KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

HELAL KESİM RAMAZAN VE ŞEKER BAYRAMI KREDİLERİ

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         HELAL KESİM RAMAZAN VE ŞEKER BAYRAMI KREDİLERİ

 Helal Kesim Ramazan ve Şeker Bayramı Kredileri

Kafkas Haber Ajansı (KHA) Yazarı Muhammed Şamil Kafkasyalı’nın “Helal Kesim Ramazan Ve Şeker Bayramı Kredileri” yazısı:

Toplumun kanını emen, cebini boşaltan ve adeta tefeci gibi çalışan bankalar şimdi de Müslümanların kutsal bayramlarını, günlerini kullanarak sömürmeye çalışıyor. Ramazana özel kredi veya size özel şeker krediniz hazır. Kefilsiz ve faizsiz bayram kredisi için T.C yaz bilmem nereye gönder kredin cebinde gibi slogan ve reklamlarla toplumun kanını emmeye, fakirleştirmeye ve sömürmeye devam ediyorlar.

Ramazan boyunca ve kurban bayramı öncesi boy gösteren reklamlar ile bayram kredisi ismiyle faizi adeta şirin ve masum göstermeye çalışan bankalar Müslümanları faiz ve borca bulaştırmak için her yolu deniyor.

Kredinin ihtiyaç, faizin ise haram olmadığın halk arasında yaygınlaştırmaya çalışmak yanında bazı âlim müsveddelerine faizi masum ve zaruret gösteren fetvalar verdiren bankalar, faizi helal kesim domuz gibi helal kesim krediye çevirerek insanları aldatıyorlar.

Halk arasında faiz haram değil kredi zarurettir denilse de hakikatin hiç de öyle öyle olmadığını bize şu ayeti kerimeler haber veriyor. “İnsanların mallarında artış olsun diye verdiğiniz her hangi bir faiz Allah katında artmaz. Allah’ın rızasını kazanmak için verdiğini zekâta gelince, işte zekâtını veren o kimseler, evet onlar (sevaplarını ve mallarını )kat kat artıranlardır.(Rum 30-39)

‘Riba yiyenler, ancak şeytanın bir dokunuşuyla çarptığı kimselerin kalktığı gibi kalkarlar. Bu, onların, “Alışveriş de riba gibidir” demelerindendir. Oysa Allah, alışverişi helal, ribayı haram kılmıştır.(Bakara 275)

Kim rabbinden gelen öğütle ribadan vazgeçerse, geçmişte aldığı onundur. Onun kararı Allah’a kalmıştır. Kem tekrar ribaya dönerse, işte onlar ateş ehlidirler ve orada sürekli kalacaklardır”(Bakara 276)

“Ey iman edenler! Allah’tan korkun, Eğer gerçekten inanıyorsanız mevcut faiz alacaklarınızı terk edin”” Böyle yapmazsanız, bunun Allah’a ve Peygamberine karşı açılmış bir savaş olduğunu bilin. Eğer tövbe ederseniz sermayeniz sizindir. Böylece haksızlık etmiş ve haksızlığa uğramamış olursunuz.(Bakara 278,279)

Faizin haram olduğunu birçok hadisi şeriflerinde bildiren Peygamber Efendimiz veda hutbesinde “Biliniz ki, faizin her çeşidi kaldırılmıştır. Allah böyle hükmetmiştir. Diyerek adı, şekli ve cinsi ne olursa olsun faizin kesinlikle haram olduğuna son noktayı koymuştur.

Halkı sömürme üretimi öldürme, işsizliği artırma, ekonomiyi batırma, paradan para kazanıp iş istihdamı ve yatırımların önünü kesen faiz işletmeciliği malın bereketini götüren, hayrını kaçıran, haram ve isyanı artıran, cepleri boşaltıp sahibin zelil rezil edip intiharın eşiğine getiren büyük bir zulüm ve soygundur.

Faizin cicisi, şirini, bayramlığı, şekerliği tatlısı veya kurbanlığı olmaz. Helal kesim domuz olmayacağı gibi helal kesim faiz de olmaz. Kredi kartı faiz belasına bulaştırılmış toplum zor durumda. İki kişiden birisi faiz bataklığına düşmüş ve çıkamıyor.

Ülkemizde kredi borcu ve faizi yüzünden intihar edenler, iflas edenler, evini terk edenler, cezaevine düşenler, icralık olanlar faizin toplumların baş belası ve lanetlik bir alışveriş ve uygulama olduğunu göstermiyor mu? Topluma hayırdan ziyade şer getirip yuvaları yıkıp, evleri dağıtıp, hayatları karartıp, huzurları kaçırtan bir bozguncu olduğunu göstermiyor mu?.

Görsel ve sosyal medyada bankalar şeker kredisi, bayram kredisi kurban kredisi ramazana özel kredi adı altında dağıttıkları krediler ve ihtiyaç öteki kredileri haram, zehir, zıkkım ve pistir. Bu paralar ile amelinizi dininizi ve malınızı acılaştırıp zehirleyip malınızın bereketini mahvetmeyin. Vesselam.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 988 Defa Okundu
2015-07-09

SON YAZILARI

Bu Milletin İyiliğini İstemeyenler! Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark! 16 Nisan Sonrası Yarınlarımız Bugünlerimizden Güzel Olacak

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır