KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans

GAFLET OTAĞINDA SEMİZLENEN BEDENLER AÇ BIRAKILAN RUHLAR

  Muhammed Şamil Kakça

          tahkikk@gmail.com
         GAFLET OTAĞINDA SEMİZLENEN BEDENLER AÇ BIRAKILAN RUHLAR

 Gaflet Otağında Semizlenen Bedenler Aç Bırakılan Ruhlar

Kafkas Haber Ajansı (KHA) Yazarı Muhammed Şamil Kafkasyalı’nın, “Gaflet Otağında Semizlenen Bedenler Aç Bırakılan Ruhlar” yazısı:

İnsanın dış elbisesi iki hikmete bakar birincisi onu soğuktan sıcaktan rüzgardan ve bütün dış etkenlerden korur. İkincisi ise bedenindeki çirkinlikleri örterek bir nevi setr eder.Settar isminin iktizasıyla cemil isminin güzelliklerini zinnet suretinde gösterir..

Nasıl ki dış elbise insanı dış etkenlerden koruyup setr eder. Öyle de beden elbisesi de ruhu dış etkenlerden koruyan bir elbisedir. Bedenin elbiseye ve gıdaya ihtiyacı olduğu gibi ruhunda beden elbisesine ve gıdaya ihtiyacı vardır.. Bedenlerinin ihtiyaçlarını gidermek için gece gündüz çalışan ve onu en güzel biçimde süsleyen ve besleyen insanoğlu gıdasız ve çıplak bıraktığı ruhunun açlığını mal, kariyer, evlat, sefahat ve kadın ile dolacağını zannetmektedir.

Hâlbuki ki mide küçük bir kaptır ve çabuk doyar ve dolar.. Amma ruh kabı, akıl, hayal, kabı, öyle bir kaptır ki dünyayı içine koysanız dünyanın maddi şeyleri ile doymaz. HEL MİN MEZİT yani “daha yok mu?” der. Bütün dünyayı yutsa tok olmaz. Çünkü o ruh ve kalp bekaya müştak ve aşıktır. Faniye razı olmaz. Vehmi farazi zanni ve nispi olan cisim, renk, şekil, desenler onu doyurmaz ve tatmin vermez.

Bu tatminsizlik sonucu aç kalan ruhların açlıklarını  ve hastalıklarını mal, kadın, kariyer, dünya ve sefahat ilaçları ile tedavi etmeye çalışanlar öyle zannederler ki, maddi beden ilaçla tedavi edildiği gibi ruhlarda bu metalarla tedavi edilebilir.. Ruh ve kalbi ancak uhrevi olan gıdalar ile tatmin edeceğini bilmezler.

Günah, isyan ve dalalet ile derinleşmiş ve çürümüş olan ruhun yaralarına çalınacak en güzel merhem zikir, taat, ibadet olduğunu akılları olduğu halde ve gözleri gördüğü halde düşünemezler.

Başı gözü ve ayağı ve kalbi ağırınca hastaneye koşup bir sürü tedkik ve tahkik ve tedavi yaptıranlar ruhu ve kalbi ağırınca zikir ,vird, teşbih ve namaz yerine hüzünlü şarkılara, barlara, sefahete koşarak ruhlarını tedavi ettiklerini zannederler.

Midesi acıkınca nezih, güzel, tatlı, türlü türlü yiyeceklerle tıka basa doyuranlar, ruh ve kalbinde manevi gıdası olan zikir şükür fikir namaz gıdalarına ihtiyacı olduğunu onlarla maneviyatının doyacağını umursamazlar.

İbadet ve kulluk haplarıyla ruhun manevi ızdıraplarının ve feryatlarının dineceğinden gafildirler.

Bedenleri için saatlerce ayna karşısında duranlar, bedenleri için her gün boya, gıda , ilaç ile tamirat ve tadilat yapanlar, her gün manavları ve marketleri midelerine indirenler ruhları için Kuran dan ayet ve süre, sünnetten edep, haya, iffet ve edep, kap ve ruhları için  zikir ve tesbih alışverişi yapmazlar.

Günah, haram ve isyanla kirlenen, paslanan, bozulan, tutukluk yapan ruh ve kalp makinesini işletecek olan zikir yağlarını Kur-an ilaçlarını, iman tiryaklarını kullanmazlar.

Manevi bir ölüm gerçekleşen ruhların ve kalplerin hayat belirtileri kazanması için marifet,ilim irfan kuran sünnet takviyesine ve destek makinesine ihtiyacı olduğunu fehmedemezler.

Küçücük cürmüyle maddi mekânlarını genişletmeye çalıştıkça, odalarını çoğalttıkça ruhlarını dar odalara hapsettiklerini ve ruhun mekânını daralttıklarını idrak edemezler.

Geniş, şaşalı ve ışıklı mekânlarda, rahat döşeklerde bedenine hizmet edenler, ruhlarının ve kalplerinin nefis ve şeytanın hapsinde dünya prangalarına vurulduğunu akletmezler.

Arabasına, saçına, elbisesine, yüzüne ve vücuduna gözü gibi bakarken; hayatı ve saadeti olan ruhundan haberi yoktur. Yüzde doksanı boş kalan ruhunun maneviyattan, kemalattan ve marifetten soyutlandığını derk etmez.

Dış dünyasını zenginleştirip ihtişama ve şaşaya boğanlar ruh dünyası ve kalp dünyasının fukaralaştığını, maneviyata dilenci muhtaç olduğunu akıl gözüyle göremezler. Maddi zenginlikleri içerisinde manevi dilenci olurlar.

İçkilerden, kadınlardan, lüks evlerden, tatillerden ve haramlardan iç huzur, saadet, safi sevinçler ve halis sürurlar dilenirler. Ruhun tadilatı ve tamiratını yapan ibadet ilaçlarından bi haber yaşarlar.

Nefsin kör ve sağır aklıyla konulan yanlış teşhislere yanlış tedavi süreci uygulamanın cezası psikolojik, fizyolojik ve biyolojik bunalımlar olarak çekilir.

Hastalığı durmadan nükseden ruh ve kalbin tedavisini ve çaresini namaz ve zikir tiryaklarında değil eğlence hapında sefahet gaflet şuruplarında ararlar.

İsyan neminde, dalalet ve gaflet zemininde çürüyen, günah fırtınaları ile bozulan ruh ve kalp evini zikir, fikir, şükür ve ibadet malzemelerini kullanarak tamir edip o ruh evini sağlamlaştırmazlar.

Bedenin yenilenmesi ve tazelenmesi olan namazı elinin tersiyle iterler. Ruhların ve kalplerin şifası olan Kuranı unuturlar. 11 ay bedenlerini semizletenler oruç ayında ruhlarını aç bırakarak ruha zulüm orucu tuttururlar. Fantaziler, uyutucu hevesatlar, eğlenceler ve oyunlar denkleminde, günah, isyan ve dalalet boylamındaki sefih medeniyetin batakhanelerinde şeytan paralelinde yaşarlar.

 Böyle bir ruh yangını, ruh kasaveti, cinneti ve bunalımı içerisinde olanlar tabelasız isimsiz tedavi yerleri olan nefsin ve şeytanın cazibedar fantezileri ile tedavi olmaya çalışanlar Rabbin manevi hastaneleri olan kuran, sünnet, iman ve cemaat hastanelerine başvurmadıkları için hastalıkları şiddetlenir, cinnet ve zillet hapishanelerine düşerler. Kimisi gözünü meyhanelerde kimisi gözünü şiddette, kimisi gözünü kabirde, kimisi gözünü hastanede kimisi de gözünü rezillikte açar.

Rabbim bizleri iman Kuranın şifa kapısına gelip tedavi olanlardan eylesin. Takvası olmayan, hayâsı olmayan ve ilmi olmayan üryan ruhlardan eylemesin. Bedenin adi arzuları için ruhu feda eden ahmaklardan eylemesin. Âmin.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)

  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Yazı 1894 Defa Okundu
2015-07-17

SON YAZILARI

Bu Milletin İyiliğini İstemeyenler! Moritanya İzlenimlerim Kurban tatilimi neden Moritanya da geçireceğim Kuyucuk Gölü kuş cenneti ilgi bekliyor 15 Temmuz’u Çocuklarınıza Vasiyet, Sala’yı Miras Bırakın! Gerçek Hak ve Adalet Sahipleri! ‘İlk Emir Oku’ Kitap Cafe Hayırda yarışanlar ile hayırdan sıvışanlar Oruç tutmakla Aç Durmak Arasındaki Fark! 16 Nisan Sonrası Yarınlarımız Bugünlerimizden Güzel Olacak

YORUMLAR

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır