KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

EN İYİ MÜSLÜMAN ÖLÜ MÜSLÜMAN MIDIR?

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         EN İYİ MÜSLÜMAN ÖLÜ MÜSLÜMAN MIDIR?

 En İyi Müslüman Ölü Müslüman mıdır?

Kafkas Haber Ajansı (KHA) Yazarı Muhammed Şamil Kafkasyalı’nın, “En İyi Müslüman Ölü Müslüman mıdır?” yazısı:

Azamet ve şahamet dini olan İslamiyet binlerce sene dünyaya nizam vermiş, adalet dağıtmış, medeniyet getirmiştir. İslamiyet’i bütün kıtalara götürerek İslam’ın nurunu gönüllere kalplere ulaştıran Müslümanlar son iki yüz yıldır maalesef zillete ve sömürüye ve fakirliğe düçar olmuştur.

Nüfusu iki milyar yaklaşan Müslümanlar sanki dünya zemininde ve yüzünde yokmuş gibi tepkisiz ve etkisiz hale gelmiş. Zalim emperyalistler eliyle Çeçenistan da, Myanmar’da, Doğu Türkistan da, Suriye de, Kamboçya’da ve Filistin’de kendi dindaşına ve kardeşine uygulanan sistematik ve düzenli soykırımlara ve zulümlere karşı duyarsız ve ruhsuz bir hareket tavrı ile hareket ederek korkak ve neme lazımcı Müslüman halini almıştır.

Yüzlerce devletten meydana gelen iki milyar Müslüman, sanki üzerine ölü toprağı serilmiş, ruhu ve canı kaçmış mezar taşları hükmüne dönmüş durumda. Müslüman coğrafyasında akan kana ve zulme karşı ölü taklidi yaparak mazlum ve zaif Müslüman kardeşlerinin zulmüne karşı dilsiz, elsiz ve kör olmuştur.

Müslüman coğrafyasında akan kan ve gözyaşına bütün dünyanın kör ve sağır kalması ,bunca yapılan zulümleri görmemesi İslam ve islam dinine duydukları düşmanlık ile açıklanabilir. Bunu anlarız. Ama Türkün Türk’ten başka dostu yoktur edebiyatı yapanların, halkların kardeşliğini savunanların, bütün müminler kardeştir diyen bir dinin mensuplarının Doğu Türkistan’da, Suriye’de, Myanmar’da ve öteki İslam coğrafyasındaki Müslüman katliamlarına karşı kahreden sessizliğini neyle açıklanabilir.

ÜMMETİN BU ÖLÜ SESSİZLİĞİNİ ANCAK ŞU ŞEKİLDE AÇIKLAYABİLİRİZ;

Son yüz yılda halifeliğin kaldırılması ile iyice başsız ve sahipsiz kalan islam ülkelerinin bir kısmı emperyalist batılı ülkelerinin sömürüsü olurken, bir kısmı ise işgal ve asimile politikalarına maruz bırakılarak kendi inancına ve dinine yabancılaştırıldı.

Kuran ve sünnetten uzaklaşan ümmet cesaretini, merhametini, değerlerini, insanlığını yitirip ümmet şuurundan uzaklaşıp, menfaat şuuru ve bilinci ile hareket ettiği için zulümlere ve katliamlara karşı lakayt ve duyarsız davranıyor.

En iyi Müslüman ölü Müslümandır diyen İslam düşmanları bu politikalarını iki şekilde yürüterek Müslümanları tepkisiz, etkisiz, ümitsiz, ve ne lazımcı hale getirdiler. Birincisi Müslümanların benliklerini, karakterlerini, şahsiyetlerini, dinlerini ve ahlaklarını yalancı ve uyutucu ve vehmi gündemler, popüler kültür ve uyutucu hevasatlar ve fantaziler  ile değiştirip duyarsız, ruhsuz, tarafsız, pısırık ve cesaretsiz Müslüman profili meydana getirerek ölü Müslüman yaptılar.

İkincisi işgal edip, yönetimi altında tuttukları veya kukla yönetimler ile hüküm ettikleri İslam toplumlarını sistematik olarak asimile etmeye çalışarak veya farklı ve sudan ucuz bahaneler ve sebepler ile zindanlara atarak, hapislerde çürüterek veya suçsuz yere katlederek ölü Müslüman yaptılar.

Ruhumuzu kaçıran, cesaretimizi kıran, ümidimizi katleden, şerefimizi paralayan, dinimizi lakaytlaştıran ve değerlerimizi bozan sebepler Kuran ve sünnetin hükümleri karşısında mağlup olmaya mahkûmdur. Yeter ki Kuran ve sünnete yeniden sımsıkı sarılalım.

Binlerce sene dünyaya nizam vermiş, medeniyet getirmiş, topluma ruh ve hayat katmış ve adalet getirmiş İslam ümmetine bu ölü sessizliği ve rezilliği yakışmıyor. Kızıl ve kafir Çin’in işgalinde olan Doğu Türkistan da oruç tuttuğu için öldürülen Uygur Türkleri, toprakları Terör devleti İsrail’in işgalinde zulme maruz kalan Filistinliler, ülkelerinde köleleştirilip sistematik katliamlara maruz kalan Myanmarlı Müslümanlar, Suriye de öldürülen yüz binlerce mazlum Müslümana sahip çıkılmadığı takdirde yarın yevmi mahşerde ümmeti Muhammed’den vallahi şikâyetçi olacaklardır.

Cihat ruhu öldürülmüş, cesareti kırılmış, ümidini yitirilmiş, zillete ve korkaklığa itilmiş bu ümmet farklı coğrafyalarda zulme uğrayan Müslüman kardeşlerinin feryadına ve acılarına sesiz kalarak şanlı atalarını ve cetlerini utandırdığı gibi gelecek nesilleri dahi köleliğe, zillete ve korkaklığa itmektedir. İnanıyorsanız üstünsünüz diyen bir dinin mensupları üzerindeki ölü toprağını üzerinden atmalı. Ölü Müslüman olmamalı. Sefahat, eğlence, lüks, bencillik, şehvet hapları ile uyutulmuş Müslüman olmamalı..

Tükürüğü ile boğacağı milletlere karşı zelil ve rezil bir tutum sergilemek yerine izzetli azametli ve şahametli bir tavır takınarak kıyam etmeli ve sesini dünyaya duyurmalı. Gücü yetmediği takdirde seher vaktinde kâfirler ve zalimlerin helaki için beddua etmelidir.

Manevi cihat adına Müslümanlara zulüm eden ülkelerin ürünlerinin almamalı ve tüketmemeli, kamuoyunda veya sosyal medyada bu zulümleri dünyaya duyurmaya çalışarak insaflı ve merhametli insanları uyandırmalı. Eylem ve söylemleri ile tepki gösterip tarafını belirlemelidir.

Müslüman bu zulümlere karşı, eğer korkak, vurdumduymaz, neme lazım, bana ne veya umursamaz bir tavır ile veya ümitsizlik hali sergileyerek hareket etmeye devam ederse bilsin ahirette bunun hesabı çetin olacaktır. Zulme sessiz kalmak ile zulme taraftar olmuş olacaktır. Zulme taraftar kaldığı takdirde ‘ZULME ZERRE MİKTARI BİLE OLSA TARAFTAR OLMAYIN YOKSA ATEŞ SİZE DOKUNUR’ ayetin tehdit ettiği cehennem ateşi ona da dokunacaktır.

Allah bir gün gelir o zulme sessiz kalan Müslüman toplumlara zalim veya kâfirleri musallat ederek zulüm nasıl oluyormuş, acı gözyaşı nasıl oluyormuş biraz da siz tadın der. Bu hakikate tarih şahittir.

Ey Müslüman gaflet, nisyan ve ölü uykusundan Kur’an’ın sabahı ile uyan.… Bediüzzaman Hazretleri derki;’ İman hem nurdur hem kuvvettir. Hakiki İmanı elde eden kainata meydan okuyabilir. Bu sırra mazhar olan senin deden ve atan hakiki iman ile bütün cihana meydan okumuş, az bir kuvvetle büyük orduları mağlup edip, binlerce zaferler kazanmış, dünyaya huzur ve adalet getirmiştir.

Çağ açıp çağ kapayan fatihin torunlarına nisyan uykusu yakışmaz. Uyuyan ümmet değil, kâfire zalime şeytan, münafık ve zalimlere karşı uyanık ümmet ol. Yalancı ve uyutucu gündemler ile uyutularak gerçek gündemlerden uzaklaştırıldığını bil. Kafir  ve zalimler senin ne Türklüğüne ne Araplığına düşmanlık ediyor o senin inancına dinine düşmanlık ediyor bil….

Unutma! Bugün sahipsiz ve zayıf Müslüman coğrafyasında anarşi, terör, zulüm ,baskı ve işgal estiren zalim ve kafirler güruhu yarın çizmesini başına basmadan ve ırzına ,namusuna ve hürriyetine ilişmeden uyan….Vesselam.

 

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)  

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 876 Defa Okundu
2015-07-06

SON YAZILARI

Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark! 16 Nisan Sonrası Yarınlarımız Bugünlerimizden Güzel Olacak Ya Millet Başa Ya Kuzgun Leşe

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır