KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

YUH-OLOJİK, OHA-LOJİK VE CÜŞ-OLOJİK ADAMLAR…

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         YUH-OLOJİK, OHA-LOJİK VE CÜŞ-OLOJİK ADAMLAR…

 Yuh-olojik, Oha-lojik ve Cüş-olojik Adamlar…

Kafkas Haber Ajansı (KHA) Yazarı Muhammed Şamil Kafkasyalı’nın, “Yuh-olojik, Oha-lojik ve Cüş-olojik Adamlar…” yazısı;

Bu dünyada o kadar çok cins, tür ve muhtelif insanlar var ki, bu insanların yaptığı abes, aykırı, eylem ve söylemlerine karşılık verilecek cevap her zaman nasihat, hakikat ve hikmet olmayabiliyor. Bu tür insanlara verilecek tepki bazen yazının başlığı olmalıdır. Çünkü bu tür insanlar kendilerini akıllı ve zeki zannederken karşısındaki muhatapları aptal yerine koymaya kalkarlar. Bunlara hakikat diliyle değil hak-ar-et diliyle cevap vereceksin.

Koca bir toplumu aptal yerine koyup, insanların gözlerinin içine bakarak atıp tutanlar bazı hakaretleri hak ederler. Mesela adamı çıkmış asgari ücreti 5 bin lira yapacağım diyor.

Şimdi bu tür insanlar toplumu aptal yerine koyup kandırmaya çalışıyor. Toplum içinden bu adama inananlar elbet çıkacaktır. Ama akıllı insanları aptal yerine koymaya çalışarak olmayacak bir vaat de bulunarak asgari ücreti beş bin lira yapacağım diyen bir nadana yuholoji veya çüşoloji çekmek hak ve müstehaktır.

Yaşanmış bir olayı anlatırken habbeyi kubbe yapan veya bire üç katarak anlatanlar, hayali şeyleri gerçekmiş gibi anlatanlar, bir malın fiyatını üç beş katı söyleyenler, seçmene yapamayacakları uçuk kaçık ve absürt vaatlerde bulunanlar, insanların gözlerinin içine baka baka yalan yere yemen edenler, olur olmaz sözleri her yerde ulu orta söyleyip pot kıranlar, hırsız olup hırsız var diye bağıranlar, borcunu ödemediği halde aynı adamdan gelip borç isteyenler, yaptığı büyük kusurunu ve yanlışını görmeyip başkalarını suçlayanlar, toplum içinde adabı muaşerete uymayan hareketi gülerek yapanlar yoholoji, çüşoloji ve ohaloji çekilmeyi hak ederler.

Bu sözleri hak eden insanların başında toplumu aptal ve ahmak yerine koyarak gözlerinin içine baka baka yapamayacakları sözleri veren verdiği sözleri tutmayan bazı siyasiler, insanları sömüren, kandıran, mağdur eden, mağdur etmeye devam eden ticari firma ve temsilciler, yüzsüz ve  pişkin hırsız ve katiller, hiçbir şey bilmeyen çok şey bilmiş gibi hareket eden cahiller ve menfaatçiler geliyor..

Bu tür ve zihniyetli adamlar âlemi, kör, sağır ve dilsiz zan ederler. Kendilerini çok akıllı görmekle beraber karşısındaki insanların hüsnü niyetini, iyiliğini, samimi tutumunu suiistimal ederek kötüye kullanarak o insanları aptal ve ahmak yerine koymaya teşebbüs ederler. Bazen yanlış ve hataları yüzünden milyonlarca insanı mağdur edip, bir ülkeyi kaosa ve anarşiye dahi sürüklerler.

Ahlaki değerleri olmayan, hak ve batılı ayırt edemeyen, çıkar ve menfaatleri uğruna her türlü zillet ve temellüke giren, makam ve saltanat hesabına ona buna yaltaklanan, liderini yücelten ve ululaştıran, zenginlik ve şöhret için her türlü yalanı, dolanı, mübalağayı, iftirayı, fikri ve düşünceyi beyan eden insanlarda  yoholoji,çüşoloji veya ohaloji çekilmeyi hak eden insanlardır. .

Bu tür insanlar konuşmaya bağırmaya ve atıp tutmaya başladığı zaman hem bunlara bir yuh-oloji, oha-loji ve çüş-oloji çekeceksin hem de bunlara destek olup bu tür insanların gerçek yüzlerini görmeyip şak şak çılık yapanlara çekeceksin. Vesselam.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 9612 Defa Okundu
2015-06-01

SON YAZILARI

Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark! 16 Nisan Sonrası Yarınlarımız Bugünlerimizden Güzel Olacak Ya Millet Başa Ya Kuzgun Leşe

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır