni kazıların yapılması, yabancı kaynakların incelenmesi gerekir. Gerekirse doğuda Erzurum da veya Kars ta Ermeni soykırımına Türk ve Kürtlerin maruz kaldığını araştıracak fakülte kurulması elzemdir.

Yoksa dünya nezdinde haklı iken haksız duruma düşeceğiz. Ermeni soykırıma maruz kaldı iddiasını onlar daha geniş kitlelere kabul ettirecekler. Bizler ise her sene yine sadece söylemlerle ahkâm keseceğiz. Küçük kitlelere sesimizi duyuracağız. Sonra birkaç gün sonra unutup normal hayatımıza döneceğiz. Bakın birkaç gün sonra bakın kimseler ermeni soykırımını konuşmayacak. Tepkiler ve etkiler dinecek. Her kes yine kendi işine bakacak.

Anlık tepki hastalığımız, söylem kültürümüz başka alanlarda devam edecek. Neyin sırası gelmiş ise ona tepki göstereceğiz. Kınayacağız, ahkâm keseceğiz sonra yine unutacağız. Çünkü biz himmetimizi milletimizin menfaati yerine kendi çıkar ve menfaatimiz için kullandığımız için ulusal ve millet meselelerini çabuk unutuyoruz. Ama elin Ermeni’si gücünü kuvvetini milleti için harcadığı için milleti için çalıştığı için haksız iken kendini dünyada haklı çıkarıyor. Dünyanın her yerinde lobiler kurup ülkemizi dünyada haksız ve zalim durumuna düşürmeye çalışıyor. Biz kuru gürültüden tepki gösterip bağırıyoruz onlar ise icraat yapıyor. Vesselam.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 16094 Defa Okundu
2015-04-16

SON YAZILARI

Bu Milletin İyiliğini İstemeyenler! Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark! 16 Nisan Sonrası Yarınlarımız Bugünlerimizden Güzel Olacak

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır